Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Žinių archyvas (2019-01)

NKSC informuoja - Lietuvoje plinta el. laiškai su kenksmingu programiniu kodu
2019.01.24
img

Pastarosiomis dienomis Nacionalinis kibernetinio saugumo centras prie Krašto apsaugos ministerijos (NKSC) fiksuoja atvejus, kuomet klastojant Lietuvos valstybinio ar privataus sektoriaus įstaigų el. pašto adresus, platinami el. laiškai su kenksmingu programiniu kodu. NKSC rekomenduoja atlikti naudojamų el. pašto programų paketų atnaujinimą, taip pat būti atidiems ir kritiškai vertinti gaunamus laiškus.

null
Gotlande aptartas tolesnis Jungtinių ekspedicinių pajėgų vystymas, dėmesys skirtas saugumui Baltijos regione
2019.01.24
img

Krašto apsaugos ministerijos Gynybos politikos ir Euroatlantinio bendradarbiavimo departamento direktorius Saulius Gasiūnas ir Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininko pavaduotojas planavimui jūrų kpt. Renius Pleškys  sausio 23-24 d. Gotlando saloje dalyvavo Švedijos kariuomenės surengtame  Jungtinės Karalystės vadovaujamų Jungtinių ekspedicinių pajėgų (angl. UK-led Joint Expeditionary Force, JEF)  valstybių  politinių – karinių atstovų susitikime. Jame Danijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Nyderlandų,  Norvegijos,  Suomijos ir Švedijos atstovai aptarė JEF pajėgų  vystymą ilgalaikėje perspektyvoje.  Susitikime išsamiai aptartas galimas JEF panaudojimas saugumo stiprinimui Baltijos regione, kitose operacijose ir misijose, pajėgų pratybų programa ir bendras pajėgumų vystymas

null
Lietuvos karo akademijai minint 100-ąsias įkūrimo metines vadovavimą perima naujasis viršininkas
2019.01.23
img

Sausio 25 d. minint Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos 100-ąsias įkūrimo metines krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis iškilmingos ceremonijos metu dalinio kovinę vėliavą įteiks naujajam akademijos viršininkui pulkininkui Juozui Kačergiui.

null
Krašto apsaugos ministerijoje – penktadaliu mažiau pareigybių nei prieš dvejus metus
2019.01.22
img

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis pabrėžia, jog pareigybių mažinimas nėra savitikslis: „Nesiekėme ir nesieksime dirbtinai mažinti darbuotojų skaičių. KAS dirbo išgyvenimo režimo struktūroje, grįstoje dar prieš 6 metus buvusiomis realijomis. Po reformų mums pavyko ne tik optimizuoti procesus, užtikrinančius kariuomenės stiprinimą ir modernizaciją, bet sutaupyti esamus ministerijos ir kitų KAM institucijų etatus“.

null
Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys: 2019 01 14 – 2019 01 20
2019.01.21
img

Sausio 14–20 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai du kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos (RF) karinių orlaivių.

 

null
Verslo sektoriui pristatyti planuojamų statyti karinių miestelių pirkimo dokumentai
2019.01.21
img

Sausio 21 d. Krašto apsaugos ministerija surengė jau antras viešąsias konsultacijas, kuriose suinteresuotiems verslo sektoriaus atstovams pristatė pirkimo dokumentus, susijusius su planais per kelerius metus pastatyti karinius miestelius Šiauliuose, Šilalės ir Vilniaus rajonuose. Šiems projektams vykdyti bus pasitelkta viešojo ir privataus sektorių partnerystė.

null
Amsterdame aptariama bendrų ES kibernetinių pajėgų kūrimo pažanga
2019.01.17
img

Sausio 17-18 d. Amsterdame (Nyderlandai) rengiama Lietuvos vadovaujamo Europos Sąjungos kibernetinių greitojo reagavimo pajėgų ir tarpusavio pagalbos kibernetinio saugumo srityje projekto metinė konferencija.

 

„Per pastaruosius metus kartu su projekto dalyviais ir partneriais pasiekėme didelę pažangą bendrų ES kibernetinių pajėgų sukūrimo kelyje. Tai tik patvirtina, kad galime praktiškai apjungti pajėgas kovai su grėsmėmis kibernetinėje erdvėje ir sustiprinti kolektyvinę gynybą šioje dimensijoje“, – sako konferencijoje dalyvausiantis Lietuvos krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza.

null
Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas: „Laisvė mums ne dovanota, ji yra iškovota, ir kasdieniais pasirinkimais nuolat įtvirtinama“
2019.01.17
img

„Visas Lietuvos valstybingumo kelias neatsiejamas nuo laisvės kovų, o laisvės kovos – tai pirmiausia karių savanorių žaibiškas atsiliepimas į Tėvynei iškylančias grėsmes“, – sakė krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas, sveikindamas Krašto apsaugos savanorių pajėgų karius su pajėgų įkūrimo 28-osiomis metinėmis.

 

„Laisvė mums ne dovanota, ji yra iškovota, ir kasdieniais pasirinkimais nuolat įtvirtinama. Kol išliks gyva savanorystės idėja, bus be galo sunku mus įveikti ginklu“, – pabrėžė viceministras.

null
Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas susitiko su būsimuoju NATO Jungtinių pajėgų vadavietės Brunsume vadu
2019.01.16
img

Krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas šiandien susitiko su trijų dienų vizito į Lietuvą atvykusiu būsimuoju NATO Jungtinių pajėgų vadavietės Brunsume (Nyderlandai) vadu Vokietijos kariuomenės generolu leitenantu Erhardu Buehleriu (Erhard Buehler). Susitikime su svečiu viceministras aptarė saugumo situaciją regione, Lietuvai kylančias grėsmes, pastangas sustiprinti Lietuvos gynybą, NATO atgrasymo ir gynybos priemones.

null
Ministras padėkojo Čekijai už saugumo Baltijos regione stiprinimą
2019.01.15
img

Sausio  14 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitiko su Čekijos ambasadoriumi Lietuvoje Vítu Korseltu. Susitikimo metu aptartos dvišalio karinio bendradarbiavimo perspektyvos, NATO ir ES saugumo ir gynybos iniciatyvos. Taip pat pasikeista nuomonėmis apie saugumo situaciją regione ir apskritai Europoje.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media