Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
4
9 10 12 13 14 15
17 21
23 24 26 29
30 31 3 5

 

Naujienos

Forume diskutuota, kaip išugdyti jaunimo atsparumą priešiškai propagandai
2017.10.17
img

Šiandien, kai jaunimo atsparumo priešiškai propagandai klausimas yra itin aktualus, džiaugiamės Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kvietimu dalyvauti jų organizuotame Nacionaliniame darbo su jaunimu forume "Ateik. Išgirsk. Dalinkis" ir galimybe būti išgirstiems į forumą susirinkusių beveik keturių šimtų specialistų ir entuziastų, dirbančių su Lietuvos jaunimu. Šia proga mūsų kolegė Luka Lesauskaitė diskutavo su forumo dalyviais, kaip paruošti jaunimą tinkamai reaguoti į propagandą, išmokant ją pastebėti, informuoti ir stabdyti. Ypač tai svarbu dirbant ne tik su aktyviu, pilietišku, iniciatyviu jaunimu, bet ir su pasyviais, linkusiais į radikalizmą ir viskuo nusivylusiais jaunuoliais, nes šie yra itin pažeidžiami propagandos.

null
Šiaulių medikai pagilino žinias apie mobilizaciją ir savo, kaip piliečių, vaidmenį valstybės gynyboje
2017.10.16
img

Spalio 13 d. šiauliečių medikų kvietimu lankėmės Šiaulių Respublikinėje ligoninėje, kur gausiam ligoninės darbuotojų kolektyvui surengėme seminarą valstybės gynybos tema. Seminaro metu jungtinė specialistų komanda (Mobilizacijos skyriaus vedėjas Arūnas Pudžemis, Pilietinio pasipriešinimo skyriaus patarėja Luka Lesauskaitė ir Lietuvos Kariuomenės strateginės komunikacijos specialistai) medikams skaitė pranešimus ir diskutavo su klausytojais apie mobilizaciją, pilietinę gynybą bei informacinius karus.

null
Diskusijos „Krašto gynyba: ką gali kiekvienas?“ dalyviai ieškojo atsakymų į kiekvienam piliečiui aktualius klausimus
2017.10.12
img

Spalio 11 d. dalyvavome Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vykusioje diskusijoje tema „Krašto gynyba: ką gali kiekvienas?“.  Diskusijoje buvo nagrinėjamas piliečių vaidmuo ginant šalį, siekiant įvardinti būdus, kaip paprasti gyventojai gali pasirengti karinėms grėsmėms, buvo kalbama apie socialinių medijų reikšmę, fake news atpažinimą, pilietiškumo ugdymą. Su mumis diskutavo Rytų Europos studijų centro analitikas, direktoriaus pavaduotojas Vytautas Keršanskas, Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento analitikė Auksė Ūsienė, Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas plk. Artūras Jasinskas, Lietuvos Šaulių Sąjungos narys, verslininkas Kristijonas Vizbaras. Diskusiją moderavo verslo teisės advokatų kontoros TRINITI vadovaujantysis partneris Linas Sabaliauskas.

 

null
„Būkite šiandienos herojais“ – kviečia Nacionalinis mokinių konkursas „Praeities stiprybė – dabarčiai“
2017.10.03
img
Spalio 3 d. su šūkiu „Pažink Laisvę!“ startavo jau tradicija tapęs trečius metus vykstantis Nacionalinis mokinių konkursas „Praeities stiprybė – dabarčiai“. Konkurso tikslas – ugdyti jaunų žmonių pilietiškumą ir skatinti istorijos pažinimą, pasitelkiant žinias bei kūrybiškumą. Jungtinė organizatorių komanda – Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie KAM, Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas bei Istorijos mokytojų asociacija kviečia visus Lietuvos gimnazistus Atkurtos Lietuvos šimtmečio proga padovanoti geriausią dovaną savo šaliai. Atraskite, pažinkite, atskleiskite ir papasakokite mūsų istoriją!
null
Apie mokinių konkurso „Praeities stiprybė – dabarčiai“ startą – gyvai tiesioginėje radijo laidoje
2017.10.02
img

