Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 4
7 11
13 16 17
22 24
26 27 28 29 30

 

Krašto apsaugos ministerijoje lankėsi Ukrainos pasaulinio kongreso prezidentas

2018.05.30
image

Gegužės 30 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas susitiko su Ukrainos pasaulinio kongreso (angl. Ukrainian World Congress) prezidentu Eugenijumi Czolijumi (Eugene Czolij) ir delegacija. Susitikime buvo aptartos Ukrainos vykdomos reformos ir kova su korupcija, Jungtinių Tautų taikos palaikymo misija Donbase, tarptautinės visuomenės atsakas į Rusijos agresiją Ukrainoje, Lietuvos parama Ukrainai įgyvendinant gynybos reformas.

 

Ukrainos pasaulinio kongreso prezidentas padėkojo už nuolatinę ir ypatingą Lietuvos paramą Ukrainai jos kovoje už laisvę ir nepriklausomybę, ekonominę gerovę, paprašė ir toliau visokeriopai palaikyti Ukrainos siekį tapti NATO nare. E. Czolij atkreipė dėmesį, kad Rusijos agresija Ukrainoje nemažėja ir tęsiasi, tad tarptautinės bendruomenės pastangos reaguojant į Rusijos agresiją turėtų būti labiau sutelktos ir tikslingos.

 

Susitikime taip pat dalyvavo Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Volodymyr Yatsenkivskyi, Ukrainos pasaulinio kongreso Biuro prie tarptautinių organizacijų Briuselyje direktorė Maryna Iaroshevych bei Ukrainos sausumos pajėgų gynybos atašė pulkininkas leitenantas Andrii Stepanov.

 

Ukrainos pasaulinis kongresas yra nevyriausybinė pelno nesiekianti organizacija, vienija daugiau nei 20 mln. ukrainiečių iš 53 valstybių ir yra pripažinta Jungtinių Tautų, kaip nevyriausybinė organizacija su specialiu patariamuoju statusu.

 

Kongresas siekia atstovauti viso pasaulio ukrainiečius, remia šalies nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą, nacionalinį ir kultūrinį identitetą, ekonominę gerovę. Taip pat prisideda prie demokratijos plėtros, žmogaus teisių užtikrinimo, dalyvauja stebint rinkimus, referendumus.

 

Ukrainos pasaulinis kongresas pirmą kartą sušauktas 1967 m. Niujorke (JAV).

 

Nuotraukų aut. Alfredas Pliadis (KAM)

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media