Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 4
7 11
13 16 17
22 24
26 27 28 29 30

 

Mokinių būrių rikiuotės konkursas Alytuje

2014.11.28
image

Š. m. lapkričio 28 d. Alytuje, Lietuvos kariuomenės Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione vyko jau tradiciniu tapęs mokinių būrių rikiuotės konkursas, kuriame dalyvavo 6 moksleivių būriai iš Birštono, Radviliškio, Tauragės, Šalčininkų, Kauno ir Kauno rajono mokyklų.

                     

Visus susirinkusius dalyvius pasveikinimo Lietuvos kariuomenės Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono civilių ir karių bendradarbiavimo skyriaus viršininkas kpt. Liutauras Mickevičius, karininkas džiaugėsi, kad šis konkursas suorganizuotas būtent šiame batalione ir dalyviai galės susipažinti su Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono karių tarnybos ypatumais, karjeros galimybėmis Lietuvos kariuomenėje, bataliono istorija, susipažinti su muziejinėmis ekspozicijomis ir ginkluote.

 

Konkurse dalyvaujančios komandos nuo pats pirmų akimirkų demonstravo aukštą pasirengimo lygį atliekant veiksmus rikiuotėje. Vieni stebėjo konkurentų pasirodymus, galvodami kur reikėtų pasitemti, kiti turėjo galimybę susipažinti su kario tarnyba, bataliono turima ginkluote, apsilankyti muziejinėse ekspozicijose bei išgirsti apie karjeros galimybes Lietuvos kariuomenėje.

 

Rikiuotės konkursą vertino griežta, bet teisinga komisija, sudaryta iš Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono karių, Pilietinės gynybos centro prie KAM atstovo ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro atstovės.

    

Konkursą laimėjo Kauno Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų mokyklos moksleivių būrys, antrąją vietą užėmė Telšių Žemaitės gimnazijos mokyklos mokiniai ir trečioji vieta atiteko Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokinių būriui. Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti taurėmis, medaliais, padėkomis ir atminimo suvenyrais.

 

Nugalėtojų laukė ir specialus prizas, kurį įsteigė Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kariai. Laimėtojai turėjo galimybę išbandyti savo taiklumą ir pašaudyti į taikinius iš šratasvydžio ginklų.

 

Konkursą organizuoja Pilietinės gynybos centras prie KAM kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru. Konkurso tikslas – supažindinti mokinius su Lietuvos kariuomenės daliniais, karių ginkluote ir ekipuote, karių kasdienybe, taip pat ugdyti mokinių įgūdžius veikti būrio lygiu ir stiprinti komandos jausmą siekiant bendrų tikslų.

 

Pilietinės gynybos centras prie KAM įgyvendina pasirengimo pilietinei gynybai politiką, koordinuoja krašto apsaugos sistemos ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės pilietinio patriotinio ugdymo iš švietimo programas, propaguoja ir puoselėja tautinės savimonės, pilietiškumo, patriotizmo, laisvės ir nepriklausomybės vertybes. Pilietinės gynybos centro prie KAM misija – siekti, kad būtų ugdoma jaunimo pilietinė nuostata ginti savo Tėvynę.

 

 

PGC prie KAM informacija, nuotraukos srž. N. Vito. 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media