Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27
6 7 8
18 19 21 22
23 27 29
30 3 4 5

 

 

Vilniuje - pirmą kartą Baltijos gynybos koledžo aukštų pareigūnų kursai

2018.11.29
image

Lapkričio 28 d. Vilniuje prasidėjo Krašto apsaugos ministerijoje nuo lapkričio 28 d. iki gruodžio 5 d. vyksiantys Baltijos gynybos koledžo aukštų pareigūnų kursai (angl. Senior Leaders Course). Juose dalyvauja 19 aukšto rango karininkų ir civilių iš 12 šalių, užimančių vadovaujančias pareigas saugumo ir gynybos struktūrose savo šalyse.

 

Kursų, kurių pagrindinė tema yra klausimas „Ar grįžtame į atominį amžių?“, dalyviams renginio atidarymo įžanginę kalbą sakė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Ministras dalyviams pristatė geopolitines, regionines ir nacionalines saugumo problemas, pabrėžė bendradarbiavimo su sąjungininkais ir partneriais svarbą.

 

Lapkričio 28 d. vakare kursų dalyvius taip pat pasveikino Krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas bei Baltijos gynybos koledžo komendantas gen. mjr. Andis Dilāns.

 

Viceministras Umbrasas pabrėžė, kad kursų tema šiuo metu yra itin aktuali. „Ar mes grįžtame į atominį amžių? Tai iš tiesų aktualus klausimas šiandien. Rusija nuolat pažeidinėja tarptautines sutartis, taip pat ir Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartį. Apie 50 kilometrų nuo Vilniaus Baltarusijoje Rusijos kompanija stato atominę elektrinę su tokio paties tipo reaktoriumi kaip Černobylyje. Tokie veiksmai, kaip ir daugelis litų, kelia nerimą dėl regioninio ir geopolitinio saugumo.

 

Viceministras palinkėjo kursų dalyviams vaisingų ir įdomių diskusijų.

 

Kursuose taip pat dalyvaus 20 kviestinių svečių, dalyvausiančių kaip atskirų temų ekspertai. Kurso vyriausiasis mentorius – Vokietijos atsargos generolas Hans-Lothar Domröse. Gruodžio 5 d. kursų baigimo sertifikatus dalyviams įteiks Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas bei Baltijos gynybos koledžo komendantas gen. mjr. Andis Dilāns.

 

Baltijos gynybos koledžo aukštų pareigūnų kursai Lietuvoje yra rengiami pirmą kartą. Praėjusiais metais kursai buvo rengiami Latvijoje.

 

Alfredo Pliadžio nuotraukos

2018-11-29 17:32

Dainius Snarskis

Taip pat, pirma kartą šio kurso istorijoje, buvo pakviesti 3B šalių vyriausieji puskarininkiai,kurių dalyvavimas susijęs su 2019 m. organizuojamu BALTDEFCOL pilotiniu Vyriausiųjų puskarininkų kursu.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media