Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27
6 7 8
18 19 21 22
23 27 29
30 3 4 5

 

 

Lietuvos ginklų kontrolės inspektoriai lankosi Baltarusijoje

2018.11.28
image

Lietuvos ginklų kontrolės inspektorių grupė lapkričio 28 d. atliks Baltarusijos karinio dalinio vertinamąjį vizitą pagal Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) 2011 m. Vienos dokumentą. Lietuvos inspektoriai lankysis Baltarusijos kariuomenės 51-ojoje artilerijos brigadoje Osipovičiuose.

 

Lietuvos inspektoriai vertinamojo vizito metu turės galimybę gauti informaciją apie dalinio struktūrą, jame tarnaujančio personalo skaičių, turimų pagrindinių ginkluotės ir technikos sistemų tipus ir skaičių, taip pat bus galima apžiūrėti jų pavyzdžius. Lietuvos inspektoriai lankysis Baltarusijos brigados padaliniuose ir susipažins su dalinių kasdiene veikla.

 

Į Baltarusiją Lietuvos ginkluotės inspektoriai vyksta pagal Lietuvos ir Baltarusijos dvišalį susitarimą dėl papildomų pasitikėjimą ir saugumą stiprinančių priemonių. Šis susitarimas numato, jog abi šalys kasmet keisis papildoma karine informacija nustatytu formatu ir turės galimybę pasirinktinai atlikti vieno kaimyninės šalies karinio dalinio vertinamąjį vizitą.

 

ESBO 2011 m. Vienos dokumentas įpareigoja valstybes kasmet pateikti informaciją apie savo karines pajėgas, gynybinių pajėgumų vystymo planus ir karinį biudžetą, taip pat iš anksto informuoti apie planuojamą karinę veiklą. Valstybės taip pat įsipareigoja priimti savo teritorijoje nustatytą skaičių kitų šalių karinių ekspertų inspekcijų ir vizitų į karinius dalinius.

 

Baltarusijos ginklų kontrolės inspektoriai šiemet jau lankėsi Lietuvoje: spalį atliko vertinamąjį vizitą Motorizuotojoje pėstininkų brigadoje „Žemaitija“, o per birželį vykusius mokymus „Perkūno griausmas 2018“ kartu su svečiu iš Rusijos atliko pasirinkto rajono inspekciją pagal 2011 m. Vienos dokumentą.

 

Lietuvos ginkluotės kontrolės inspektoriai šiais metais inspekcijas vykdė Rusijos, Baltarusijos ir Serbijos kariniuose daliniuose.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media