Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27 2
6 9
17
18 19 21 22 23
27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7

 

Naujienos

Pilietinio pasipriešinimo seminare - ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai
2017.12.13
img

Gruodžio 12 d. mūsų departamento specialistai Šiauliuose, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo 6-ojoje rinktinėje, drauge su kolegomis iš LK Strateginės komunikacijos departamento kariams surengė seminarą civilinės mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo temomis. Seminaro metu kariai taip pat išklausė įdomius pranešimus apie bendravimą su žurnalistais bei lyderystę, o ats. plk. Darius Novickis pasidalino tarnybos JAV patirtimi.

null
Konferencijos dalyvius suvienijo atsakomybės už savo šalį dvasia: „Kas kitas, jei ne mes?“
2017.12.11
img

Už savo šalies saugumą esame atsakingi patys, todėl kiekvienas Lietuvos pilietis turi ir gali prisidėti prie šalies gynybos. „Tėvynės gynyba yra visų reikalas“, – yra pasakęs britų žurnalistas Edward Lucas. Naujausios pastarųjų metų karų patirtys pasaulyje, ir ypač Ukrainoje, dar kartą patvirtino, jog sėkmingai kovoti, ginant savo šalį nuo priešiškų svetimos valstybės veiksmų, galima tik tada, kai sulaukiama aktyvios piliečių paramos įvairiausiomis priemonėmis ir būdais.

null
Pilietinės gynybos diena Joniškyje
2017.12.08
img

Lapkričio 7 d. mūsų specialistų komanda surengė Pilietinės gynybos dieną Joniškio savivaldybėje, žadindami jaunųjų joniškiečių sąmoningumą ir "mobilizduodami" jaunuolių širdis atsakomybei už savo šalį. Susitikime su mūsų departamento atstovais dalyvavo Joniškio "Saulės" pagrindinės mokyklos vyresniųjų klasių mokiniai ir mokytojai. Mokiniai nuoširdžiai domėjosi atsparumo priešiškai propagandai klausimais, daug klausinėjo apie Lietuvos kariuomenę.

null
Viktorinoje ,,Laisvės keliu“ atsiskleidė pilietiškai nusiteikusio jaunimo kompetencijos
2017.11.29
img

Žvarbią lapkričio 28-osios popietę pasitikome Kauno įgulos karininkų ramovėje – jau antrus metus vykstančioje II – III gimnazijos klasių viktorinoje ,,Laisvės keliu“.
Šiemet viktorina buvo dedikuota Lietuvos kariuomenės 99–osioms įkūrimo metinėms paminėti. Į viktoriną suvažiavę Kauno rajono mokyklų mokiniai entuziastingai atsakinėjo į klausimus apie Lietuvos kariuomenę, o mes, juos stebėdami, džiaugėmės, kad auga atsakinga bei pilietiškai nusiteikusi jaunoji karta.

null
Mokykla turėtų ugdyti piliečius, lojalius Lietuvos valstybei
2017.11.27
img

Lapkričio paskutinį savaitgalį Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vykusioje parodoje „Mokykla 2017“ Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Lietuvos krašto apsaugos ministerijos surengė diskusiją tema „Kaip valstybės gynyba suvokiama mokykloje?“. Diskusijos dalyviai gyvai diskutuodami aptarė didžiausias pilietinio ugdymo ir jaunimo teigiamos nuostatos į šalies gynybą formavimo mokykloje problemas.

null
Krašto apsaugos sistemos darbuotojai atnaujino civilinės saugos žinias
2017.11.13
img

Civilinės saugos mokymai – neatsiejama pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms dalis, todėl civilinės saugos žinias svarbu nuolat atnaujinti. Lapkričio 10 d. Krašto apsaugos ministerijoje surengėme civilinės saugos seminarą Krašto apsaugos sistemos darbuotojams. Naudingais patarimais, kaip elgtis ekstremaliosios situacijos atveju, su mumis dalinosi Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Civilinės saugos mokymo skyriaus vedėja Renata Baniulienė. Buvo naudinga prisiminti svarbiausius dalykus. Rekomenduojame tą padaryti ir jums!

null
Mobilizacinio mokymo seminare tobulinosi Plungės, Telšių, Mažeikių ir Joniškio savivaldybių darbuotojai
2017.11.10
img

Lapkričio 9 d. Plungės rajono savivaldybėje surengėme mobilizacinio mokymo seminarą Plungės, Telšių, Mažeikių ir Joniškio savivaldybių darbuotojams. Seminaro metu su dalyviais aptarėme pasirengimo mobilizacijai, priimančiosios šalies paramos teikimo klausimus, kalbėjomės apie piliečių vaidmenį ginant šalį bei NATO pajėgų integravimo vieneto veiklą Lietuvoje.

null
Kauno technologijos universiteto bendruomenei – apie atsparumą priešiškai propagandai
2017.11.10
img

Lapkričio 9 d. Kauno technologijos universitete surengėme dvi seminarų sesijas žvalgybos, pilietinio pasipriešinimo ir informacinio karo Lietuvoje temomis. Sesijų metu drauge su kolegomis iš Valstybės saugumo departamento bei Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento universiteto bendruomenei – senato ir rektorato nariams bei dėstytojams, darbuotojams ir studentams  – kalbėjome ir dalijomės praktiniais patarimais, kaip išsiugdyti atsparumą manipuliavimui informacija ir kaip išsaugoti kritinį mąstymą nūdienos informacinio karo aplinkoje.

null
Alytuje – mobilizacinis seminaras savivaldybės darbuotojams
2017.11.09
img

Lapkričio 8 d. lankėmės Alytuje, kur surengėme mobilizacinio mokymo seminarą Alytaus miesto savivaldybės darbuotojams. Seminaro metu aiškinomės pasirengimo mobilizacijai, priimančiosios šalies paramos teikimo klausimus, kalbėjomės apie piliečių vaidmenį ginant šalį bei NATO pajėgų integravimo vieneto veiklą Lietuvoje.

null
Su šauliais ir studentais – apie tai, kaip atpažinti propagandą
2017.10.26
img

Šiandienos karas remiasi apgavyste ir melu, nes daug lengviau ir paprasčiau nugalėti ne kovojant mūšyje, o palaužiant priešininko valią priešintis be kovos. Apie tai, kaip atpažinti melo mašinos skleidžiamą apgaulės rūką, drumsčiantį protus, spalio 25 d. Lietuvos šaulių studentų korporacijos „SAJA“ kvietimu Vilniaus universiteto Matematikos ir Informatikos fakultete su studentais ir Lietuvos šaulių sąjungos nariais kalbėjosi mūsų departamento Pilietinio pasipriešinimo skyriaus patarėja Luka Lesauskaitė. Diskusija sulaukė didelio jaunimo susidomėjimo ir netgi nekantraujančio kauniečių studentų kvietimo surengti panašią diskusiją ir Kaune.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media