Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27
6 7 8
18 19 21 22
23 27 29
30 3 4 5

 

 

Žinių archyvas (2019-02)

Viceministras V. Umbrasas su aukšto rango JAV karininkais aptarė bendradarbiavimo ir planuojamų pratybų regione klausimus
2019.02.07
img

Krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas vasario 6 d. susitiko su jungtine JAV jūrų pėstininkų ir jūrų pajėgų delegacija. Viceministras kartu su trimis aukšto rango JAV kariuomenės atstovais brigados generolu Stephen M. Neary, kontradmirolu Stephen C. Evans ir kontradmirolu John B. Skillman aptarė Lietuvos ir JAV bendradarbiavimo perspektyvas, Lietuvos vystomą karinę infrastruktūrą ir galimą jos panaudojimą JAV jūrų pajėgų ir jūrų pėstininkų treniruotėms bei bendroms pratybos su Lietuvos kariuomenės pajėgomis. Susitikime taip pat aptarta galima Lietuvos parama šiais metais Baltijos regione vyksiančioms pratyboms BALTOPS.

null
Studijų parodoje karjerą planuoti padeda Karo akademija ir Lietuvos kariuomenės pajėgos
2019.02.07
img

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija dalyvauja Vilniuje vasario 7–9 d. vykstančioje tarptautinėje mokslo, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2019“ ir kviečia moksleivius ateityje rinktis karininko profesiją ir kariūnams skirtas universitetines studijas. Karo akademijos ir Lietuvos kariuomenės stenduose jaunuoliai supažindinami su karjeros kariuomenėje galimybėmis.

null
Skelbiamas tradicinis 24-asis mokinių konkursas „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“
2019.02.07
img

Konkursas „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ jau 24-tą kartą kviečia dalyvauti aukštesniųjų klasių mokinius, kurie domisi krašto saugumo ir gynybos aktualijomis, Lietuvos valstybės ir Lietuvos kariuomenės istorija. Konkurso dalyviai ne tik turės puikią galimybę pasitikrinti savo žinias, dar labiau praplėsti akiratį, susipažinti su kariuomenės gyvenimu iš arčiau, įgyti naujų draugų, bet ir pasivaržyti dėl vertingų prizų.

null
Jiezne bus pagerbti žuvę savanoriai Lietuvos Nepriklausomybės kovose
2019.02.07
img

Vasario 8 d. Lietuvos Nepriklausomybės kovų 100-mečiui ir kautynių su bolševikais Jiezne pergalei minėti vyks renginys „Išgelbėję Lietuvos nepriklausomybę“. Susirinkusiuosius sveikins krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas pulkininkas Dainius Pašvenskas, Prienų raj. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas.

null
Lietuva Ukrainai neatlygintinai perduos šaudmenų
2019.02.06
img

Vasario 6 d. LR Vyriausybė priėmė nutarimą, kuriuo Lietuva neatlygintinai Ukrainos gynybos ministerijai perduos trumpalaikį materialųjį turtą – šaudmenis. Bendra perduodamo turto vertė – 255 tūkst. eurų. Jį sudaro Lietuvos kariuomenės nebenaudojami ir ateityje neplanuojami naudoti šaudmenys, skirti sovietinės gamybos lengviesiems šaulių ginklams - automatiniams šautuvams, kulkosvaidžiams.

null
R. Karoblis: „Karių savanorių teisė būti išrinktiems yra pirmiausiai piliečio teisių realizavimo klausimas“
2019.02.06
img

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis teigia, jog karių savanorių teisė būti išrinktiems yra ne tarnybos kariuomenėje, o piliečio teisių realizavimo klausimas. Tai jis pareiškė vasario 6 d. vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, kuriame buvo diskutuojama dėl Krašto apsaugos savanorių tarnybos (KASP) teisinio reglamentavimo tobulinimo poreikio.

null
Bus pristatytas naujausias grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimas
2019.02.05
img

Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimas už 2018 m.

Vasario 5 d. Lietuvos visuomenei ir žiniasklaidos atstovams bus pristatytas bendras Antrojo operatyvinių tarnybų departamento (AOTD) prie Krašto apsaugos ministerijos ir Valstybės saugumo departamento (VSD) grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimas.

Konferencija antradienį nuo 9 val. bus tiesiogiai transliuojama per Seimo internetinę televiziją  www.lrs.lt.

null
Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys: 2018 01 28 – 2018 02 03
2019.02.04
img

Sausio 28–vasario 3 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai vieną kartą kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje erdvėje virš Baltijos jūros skridusio Rusijos Federacijos (RF) karinio orlaivio.

null
Rukloje pažymėtos antrosios NATO priešakinių pajėgų bataliono metinės
2019.02.04
img

Vaizdo medžiaga

„NATO batalionas yra viena svarbiausių atgrasymo priemonių, įrodančių Aljanso vienybę, bei pasiryžimą ginti mūsų valstybę", - sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, vasario 4 d. Rukloje minint NATO priešakinių pajėgų bataliono antrąsias metines.

Lietuvos ir Vokietijos gynybos ministrai kartu su Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite ir Lietuvos bei Vokietijos kariuomenių vadovybe pasveikino Rukloje dislokuotą NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę.

null
Studijos Karo akademijoje ir karininko profesija bus pristatoma karjeros planavimo parodoje Vilniuje
2019.02.04
img

Vasario 7–9 d. Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, vyks XVII tarptautinė mokslo, žinių ir karjeros planavimo paroda „Studijos 2019“, kurioje jaunuoliai galės susipažinti su studijų ir karjeros galimybėmis Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje ir Lietuvos kariuomenėje.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media