Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Ministro Juozo Oleko kalba Kariuomenės dienos proga

2016.11.23

Jūsų Ekscelencija Lietuvos Prezidente,

Seimo Pirmininke, kariuomenės vade, gerbiami generolai,

brangūs Lietuvos kariai, šventės svečiai,

 

Prieš 98 metus atkurta Lietuvos kariuomenė. Per šį laikotarpį įvairiais istorijos etapais kariuomenė gynė mūsų Tėvynę. Ji kovėsi su bolševikais ir kitais atėjūnais dėl Lietuvos laisvės ir teritorijos vientisumo. Savo stiprią dvasią parodė pokario miškuose ir galinga jėga atgimė su Sąjūdžiu, su Nepriklausomybe ir su Sausio 13-ąja.

 

Šiandien Lietuvos žmonės gali didžiuotis, kad turi profesionalią, motyvuotą ir patikimą Lietuvos kariuomenę, kuri pati ir kartu su NATO sąjungininkais yra pasiruošusi ginti savo šalį bet kokiomis aplinkybėmis. Kariuomenę, kuri perėjo į kitą kokybės lygį, nes per pastaruosius metus ne tik žodžiais, bet ir darbais pavyko ją sustiprinti - modernizuoti, sukomplektuoti, pagerinti karių tarnybos sąlygas.

 

Didžiausias kariuomenės turtas yra kariai. Jie neskaičiuodami nei tarnybos valandų, nei savo jėgų, atiduoda visą save vesdami kariuomenę į priekį. Dažnai atlaikydami artimųjų ilgesį, šaltį ar alinančią kaitrą, kariai pasiaukojančiai dalyvauja pratybose, mokosi darniai veikti išvien kartu su į Lietuvą atvykusiais sąjungininkais, čia Lietuvoje ir toli nuo Tėvynės.

 

Rodydami pasididžiavimą ir pagarbą savo šaliai ir tarnybai, kariai visuomenei, o ypač jaunimui yra Tėvynės meilės, drąsos ir patriotizmo pavyzdys. Ačiū jiems už tai!

 

Dėkoju visiems, kurie remia ir prisideda prie mūsų kariuomenės stiprinimo. Stiprėja Lietuvos šaulių sąjunga, prie visuomenės pilietinio ugdymo prisideda vis daugiau šalies visuomenės veikėjų, nevyriausybinių organizacijų, gausu jaunuolių, vaikinų ir merginų, ateinančių tarnauti savanoriškai. Tai daro mus visus stipresniais, nes mūsų šalies saugumą užtikrina tvirta kariuomenės ir Lietuvos žmonių vienybė.

 

Lietuvos kariuomenės dienos proga sveikinu Lietuvos karius, kariūnus, savanorius, atsargos karius, Lietuvos kariuomenės kūrėjus, partizanus, šaulius ir visus Lietuvos žmones, kuriems yra brangi Lietuvos kariuomenė.

 

Linkiu visiems būti vieningiems toliau stiprinant Lietuvos kariuomenę, nes stipri kariuomenė – saugi valstybė.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media