Nacionalinio mokinių konkurso „Praeities stiprybė – dabarčiai“ atidarymo išvakarėse konkurso organizatorių atstovai – Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM Pilietinio pasipriešinimo skyriaus patarėja Luka Lesauskaitė ir Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto lektorius dr. Norbertas Černiauskas LRT radijo tiesioginiame eteryje bendravo su laidos „60 minučių“ klausytojais,  pranešdami apie konkurso trečiojo sezono pradžią.

null
Žinios + patirtis = sąmoningesni piliečiai
2017.09.22
img

Šia formule vedini nuolat šviečiame savivaldybių ir įstaigų, įmonių darbuotojus šalies gynybos ir pasirengimo jai klausimais.

Šįkart Kėdainių rajono savivaldybėje nemažą klausytojų auditoriją supažindinome su mobilizacijos raida, sistema, uždaviniais, priimančiosios šalies paramos teikimo ir pasiruošimo mobilizacijai svarba.
Rugsėjo 21 d. kalbėjomės apie informacinius karus, jų vykdymo būdus ir priemones, neigiamą propagandos poveikį visuomenei, apie piliečių vaidmenį ginant šalį, pilietinio pasipriešinimo svarbą valstybės gynyboje.

null
Diskusijos dalyviai mokėsi atpažinti propagandos pėdsakus šių dienų informaciniame kare
2017.09.22
img

Rugsėjo 21 d. kaip partneriai dalyvavome Energetikos ir technikos muziejuje vykusioje diskusijoje „Iššifruojant Tarybų Lietuvos kronikas“, kurios tikslas – padėti geriau suprasti propagandos reikšmę ir mastus praeityje bei dabar, nes šiandieninės geopolitinės situacijos bei vis aštrėjančios propagandos, nukreiptos prieš Lietuvą, akivaizdoje itin aktualu išmokti atpažinti klaidingą informaciją ir gebėti kritiškai ją įvertinti.

null
Geriausia dovana atkūrimo šimtmetį švenčiančiai Lietuvai – kelionė po ją
2017.09.15
img

„Padovanokime nuostabią dovaną Lietuvai – iš naujo, o gal pirmą kartą pažinkime Lietuvą! Keliaukite šimtmečio maršruto stotelėmis, kurios išsidėsčiusios po visą Lietuvą ir atraskite dar nematytų ir negirdėtų istorijų! – rugsėjo 15 d. vykusiame Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos inicijuoto leidinio „Keliauk ir pažink! Atkurtai Lietuvai 100“ pristatyme kvietė mūsų kolegė, istorikė, Pilietinio pasipriešinimo skyriaus patarėja Luka Lesauskaitė, prisidėjusi prie šio leidinio kūrimo.

null
Diskusijų festivalyje „Būtent!“ – ir apie pilietinį pasipriešinimą
2017.09.11
img

Rugsėjo 8–9 dienomis Birštone dalyvavome pirmą kartą Lietuvoje organizuotame diskusijų festivalyje „Būtent!“. Šiame festivalyje drauge su jo dalyviais diskutavome tema „Pilietinis pasipriešinimas: kaip gali prisidėti kiekvienas?“, kurią pristatė Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento karininkas plk. ltn. Linas Idzelis.

null
Pilietinės gynybos diena Ateitininkų vasaros akademijoje
2017.08.29
img

Rugpjūčio 28 d. ateitininkų kvietimu lankėmės Berčiūnuose, Panevėžio rajone, vykusioje Moksleivių Ateitininkų Vasaros Akademijoje, kur buvome labai šiltai sutikti žingeidžių ir pilietiškų moksleivių. Džiaugiamės, kad mūsų pranešimai apie pilietinį pasipriešinimą ir informacinį karą sulaukė didelio klausytojų susidomėjimo. Buvome apiberti klausimais, mokiniai domėjosi, ką privalo žinoti kiekvienas pilietis apie hibridinį ir informacinį karą, ir kaip išsiugdyti kritinį mąstymą, kad taptum atspariu šioms grėsmėms. Lektorius ypač pradžiugino jaunųjų ateitininkų dvasingumas, pozityvumas, išradingumas ir vienybė, juk tai puikus ginklas prieš bet kokį bandymą palaužti valią priešintis!

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media