Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 30 2
6 9
10 12 13 14 15
19 22
29
2 4 5

 

Naujienos

Naujoji karta domisi Tėvynės istorija
2017.04.28
img

Balandžio 27 d. aplankėme pirmuosius mūsų organizuojamo nacionalinio mokinių konkurso "Praeities stiprybė - dabarčiai" nugalėtojus - Vilniaus Antakalnio gimnazijos komandą, kurios darbas "Knygnešių kova už lietuvybę 1864-1904 metais" internetinio balsavimo metu surinko 5375 balsus ir iškovojo II-ąją vietą.

Laureatams įteikėme diplomą ir keramikės Irenos Šliuželienės sukurtą prizą, konkurso informacinis rėmėjas nacionalinis dienraštis "Lietuvos žinios" mokyklai padovanojo metinę dienraščio prenumeratą, o Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dekanas prof. Rimvydas Petrauskas mokiniams paskaitė paskaitą "Kaip atsiranda sostinė: nuo Gedimino civitas regia iki Aleksandro Jogailaičio rezidencinio miesto".

null
Pasienio apsaugos tarnybos darbuotojai gilino nacionalinio saugumo žinias
2017.04.19
img

Balandžio 19 d. Medininkuose, Pasieniečių mokykloje, drauge su kolegomis iš Lietuvos kariuomenės strateginės komunikacijos departamento pasienio apsaugos tarnybos darbuotojams surengėme seminarą „Informaciniai ir hibridiniai karai“, kuriame dalyvavo apie 20 pasienio padalinių darbuotojų. Seminaras taip pat buvo transliuojamas nuotoliniu būdu, jo klausėsi apie 80 pareigūnų iš VSAT centrinės įstaigos, Pakrančių apsaugos, Ignalinos, Varėnos, Pagėgių rinktinių.

null
Nacionalinio saugumo seminaras Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijoje
2017.04.18
img

Balandžio 14 d. mūsų departamento atstovai lankėsi Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijoje. Seminaro metu ministerijos darbuotojus supažindinome su pasirengimu mobilizacijai, priimančiosios šalies paramos teikimu mūsų valstybės sąjungininkams. Taip pat pristatėme svarbiausią informaciją, susijusią su piliečių pasirengimu šalies gynybai ir informacinėmis operacijomis.

null
Nacionalinio saugumo seminaras VĮ „Automagistralė
2017.04.15
img

Balandžio 10 d. drauge su kolegomis iš Lietuvos Kariuomenės ir Valstybės saugumo departamento lankėmės Vievyje įsikūrusioje Valstybės kelių statybos ir remonto įmonėje „Automagistralė". Su klausytojais valstybės saugumo klausimais diskutavo Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento patarėjas Marius Jatautas, Pilietinio pasipriešinimo skyriaus vedėja Audronė Kaladžinskienė, Mobilizacijos skyriaus vyr. specialistė Luka Lesauskaitė ir Valstybės saugumo departamento strateginės komunikacijos skyriaus vadovė Aurelija Katkuvienė. Seminaras sulaukė didelio įmonės vadovų ir darbuotojų susidomėjimo.

null
Nuo karo nuojautos iki realybės: pokalbis su žurnalistais D. Pancerovu ir T. Vaiseta
2017.04.04
img

Šiandien gyvename tarsi karo sąlygomis. Dedamos didžiulės pastangos šalies gynybai stiprinti ir visuomenės saugumui užtikrinti. Vis dėlto dabartinę padėtį kiekvienas pilietis supranta ir vertina skirtingai. Kiek toli nuo mūsų yra ginkluoto karo veiksmai? Kokių minčių lietuviams sukelia karas Ukrainoje? Kodėl jaunimas vis labiau domisi karu? Ar karo tema literatūroje darosi vis aktualesnė?

null
Auga karta, nebijanti reikšti savo pilietinę valią
2017.04.04
img

Mūsų departamento atstovė Luka Lesauskaitė su pilietinio sąmoningumo ugdymo misija per pastarąsias dienas apsilankė net šešiose Šiaulių ugdymo įstaigose Didždvario, Stašio Šalkauskio, Juliaus Janonio gimnazijose, Jovaro ir Sandoros progimnazijose bei Moksleivių namuose.

