Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27
6 7 8
18 19 21 22
23 27 29
30 3 4 5

 

 

Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas dalyvavo Baltijos gynybos koledžo 20-mečio minėjime

2019.02.23
image

 

„Baltijos gynybos koledžas šiandien yra viena labiausiai pripažįstamų tarptautinių karinio rengimo institucijų regione. Jį baigusieji šiandien yra saugumo ir gynybos lyderiai, kurie formuoja ir įgyvendina saugumo politikos kryptis mūsų šalims ir visam NATO aljansui“, – sakė krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas vasario 22 d., dalyvaudamas Tartu mieste Estijoje veikančio koledžo įkūrimo 20-mečio renginiuose.

 

Minėjimo metu buvo pristatyta koledžo veiklą menanti knyga „The History of the Baltic Defence College“, surengta diskusija, kurioje dalyvavo koledžo vadovybė ir Baltijos valstybių gynybos ministerijų atstovai.  Diskusijų panelyje apie Baltijos gynybos koledžo veiklą, jo naudą iš Lietuvos perspektyvos, V. Umbrasas pabrėžė esantis įsitikinęs, kad karinis išsilavinimas yra naudingas ir būtinas, kadangi jis sudaro intelektualinį pagrindą kovai su šiuolaikiniai kariniais iššūkiais. „Svarbiausia, jis padeda ugdyti naujos kartos lyderius, kurie bus atsakingi už šį darbą. O mūsų darbas – ieškoti galimybių, kaip padėti jiems tokiais tapti“, - sakė viceministras. 

 

Apie Baltijos gynybos koledžą (BALTDEFCOL)

 

Baltijos gynybos koledžas yra bendra Lietuvos, Latvijos ir Estijos operacinio ir strateginio lygmens karininkų rengimo bei civilių tarnautojų mokymo įstaiga.

 

Latvijos, Lietuvos ir Estijos gynybos ministrai Baltijos gynybos koledžo steigimo sutartį pasirašė 1998 m., koledžo inauguracija įvyko 1999 m. vasario 25 d. Pirmieji 32 studentai iš aštuonių šalių studijas koledže pradėjo 1999 m. rugpjūtį.

 

Baltijos gynybos koledžas yra bendras trijų Baltijos šalių projektas, įsteigtas padedant NATO sąjungininkams. Šis koledžas vertinamas daugelyje NATO šalių, todėl tobulintis į šį koledžą siunčiami ne tik Baltijos šalių, bet ir kitų valstybių karininkai. Lietuva taip pat finansuoja Ukrainos, Gruzijos ir Moldovos studentų mokymąsi koledže.

 

Baltijos gynybos koledžas vykdo penkis mėnesius trunkantį Aukštųjų štabo karininkų kursą, kurio tikslas yra parengti karininkus ir civilius tarnautojus inicijuoti, vadovauti ir įgyvendinti strateginio lygmens reformas savo šalyse, gebėti tinkamai reaguoti į besikeičiančią saugumo situaciją. Jungtinio vadovavimo ir štabo karininkų kurse, trunkančiame 11 mėnesių, siekiama parengti karininkus vadovaujančioms pozicijoms taktiniame lygmenyje bei darbui jungtiniuose štabuose. Civilių tarnautojų kursas trunka 3 mėnesius ir jo tikslas yra suteikti civiliams tarnautojams žinių ir įgūdžių, reikalingų vystant bei įgyvendinant nacionalinę saugumo ir gynybos politiką. Vyresniųjų vadovų kursas suteikia galimybę generolų lygio karininkams ir jiems prilygintiems civiliams tarnautojams gauti žinių ir įgūdžių, reikalingų vykdant aukščiausios atsakomybės nacionalines ir tarptautines užduotis. Nuo šių metų taip pat pradedamas Vyriausiųjų puskarininkių kursas.

 

Baltijos gynybos koledžui šiuo metu vadovauja Latvijos kariuomenės generolas majoras Andis Dilans, kuris 2016 m. birželio mėn. pareigose pakeitė nuo 2012 m. gruodžio koledžui vadovavusį Lietuvos kariuomenės generolą majorą Vitalijų Vaikšnorą. 2004-2007 m. koledžui vadovavo brigados generolas Algis Vaičeliūnas. Šio koledžo vadovai skiriami rotacijos tvarka trijų Baltijos valstybių (Lietuvos, Latvijos, Estijos).

 

Didžioji dalis Lietuvos karinių dalinių vadų yra baigę įvairius Baltijos gynybos koledžo kursus.

 

Nuotraukų šaltinis: baltdefcol.org 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media