Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Krašto apsaugos ministras R. Karoblis Bukarešte sveikino ES gynybos iniciatyvas, bet ragino užtikrinti jų įgyvendinimą

2019.01.31
image

„ES per dvejus metus iš esmės pažengė į priekį stiprindinama savo gynybą, tačiau turime užtikrinti efektyvų jau egzistuojančių projektų įgyvendinimą, jų apčiuopiamus rezultatus bei tolimesnes investicijas į gynybą”, – pareiškė krašto apsaugos ministras Raimunas Karoblis šiandien Bukarešte vykusiame ES gynybos ministrų susitikime. Jame ministrai aptarė bendrų ES vystomų gynybos iniciatyvų, tokių kaip Nuolatinis struktūrizuotas bendradarbiavimas (PESCO), Europos gynybos fondas, Karinis mobilumas, įgyvendinimą.

 

Lietuva yra tarp šalių, kurios nuolat akcentuoja būtinybę užtikrinti kuriamų ES gynybos iniciatyvų pridėtinę vertę. R. Karoblis taip pat akcentavo, jog pagrindiniu Europos saugumo garantu išlieka NATO, todėl bendradarbiavimas su strateginiais partneriais dabartinių grėsmių akivaizdoje yra kaip niekad svarbus.

 

Ministras sveikino ES pastangas ir investicijas gynybos stiprinimo srityje, tačiau pabrėžė bendro šalių sutarimo svarbą. „Įgyvendinami ES gynybos iniciatyvas pirmiausia turime išlaikyti vienybę. Tik esant bendram sutarimui, ko jomis siekiame, galėsime matyti realius bendrų iniciatyvų rezultatus ir užtikrinti ES gynybos pajėgumų stiprinimą”, – sakė jis.

 

ES Vyriausioji įgaliotinė užsienio reikalams ir saugumo politikai Frederica Mogherini atkreipė ministrų dėmesį į technologijų pažangą ir ypatingai į dirbtinio intelekto vystymą, sakydama, kad ES turėtų daugiau investuoti į proveržio technologijas bei jų inkorporavimą į gynybos pajėgumus.

 

Susitikimo išvakarėse ES gynybos ministrai kartu su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu bei JT generaliniu sekretoriumi taikos palaikymui Jean-Pierre Lacroix dalyvavo ir darbo vakarienėje, skirtoje diskusijai moterų, taikos ir saugumo tema. ES, NATO ir JT aktyviai bendradarbiauja, siekdamos stiprinti moterų vaidmenį gynyboje ir karinėse operacijose.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media