Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30
9
24 26
30 2 3 4 5 6

 

Tarptautinės Baltijos šalių pratybos „Baltijos šeimininkas 2013“

2013.11.15
image

   Lapkričio 8 d. baigėsi Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje devynias dienas trukusios tarptautinės priimančiosios šalies paramos pratybos „Baltijos šeimininkas 2013“ (angl. „Baltic Host 13“). Jų metu trijų Baltijos šalių nacionaliniai štabai praktikavosi teikti priimančiosios šalies paramą atvykstančioms NATO sąjungininkų pajėgoms nacionaliniu ir regioniniu mastu. Kartu su jais dalyvavo civiliai atstovai iš Susisiekimo, Sveikatos apsaugos, Aplinkos, Žemės ūkio ministerijų, Vidaus reikalų ministerijai pavaldžių tarnybų, taip pat atstovai iš VĮ „Oro navigacija“, VĮ „Klaipėdos valstybinė jūrų uosto direkcija“. Pratybose buvo planuojamos ir vykdamos priimančiosios šalies paramos operacijos, įvertinamos tokios paramos teikimo galimybės, koncepcijos ir procedūros, koordinuojami civilinių ir karinių institucijų veiksmai. Dalyviai planavo įvairias situacijas: pabėgėlių priėmimą, NATO pajėgų dislokavimą ,apgyvendinimą ir apsaugą, civilinio oro uosto panaudojimą ir kt.

   Šiemet pratybos „Baltijos šeimininkas 2013“, kaip sudėtinė NATO pratybų dalis, vyko tuo pačiu metu, pagal bendrą scenarijų ir planavimo procedūras su didžiausiomis NATO pajėgų pratybomis „Tvirtas džiazas 2013” (angl. „Steadfast Jazz 2013“). Jos taip pat turėjo bendrą pratybų valdymo elementą ir ryšių bei informacijos tinklą. Pratybų „Baltijos šeimininkas 2013“ dalyviai atliko ir dalį pratybų „Tvirtas džiazas 2013“ štabų užduočių, susijusių su priimančiosios šalies paramos teikimu Aljanso šalių pajėgoms.

   Pratybose „Baltijos šeimininkas 2013“ Lietuvoje dalyvavo apie pusantro šimto karių ir civilinių institucijų atstovų iš trijų Baltijos šalių, taip pat atstovai iš Nyderlandų, Vokietijos ir NATO štabų. Jie atliko dalį užduočių, susijusių su priimančiųjų šalių paramos teikimu NATO greitojo reagavimo pajėgoms, kurios pagal pratybų „Tvirtas džiazas“ scenarijų dislokuojamos Baltijos šalių regione.

   Priimančiosios šalies paramos pratybos „Baltijos šeimininkas“ rengiamos nuo 2009 metų. Joms pasikeisdamos vadovauja viena iš Baltijos šalių. Šiemet vadovaujančioji šalis buvo Latvija, kurioje ir įsikūrė vadovaujantis pratybų štabas. Lietuvoje priimančiosios šalies štabas veikė Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje.

   Lietuvoje už pratybų „Baltijos šeimininkas 2013“ planavimą ir organizavimą atsakingas Lietuvos kariuomenės Jungtinis štabas ir Mobilizacijos departamentas.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media