null
„Pilietinio sąmoningumo ir istorijos dienos“ renginyje aktorius ir režisierius Mykolas Vildžiūnas su mokiniais diskutavo apie pilietiškumą
2017.03.27
img

Kovo 24 dieną pasitikome dar dvi į „Pilietinio sąmoningumo ir istorijos dienos“ renginį iš Marijampolės Sūduvos gimnazijos bei Alytaus Jotvingių gimnazijos atvykusias mokinių komandas, patekusias į mūsų organizuojamo nacionalinio mokinių konkurso „Praeities stiprybė – dabarčiai“ geriausiųjų dešimtuką. Gera nuotaika, puikios emocijos jaunuosius istorijos tyrinėtojus lydėjo visą dieną: nuo Valstybės pažinimo centro, VU Istorijos Fakulteto iki LDK Gedimino štabo bataliono.

null
Suvienysime jėgas ugdydami patriotiškumą ir stiprindami Lietuvos kariuomenės ir krašto gynėjo įvaizdį visuomenės sąmonėje
2017.03.23
img

Atsižvelgdami į besikeičiančią Lietuvos ir kaimyninio regiono saugumo situaciją, į kylančius naujus saugumo iššūkius ir grėsmes, nelaukdami oficialaus paraginimo, iniciatyvūs krašto apsaugos sistemos specialistai ir vadovai, suprasdami bendradarbiavimo svarbą ir jausdami poreikį suvienyti jėgas ir patirtį, ugdant patriotiškumą bei stiprinant Lietuvos kariuomenės ir krašto gynėjo įvaizdį visuomenės sąmonėje, o taip pat kad būtų daugiau pritraukiama jaunimo į šauktinius ir studijuoti Lietuvos karo akademijoje, kovo 22 d. susitiko apsitarti, kaip galėtų dar glaudžiau bendradarbiauti ir derinti veiksmus, stiprinant visuomenės pilietinę valią ir reprezentuojant Lietuvos kariuomenę – keistis patirtimi, žiniomis ir žmogiškaisiais ištekliais, pasitelkiant įvairių sričių specialistus, efektyviau panaudojant jų įgūdžius, gebėjimus ir kompetencijas.

null
Trečiasis „Pilietinio sąmoningumo ir istorijos dienos“ renginys konkurso dalyvius pasitiko maloniais siurprizais
2017.03.20
img

Kovo 17 dieną sulaukėme dar dviejų komandų, patekusių į nacionalinio mokinių konkurso "Praeities stiprybė – dabarčiai" geriausiųjų dešimtuką. Šį kartą Pilietinio sąmoningumo ir istorijos dienosrenginyje Vilniuje svečiavosi mokiniai iš Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos bei Ignalinos rajono Didžiasalio Ryto gimnazijos Naujojo Daugėliškio skyriaus. Komandų nariai kartu su savo bendraklasiais, mokytojais ir tėveliais turėjo įdomią ir smagią ekskursiją Valstybės pažinimo centre, pilietiškumo pamokas Vilniaus universiteto Istorijos fakultete ir LDK Gedimino štabo batalione.

null
Pilietiškumo paskaita Kauno statybos ir paslaugų mokymo centre
2017.03.17
img

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos vyr. specialistas Arvydas Čepukėnas kovo 16 d. Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro moksleiviams ir darbuotojams skaitė pranešimą apie piliečių vaidmenį šalies gynyboje. Arvydas klausytojus supažindino su pilietinio pasipriešinimo samprata ir uždaviniais, tarnybos Lietuvos kariuomenėje būdais, aptarė, kaip kiekvienas pilietis galėtų prisidėti prie krašto saugumo stiprinimo, t. y. dalyvauti Lietuvos šaulių sąjungos ir kitų nevyriausybinių organizacijų veikloje.

null
 
Sprendimas: Fresh Media