Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27
6 7 8
9 11 12 14 15
18 19 21 22
23 27 29
30 3 4 5

 

 

Klaipėdoje - apie 40 sąjungininkų karo laivų ir keli tūkstančiai karo jūrininkų

2018.05.30
image

Gegužės 31 d., ketvirtadienį, apie 8 val. ryte, Klaipėdos jūrų uostas vieną po kito priims 37 užsienio šalių karo laivus iš 16 valstybių. Dalyvauti didžiausiose kasmetinėse tarptautinėse jūrinėse pratybose BALTOPS 2018 („Baltijos operacijos 2018“) atvyks apie keturis tūkst. karo jūrininkų. Šiais metais pirmą kartą Lietuvai yra patikėta organizuoti šių pratybų parengiamąją fazę.

 

Pratybos vyks pagal išgalvotą scenarijų, imituojant susidariusį konfliktą tarp pramanytų šalių. Pratybų dalyviai pagal scenarijų yra suskirstyti į dvi grupes, iš kurių viena atlieka pagalbos suteikimo vienai iš pramanytų šalių, taip pat gynybos, kita – puolimo funkcijas. Tai – puiki proga patikrinti laivų įgulų pasiruošimą vykdyti karines užduotis artimas realioms sąlygoms.

 

Pratybų metu atliekamos ir tobulinamos karo laivų manevravimo formuotėse, laivų konvojavimo, artilerinių šaudymų, priešlėktuvinės ir antiteroristinės gynybos, minų paieškos ir nukenksminimo, kovos su povandeniniais laivais, jūrų desanto išlaipinimo krante bei kitos karinės procedūros.

 

Šias didžiausias NATO pratybas Baltijos jūroje, kurios vyks birželio 4-15 d., organizuoja NATO smogiamosios ir palaikymo pajėgos (angl. Naval Striking and Support Forces NATO, trump. STRIKFORNATO), kurioms iš štabo laivo „Mount Whitney“ vadovauja JAV 6-ojo laivyno vadė vice-admirolė Lisa Frachetti (Lisa Franchetti). Pratybų pagrindiniai tikslai yra šie: tarp dalyvaujančių NATO ir Šiaurės Europos valstybių pajėgų išplėsti sudėtingų kompleksinių operacijų mastą; taip pat didinti ir gerinti dalyvaujančių šalių pajėgų tarpusavio bendradarbiavimą ir sąveiką bei kelti dalyvaujančių jūrų pajėgų kompetencijos lygį.

 

Pratyboms ruošiasi ne tik Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos, tačiau ir Klaipėdos bei Palangos miestai. Svečiams Klaipėdoje planuojamas nemokamas viešasis transportas, persikėlimais keltais, juos apsilankyti kviečia Lietuvos jūrų, Laikrodžių, Gintaro, Mažosios Lietuvos muziejai, Klaipėdos universitetas ketina aprodyti istorinį kompleksą. Karo jūrininkus bus galima identifikuoti pagal apyrankes su BALTOPS 2018 simbolika. Klaipėdos jūrų uosto vadovas Arvydas Vaitkus teigia, kad privačios uosto įmonės patenkintos į Klaipėdą atvykstančiais karo laivais ir sako, kad netgi didžiuojasi, kad jų krantinės yra panaudojamos tokiai svarbiai misijai.

 

Birželio 1–2 d. kariai lankysis Klaipėdos mokyklose, vyks į edukacines ekskursijas po Lietuvą. Birželio 2 d. Atgimimo aikštėje bus minima Kariuomenės ir visuomenės diena, kurioje karinę techniką ir ginkluotę Danės gatvėje ir šalia jos eksponuos Motorizuotoji pėstininkų brigada „Žemaitija“, o Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinė miestiečius kvies į tirą – specialią uždarą patalpą, pritaikytą saugiai šaudyti į mokomuosius taikinius, savo dalinius pristatys ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinė, Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos Klaipėdos skyrius, Lietuvos šaulių sąjungos Vakarų (jūros) šaulių 3-ioji rinktinė. Piešinių konkursą vaikams ir viktoriną rengia Klaipėdos įgulos karininkų ramovė.

