Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Švedijai pristatyti KAM planai karinės infrastruktūros Lietuvoje plėtrai naudoti viešosios ir privačiosios partnerystės modelį

2019.01.31
image

Krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas ir Gynybos resursų agentūros prie Krašto apsaugos ministerijos direktorius Sigitas Dzekunskas sausio 29-30 d. lankėsi Švedijoje. Vizito metu viceministras susitiko su naujuoju Švedijos gynybos ministerijos valstybės sekretoriumi Jan-Olof Lind, kuris darbą naujose pareigose pradėjo vos prieš savaitę, po daugiau nei keturis mėnesius trukusios Švedijos vyriausybės formavimo po Švedijos parlamento (Riksdag) rinkimų, vykusių 2018 m. rugsėjo 9 d. Viceministras su Valstybės sekretoriumi aptarė saugumo situaciją regione, pasidžiaugė glaudžiais Lietuvos ir Švedijos karinių pajėgų ryšiais, diskutavo einamaisiais Europos saugumo iniciatyvų klausimais.

 

Pagrindinis dėmesys susitikime buvo nukreiptas į galimą šalių bendradarbiavimą stiprinant saugumo priemones Baltijos regione, taip pat pajėgumų ir karinės infrastruktūros vystymą. Viceministras G. Jeglinskas pristatė Lietuvos krašto pasaugos ministerijos vystomus planus dėl karinės infrastruktūros Lietuvoje plėtros naudojant viešosios ir privačiosios partnerystės modelį.

 

„Esame labai dėkingi Švedijai už pagalbą kuriant atkurtos Lietuvos kariuomenę. Šiomis dienomis mūsų kariai dirba išvien, kad saugumas mūsų regione būtų užtikrintas. Mūsų ir sąjungininkų kariams siekiame sudaryti kuo geresnes treniravimosi sąlygas Lietuvoje, todėl siūlome viešajam ir privačiam sektoriui dirbti šio tikslo link kartu. Siūlome šią galimybę ir užsienio partneriams“, - susitikime sakė viceministras G. Jeglinskas.

 

Viceministras su delegacija taip pat susitiko su Gynybos resursų administracijos generaliniu direktoriumi gen. ltn. Göran Mårtensson, su kuriuo aptarė šalių vystomus karinius pajėgumus, įvertino potencialias bendradarbiavimo sritis.

 

Vizito metu taip pat apsilankyta Švedijos kariuomenės gynybos štabe, kuriame viceministrui ir delegacijai išsamiai pristatytas Švedijos kariuomenės naudojami logistiniai pajėgumai, taip pat jūrų uosto pajėgumai ir panaudojimas kariniais tikslais.

 

Švedijos ambasados nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media