Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Antrąsias metines Lietuvoje švenčiantį NATO batalioną pasveikins Lietuvos Respublikos Prezidentė, Lietuvos ir Vokietijos gynybos ministrai

2019.01.31
image

Vasario 4 d. Rukloje NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės antrosioms metinėms skirtoje ceremonijoje dalyvaus Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Vokietijos gynybos ministrė Ursula von der Leyen, Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas.

 

Ceremonijos metu vyks ir naujojo NATO priešakinių pajėgų baliono kovinės grupės vado pasikeitimo ceremonija. Nuo praėjusių metų rugpjūčio kovinei grupei vadovavusį Vokietijos kariuomenės karininką pulkininką leitenantą René Braun pakeis plk. ltn. Peer Papenbroock.

 

Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko Rukloje rikiuotės aikštėje išsirikiuos per tūkstantis šiuo metu NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje Lietuvoje dislokuotų karių ir atstovų iš Belgijos, Čekijos, Islandijos, Nyderlandų, Norvegijos ir Vokietijos, taip pat Lietuvos kariuomenės mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ kariai.

 

Rukloje taip pat numatytas Lietuvos ir Vokietijos gynybos ministrų dvišalis susitikimas, kuriame bus aptarti karinio bendradarbiavimo klausimai.

 

NATO priešakinių pajėgų dislokavimas Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje – istorinis sprendimas, kurį NATO šalių vadovai priėmė 2016 m. liepą. Šios pajėgos – tai pirmiausia atsakas į Rusijos agresyvius karinius veiksmus Ukrainoje, taip pat Rusijos karinio potencialo didinimą ir karinės galios demonstravimą regione.

 

Nuo 2017 m. pradžios Rukloje dislokuotai NATO priešakinių pajėgų bataliono dydžio kovinei grupei vadovauja Vokietija. Karius su technika ir ginkluote NATO kovinei grupei Lietuvoje taip pat skiria Belgija, Nyderlandai, Norvegija, Čekija, Prancūzija, Liuksemburgas, Kroatija ir Islandija. Iš viso per dvejus metus vienete rotuodamiesi jau yra tarnavę apie 8 tūkst. sąjungininkų karių. Kovinė grupė yra integruota į Lietuvos kariuomenės mechanizuotąją pėstininkų brigadą „Geležinis Vilkas“.

 

Skirtingais laikotarpiais NATO priešakinių pajėgų kovinė grupė buvo pastiprinta atvykusiais į pratybas iš Vokietijos kariniais vienetais, aktyviai treniravosi Ruklos ir Pabradės kariniuose poligonuose, dalyvavo tarptautinėse pratybose „Geležinis Vilkas“ Rukloje, vyko į pratybas į Latviją, Estiją bei Lenkiją.

 

Informacija žiniasklaidai:

 

Žiniasklaidos atstovai, pageidaujantys pirmadienį, vasario 4 d., dalyvauti renginyje Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje, kviečiami iki penktadienio, vasario 1 d., 12 val. registruotis Krašto apsaugos ministerijos Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamento (KAM SKVRD) el. paštu: [email protected].

 

Renginyje dalyvauti galės tik iš anksto užsiregistravę žiniasklaidos atstovai.

 

Registruojantis būtina nurodyti: vardą/pavardę, atstovaujamą žiniasklaidos priemonę, kontaktinius duomenis (mob. tel. nr., el. pašto adresą).

 

Laisvai samdomi žurnalistai ir užsienio žiniasklaidos priemonėms atstovaujantys žurnalistai pirmiausia turi akredituotis KAM SKVRD el. paštu: [email protected]: atsiųsti užpildytą anketą, asmens tapatybę patvirtinančio dokumento ir redakcijos, kuriai planuojama teikti medžiagą publikavimui, kopijas.

 

Į renginį atvyksiantys užsiregistravę žiniasklaidos atstovai privalo su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir dokumentą (kortelę), patvirtinančią, kad atstovaujama žiniasklaidos priemonei.

 

Išsamesnė renginio programa bus pateikta tik iš anksto užsiregistravusiems žiniasklaidos atstovams.

 

Kontaktinis asmuo: Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ projektų karininkas majoras Skomantas Povilionis, mob. tel. +370 612 78 315

 

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės paskyra „Facebooke“: https://www.facebook.com/eFPLithuania/

 

KAM archyvo nuotrauka (aut. A. Pliadis)

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media