Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30
9
24 26
30 2 3 4 5 6

 

KA ministro Lino Linkevičiaus kalba, pasakyta pratybų „Amber Hope 2001” uždarymo ceremonijos metu

2001.05.10

Jūsų Ekscelencijos, karininkai, kariai, ponios ir ponai,

Leiskite Jus pasveikinti su sėkminga pratybų GINTARINĖ VILTIS pabaiga.

Pagrindinis šių pratybų tikslas – apmokyti kartu vykdyti krizių valdymo ir taikos operacijas įvairių šalių štabo karininkus ir karinius vienetus. Mokymų metu pratybų dalyviai pademonstravo savo puikius sugebėjimus dirbdami su žiniasklaida, visuomene, vietinės valdžios atstovais, nevyriausybinėmis organizacijomis bei spręsdami įvairiausias kompleksines situacijas, galinčias pasikartoti ir realiame gyvenime. Taigi, manyčiau, jog buvo pasiekta pagrindinių pratybų tikslų.

GINTARINĖ VILTIS buvo organizuota Partnerystė taikos labui dvasioje. Pagrindinis dėmesys skirtas modernių taikos operacijų vykdymo technikos tobulinimui. Tikiu, kad tai padėjo geriau suprasti pagrindines NATO funkcijas ir tikslus, tokias kaip tarptautinės NATO krizių valdymo operacijos, partnerystė ir bendradarbiavimas tarp visų Euro – Atlantinio regiono šalių.

Atsižvelgiant į tai, kad pratybų metu ypatingas dėmesys buvo skiriamas NATO standartams ir procedūroms, tikiu, kad GINTARINĖ VILTIS buvo labai naudinga visoms šalims – dalyvėms, siekiančioms kuo didesnės sąveikos tarp savo karinių vienetų. Tai buvo ypač svarbu toms šalims, kurios siekia narystės NATO, taigi ir Lietuvai.

Didžiulis dėmesys pratybų metu buvo skiriamas tarptautinių karinių vienetų apmokymui atsižvelgiant į jų specifinius sąveikumo reikalavimus. Norėčiau pasveikinti tiek Estijos, Latvijos ir Lietuvos bendro bataliono, Lietuvos ir Lenkijos bataliono, tiek ir kitų šalių suformuotus karinius vienetus sėkmingai įvykdžius pratybų metu jiems keltus tikslus ir uždavinius.

Deja, kaip bebūtų gaila, pratybų sėkmę užtemdė nelaimingas autoįvykis. Mes visi labai apgailestaujame, kad praėjusį vakarą 10 Latvijos karių buvo sužeisti pakeliui iš pratybų vietovės į Kauną ir keletas jų labai sunkiai. Norėčiau išreikšti savo didžiulę užuojautą visiems sužeistiems kariams bei palinkėti jiems kuo greičiau ir visiškai pasveikti.

Norėčiau taip pat padėkoti Estijos, Italijos, Latvijos, Lenkijos, Jungtinės Karalystės ir Jungtinių valstijų Pensilvanijos nacionalinės gvardijos kariams, šiose pratybose dalyvavusiems karinių vienetų sudėty. Dėkoju visiems taip pat ir Kanados, Čekijos Respublikos, Danijos, Suomijos, Vokietijos, Nyderlandų Karalystės ir Švedijos štabo karininkams.

Ypatingai vertinu pratybų metu tvyrojusią atvirumo ir geranoriškumo atmosferą ir dėkoju tarptautiniams kariniams stebėtojams iš Rusijos, Baltarusijos, Čekijos Respublikos ir Rumunijos, Tarptautinio raudonojo kryžiaus atstovams ir Jungtinių tautų vyriausiajam pabėgėlių reikalų komisarui už jų dalyvavimą ir indėlį pratybose.

Taip pat norėčiau išreikšti savo padėką Lietuvos kariuomenės aukščiausiajai vadovybei, visų keturiolikos šalių, dalyvavusių pratybose, vadams ir štabo karininkams, tarptautinei pratybų planavimo grupei bei visiems kariams už jų sėkmingą darbą planuojant ir vykdant pratybas.

Visi pratybų dalyviai pademonstravo savo nepaprastą pasiryžimą ginti demokratines vertybes, taiką ir stabilumą. Tikiu, kad šios pratybos nėra paskutinės GINTARINĖS VILTIES pratybos ir, kad turėsiu galimybę visus Jus pamatyti šiose pratybose ir ateityje. Išsaugokime GINTARINĖS VILTIES dvasią.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media