Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 4
7 11
13 16 17
22 24
26 27 28 29 30

 

Žinių archyvas (2018-05)

M. Mažvydo bibliotekoje diskutuota apie Lietuvos karių dalyvavimą tarptautinėse operacijose ir misijose Afrikoje
2018.05.23
img

Pirmąjį Afrikos dienų festivalio renginį – diskusiją: „Tarptautinės misijos ir operacijos: Ką mūsų kariai veikia Afrikoje?“ M. Mažvydo bibliotekoje Vilniuje gegužės 22 d. atidarė ir susirinkusius renginio dalyvius pasveikino krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas.

null
Klaipėdoje susitiks Baltijos šalių gynybos ministrai
2018.05.22
img

Gegužės 24 d. Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų štabe Klaipėdoje krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitiks su Estijos ir Latvijos gynybos ministrais Jüri Luiku (Jüri Luiku) ir Raimondu Bergmaniu (Raimonds Bergmanis). Susitikime ministrai planuoja aptarti gynybos ir saugumo politikos regione aktualijas, Baltijos šalių bendradarbiavimą gynybos ir saugumo srityje, kalbėti apie pasiruošimą birželį vyksiančiam NATO gynybos ministrų susitikimui, o liepą – NATO viršūnių susitikimui, bendradarbiavimą su strateginiais partneriais.

null
Krašto apsaugos ministras R. Karoblis stebės pratybas „Ugninis griausmas 2018“
2018.05.22
img

Trečiadienį, gegužės 23 d. Brigados generolo Povilo Plechavičiaus poligone, Kairiuose (Klaipėdos r.) vyks netiesioginės ugnies paramos kovinio šaudymo pratybų „Ugninis griausmas 2018“ (angl. Flaming Thunder) Svečių ir žiniasklaidos diena. Renginyje planuoja dalyvauti krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Lietuvos kariuomenės pajėgų vadai ir kiti svečiai.

null
Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys 2018 05 14 – 2018 05 20
2018.05.21
img

Gegužės 14 – 20 dienomis NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai penkis kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių.

null
Krašto apsaugos ministras R. Karoblis: „Šiandien švenčiama Visuomenės ir kariuomenės vienybė – geriausias partizanų atminties įamžinimas“
2018.05.20
img

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną 12 kilometrų visi norintieji keliavo Dainavos partizanų keliais bei 1863 m. sukilimo dalyvių takais, taip vadinama Muravjovo linija Punios šile (Alytaus r.) gegužės 20 d.

 

Kartu su visais žygiavęs krašto apsaugos ministras linkėjo, kad: „Šiandien švenčiama Visuomenės ir kariuomenės vienybė tęsiasi ilgus ilgus metus, ir tebūna ji geriausias partizanų atminties įamžinimas“.

 


null
Krašto apsaugos ministras R. Karoblis: „Visuomenės pasitikėjimas ir palaikymas yra vienas svariausių ginklų, kuris suteikia kariuomenei drąsos ir ryžto“
2018.05.19
img

Vaizdo medžiaga (aut. vyr. srž. sp. Lukas Kalvaitis)

Vaizdo medžiaga – NATO sąjungininkai šventėje (aut. srž. sp. Lukas Tamošiūnas)

Vaizdo medžiaga – Partizanų mūšio inscenizacija (aut. vyr. srž. sp. Lukas Kalvaitis)

 

„Ši diena – Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena – neabejotinai viena reikšmingiausių krašto apsaugos sistemos minėtinų dienų. Kasmet kariuomenės daliniai leidžiasi į kelionę, kad pamatytumėte, kokia šiandien yra Lietuvos kariuomenė ir kuo ji gyvena, susipažintumėte su tarnybos būdais, pamatytumėte jos ginkluotę, karių ekipuotę ir įvairią karinę įrangą“, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, šiandieną, gegužės 19 d. dalyvaudamas karinėje šventėje „Mes – tai Jūs!“ Alytuje.

null
Minimos pirmojo žuvusio atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės pareigūno 27-osios metinės
2018.05.18
img

Gegužės 18 d. minėtos 27-osios tarnybines pareigas ėjusio ir tarnybos vietoje žuvusio pirmojo Lietuvos valstybės pareigūno, pasieniečio Gintauto Žagunio žūties metinės.

 

Minėjimo ceremonija prasidėjo eisena Vilniaus Antakalnio kapinėse gegužės 18 d. 9 val. ryte. Ant G. Žagunio kapo gėles padėjo krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas, Lietuvos Aukščiausios Tarybos–Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Lansbergis, Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas Arturas Jasinskas, artimieji. Dalyvavo Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai.

null
Pirmą kartą vyko Vyriausybės lygmens priimančiosios šalies paramos teikimo pratybos
2018.05.18
img

„Labai sveikinu iniciatyvą surengti tokio pobūdžio pratybas, kuriose Vyriausybės nariai mokėsi valdyti situacijas į šalį atvykus dideliam kiekiui sąjungininkų. Jose kartu su ministrais galėjome aptarti įvykius ir situacijas, kurios gal įvykti realiai. Pratybos atskleidė tas sritis, kurias reikia aiškintis detaliau ir tobulinti,“ – po pirmą kartą gegužės 18 d. vykusių LRV stalo pratybų „Lietuvos šeimininkas“ sakė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. Pratybose, kurios vyko Valstybės saugumo departamente, ministrai tobulino įgūdžius priimti strateginio lygmens sprendimus ir skubiai spręsti kylančias problemas, susijusias su atvykstančių sąjungininkų pajėgų priėmimu ir dislokavimu.

null
Ministras R. Karoblis: „Moldova Lietuvai yra svarbi Rytų partnerystės valstybė“
2018.05.18
img

Gegužės 18 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis su oficialaus vizito į Lietuvą atvykusiu Moldovos gynybos ministru Eugeniu Sturza aptarė dvišalį bendradarbiavimą gynybos srityje ir jo perspektyvas, Moldovos gynybos reformų eigą ir bendradarbiavimą su Europos Sąjunga ir NATO, apsikeitė nuomonėmis apie regioninio saugumo situaciją.

null
Kariuomenės ir visuomenės dienoje Alytuje – ir NATO sąjungininkų kariai
2018.05.17
img

Jau šį šeštadienį Alytuje vyksiančioje Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienoje kartu su mūsų kariais Lietuvos gyventojams prisistatys ir Lietuvoje dislokuoti NATO sąjungininkų kariai. Atvykę į Jaunimo parką Alytaus ir miesto svečiai galės apžiūrėti NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę techniką, pasimatuoti skirtingų Aljanso šalių karių ekipuotę, susipažinti su Lietuvoje dislokuotų NATO vienetų veikla ir laimėti prizų.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media