 

Didžiausio susidomėjimo tikimasi sulaukti „Klaipėda Challenge 2018”, vyksiančiame kartu su Kariuomenės ir visuomenės vienybės diena. Šis renginys bus atidarytas šventiška BALTOPS 2018 pratybų dalyvių eisena ir Garbės sargybos kuopos pasirodymu, o vėliau kariai varžysis įvairiose nuotaikingose ir linksmose sportinėse rungtyse, kurios ne tik patikrins karių gebėjimus ir ištvermę, bet ir neabejotinai taps atrakcija svečiams ir miestiečiams. Renginį užbaigs roko grupės pasirodymas. Planuojama šventės pradžia birželio 2 d. 14.00 val.

 

Informuojame, kad birželio 2 d. bus uždarytas transporto eismas šiose gatvėse:

-  nuo 11.30 val. iki 22 val. (kol važiuojamojoje gatvės dalyje neliks žmonių) bus uždarytas transporto eismas Herkaus Manto gatvės ruože nuo Danės g. iki Liepų ir Naujojo Sodo gatvių sankirtos;

-  nuo 9 val. iki 20 val. – Danės gatvės ruože nuo Naujojo Uosto g. iki J. Karoso g. ir įvažiavime iš Jūros g. į Danės g.

 

Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos dėkoja Klaipėdos, Palangos miestų savivaldybėms, Smiltynės perkėlai, Lietuvos jūrų, Gintaro, Laikrodžių, Mažosios Lietuvos muziejams, Klaipėdos universitetui, Klaipėdos ir Palangos turizmo centrams, Sporto centrui „Gintaras“ ir Prano Domšaičio galerijai ir visiems miestiečiams už glaudų bendradarbiavimą priimant karius ir reprezentuojant Lietuvą.

 

INFORMACIJA ŽINIASKLAIDAI

 

Ketvirtadienis, gegužės 31 d.

 

Apie 8.20 val. - JAV laivo-vadavietės „Mount Whitney” įplaukimas į Klaipėdos jūrų uostą (fotografai ir vaizdo operatoriams galimybė – nuo molo).

 

9.00 val. - JAV laivo-vadavietės „Mount Whitney” pasitikimo ceremonija Smeltės terminale. Čia laivo vadą jūrų kapitoną G. Robert Aguilar pasitiks Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų štabo viršininkas Andrius Širvys, gros KJP orkestras. Vėliau numatomas trumpas laivo vado susitikimas su žiniasklaida. Žiniasklaidos atstovai, norintys dalyvauti ceremonijoje, kviečiame atvykti prie Naujosios perkėlos praleidimo posto iki 8.45 val. Žurnalistų nuvežimu ir parvežimu nuo postų iki JAV karo laivo bus pasirūpinta.

 

Penktadienis, birželio 1 d.

 

9.00 val. - Klaipėdoje, viešbučio „Amberton” (Naujoji Sodo g. 1a) konferencijų salėje vyks pratybų BALTOPS 2018 atidarymas – pratybų parengiamoji fazė (angl. pre-sail conference). Konferenciją pradės krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir JAV 6-ojo laivyno vadė vice-admirolė Lisa Franchetti. Renginys uždaras, tačiau numatoma galimybė žiniasklaidai fiksuoti renginio pradžią (protokolinės minutės)

 

9.40 val. - trumpas susitikimas su žiniasklaida „Amberton“ viešbutyje. Dalyvauja krašto apsaugos ministras R. Karoblis ir JAV 6-ojo laivyno vadė vice-admirolė Lisa Franchetti.

 

Žiniasklaidos atstovams, norintiems dalyvauti renginiuose gegužės 31 d. ir birželio 1 d., būtina išankstinė registracija. Registracija vyks iki šiandien, gegužės 30 d. 17 val. el. paštu: [email protected], tel. 8698 18196. Registruojantis prašome nurodyti: v. pavardę, atstovaujamą žiniasklaidos priemonę, mob. tel. numerį.

 

Pirmadienis, birželio 4 d.

 

Pratybų BALTOPS 2018 parodomoji programa. Joje planuoja dalyvauti Lietuvos Respublikos prezidente Dalia Grybauskaitė, krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, JAV ambasadorė Lietuvoje Ann Hall, kiti svečiai. Daugiau informacijos apie renginį ir numatomus komentarus žiniasklaidai pateiksime vėliau.

 

Kontaktinis asmuo: Karinių jūrų pajėgų civilių ir kariškių bendradarbiavimo specialistė jrv. Akvilė Bertulė, tel. 8 46 391 207, el. p. [email protected]

 

Srž. sp. Ievos Budzeikaitės nuotr.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media