Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27 28 2 3
7
13 15 16 17 18
19 21 22 23 24
27 28 30 31

 

Bendradarbiavimas

mruMobilizacijos departamentas prie KAM jau antrus metus sėkmingai bendradarbiauja su Mykolo Romerio universitetu organizuojant darbuotojų kvalifikacijos tobulinimą, rengiant ir įgyvendinant mobilizacijos sistemos plėtros bei kitus veiklos projektus, organizuojant bendras mokslines-praktines konferencijas.

 

Taip pat kryptingai bendradarbiaujama rengiant nepaprastųjų situacijų valdymo ir kitų, su gyventojų saugumu ir mobilizacijos užtikrinimu susijusių, sričių specialistus bei keliant jų kvalifikacijos tobulinimo potencialą.

 

vuMobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos nuo 2015 m. balandžio 30 d. bendradarbiauja su Vilniaus universiteto Istorijos fakultetu.

 

Abi šalys įsipareigoja bendradarbiauti, siekdamos ugdyti Lietuvos visuomenės pilietinį ir istorinį sąmoningumą, skatinant Lietuvos Laivės kovų istorijos ir palikimo pažinimą bei domėjimąsi Lietuvos gynybos sistema ir būdais.

 

Bendradarbiaudamas su Departamentu VU Istorijos fakultetas įsipareigoja informuoti apie organizuojamus renginius, vykdyti bendrus projektus, renginius bei konkursus, įgyvendinti įvairias kitas bendras iniciatyvas, ugdančias visuomenės patriotiškumą bei pilietinio pasipriešinimo nuostatas.

 

savanoriai ugniagesiaiMobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos nuo 2016 m. vasario 12 d. bendradarbiauja su VšĮ „Savanorių ugniagesių ambasada“.

 

Atsižvelgdamos į besikeičiančią Lietuvos ir kaimyninio regiono saugumo situaciją ir kylančius naujus saugumo iššūkius ir grėsmes bei įvertindamos būtinumą sudaryti galimybes steigti savanorių civilinės saugos-gynybos formuotes regionuose, kaip sudėtinę šalies pilietinės gynybos sistemą pilietinio pasipriešinimo, pilietinio ir patriotinio ugdymo, savanorių civilinės saugos-gynybos formuočių steigimo ir veiklos organizavimo valstybėje klausimais, abi institucijos nusprendė bendradarbiauti rengiant bei įgyvendinant įvairius projektus, propaguojant aktyvią savanorišką veiklą ir suteikiant galimybes piliečiams nekariniais būdais prisidėti prie krašto gynybos ir visuomenės saugumo. Šalys įsipareigojo remti viena kitos iniciatyvas, susijusias su pilietiniu pasipriešinimu, pilietiniu ir patriotiniu ugdymu, derinti rengiamus siūlymus dėl teisės aktų, susijusių su savanorių civilinės saugos-gynybos formuočių steigimu bei jų veiklos organizavimu, ir pagal galimybes dalyvauti abiejų sutarties šalių organizuojamuose renginiuose, konferencijose, seminaruose ir pratybose.

 

Šiuo susitarimu siekiama stiprinti valstybės, savivaldybių institucijų, bendruomenių ir įstaigų, kurių veikla susijusi su visuomenės saugumo poreikių tenkinimu, bendradarbiavimą, didinti visuomenės socialinį sąmoningumą pavojų rizikos ir galimų grėsmių srityje bei žinojimą, kaip elgtis karo, nepaprastosios padėties ar ekstremaliųjų situacijų atveju.

 

lmnscMobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos nuo 2016 m. balandžio 5 d. bendradarbiauja su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru.

 

Abi įstaigos, atsižvelgdamos į poreikį skatinti jaunimą domėtis Lietuvos valstybės gynimo klausimais, ugdyti jaunuolių pilietiškumą ir patriotiškumą, stiprinti moralines ir dorovines nuostatas bei pagarbą tautos gynybos istorijai, nusprendė suvienyti savo jėgas ir patirtį ugdant Lietuvos jaunimo pilietines ir patriotines nuostatas ir sąmoningumą, rengiant ir įgyvendinant bendrus edukacinius projektus pilietiškumo, patriotiškumo, turizmo, fizinio aktyvumo ugdymo srityse, organizuojant nacionalinius renginius vaikams ir jaunimui bei kvalifikacijos tobulinimo seminarus mokytojams ir lektoriams, rengiant ir leidžiant metodinius ir periodinius leidinius. Įstaigos taip pat dalinsis idėjomis, siūlymais ir pastebėjimais dėl edukacinės ir kitos bendros veiklos, skleis informaciją apie bendradarbiavimą, bendrus renginius ir teikiamas paslaugas partnerių informacinėje erdvėje ir žiniasklaidos priemonėse.

 

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos nuo 2017 m. vasario 13 d. bendradarbiauja su bendruomene „Užpalėnų krivūlė“, o nuo 2018 m. sausio 10 d. ir su visuomeniniu judėjimu „Už vieningą Vilkaviškio kraštą“ ugdant Lietuvos piliečių patriotines nuostatas, šviečiant ir informuojant visuomenę Lietuvos saugumo ir gynybos politikos klausimais, rengiant ir įgyvendinant bendrus edukacinius projektus, pilietinio ugdymo renginius vaikams ir jaunimui, kvalifikacijos tobulinimo renginius mokytojams.

 

Informacija atnaujinta 2018.01.11
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media