Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Žinių archyvas (2018-07)

Lietuva pasiruošusi skirti kariuomenės sraigtasparnį miškų gaisrams Švedijoje gesinti
2018.07.19
img

Lietuva, reaguodama į Europos Sąjungos valstybėms skirtą Švedijos Vyriausybės prašymą suteikti pagalbą gesinant šalyje siaučiančius miškų gaisrus, yra pasirengusi skirti Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnį Mi-8 su įgula, taip pat, esant poreikiui į pagalbą Švedijai galėtų būti siunčiamas ir orlaivis C-27J „Spartan“. Tik sulaukus iš Švedijos teigiamo patvirtinimo dėl siūlomų pajėgumų poreikio ir suderinus kitas pagalbos teikimo detales, Lietuvos sraigtasparnis Mi-8 su specialia gaisro gesinimo įranga jau artimiausiu metu galėtų prisijungti prie Švedijoje gaisrus gesinančių pajėgumų.

null
Vokietijos poligonuose testuojamos Lietuvos kariuomenės pėstininkų kovos mašinos „Vilkas“
2018.07.18
img

Pėstininkų kovos mašinų (PKM) „Vilkas“ gamintojas ARTEC, Vokietijos poligonuose intensyviai testuoja du Lietuvos PKM prototipus. Abu prototipai pagaminti pagal Lietuvos kariuomenės reikalavimus, kuriuose sumontuoti Izraelio gamybos bokšteliai, apginkluoti greitašaudėmis 30 mm patrankomis ir prieštankinėmis raketomis „Spike LR“.

 

„Pėstininkų kovos mašinų projektas yra vienas iš svarbiausių Lietuvos kariuomenės modernizavimo ir stiprinimo elementų, bei žymi kokybinį šuolį modernizuojant mūsų kariuomenę“, – sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

null
Nauja Lietuvos karių pamaina išvyko į NATO operaciją Afganistane
2018.07.18
img

Liepos 18 d. į tarptautinę NATO operaciją „Tvirta parama“ (angl. Resolute Support Mission, RSM) Afganistane Lietuvos kariuomenės orlaiviu C-27J „Spartan“ išvyko nauja Lietuvos karių pamaina. Išvykę Lietuvos kariuomenės Karo policijos ir kitų vienetų kariai pakeis NATO operacijos vadavietėje Kabule ir Vakarų regiono mokymo ir konsultavimo vadavietėje Herate rotaciją baigiančius Lietuvos karius.

null
Čekijos kariai pradeda tarnybą NATO priešakinių pajėgų batalione Lietuvoje
2018.07.17
img

Prie atgrasymo ir gynybos tikslais Lietuvoje dislokuotos NATO tarptautinės priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės jungiasi Čekijos kariai. Rukloje dislokuotame NATO vienete tarnybą liepos 17 d. pradeda apie 240 Čekijos karių.

 

„Čekijos karių kontingento prisijungimas žymi naują skyrių dar neilgoje NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės Lietuvoje istorijoje“, – ceremonijos Rukloje metu sakė NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės Lietuvoje vadas plk. ltn. Wolf Ruediger Otto.

null
Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys 2018 07 09-15
2018.07.16
img

Liepos 2-8 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai 6 kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių.

null
Lietuvoje ir Lenkijoje paminėtos S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 85-osios metinės
2018.07.13
img

Šiais metais Lietuvai minint legendinių lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlanto vandenyną 85-ąias metines krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis su delegacija dalyvavo minėjimo renginiuose Ščecine ir lakūnų žūties vietoje Pščelniko miške, Lenkijoje. Taip pat Lietuvoje, S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome Aleksote, Kaune, vyko tarptautinė aviacijos šventė lakūnų žygdarbiui atminti.

Fotogalerija KAM Facebook puslapyje

Video 

Pagerbimo ceremonija (vaizdo įrašas) 

 

 

null
Lietuvos karo akademijos kariūnai įveikė baigiamąsias pratybas
2018.07.13
img

Fotogalerija KAM Facebook puslapyje

 

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos ketvirtakursiai Žalgirio mūšio kuopos kariūnai liepos 13 d. grįžo į akademiją po Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje vykusių baigiamųjų pratybų, įveikę 30 kilometrų žygį pėsčiomis. Prie vartų juos pasitiko Karo akademijos vadovybė, instruktoriai ir kiti bendruomenės nariai, artimieji.

null
Krašto apsaugos savanorių pajėgoms vadovaus pulkininkas leitenantas Dainius Pašvenskas
2018.07.13
img

Liepos 13 d. oficialios ceremonijos Vilniuje metu Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) vado pareigas iš pulkininko Arturo Jasinsko perėmė pulkininkas leitenantas Dainius Pašvenskas.

null
NATO viršūnių susitikimas Briuselyje – aptarti klausimai ir pasiekti rezultatai dėl plataus Aljanso atsako į grėsmes
2018.07.12
img

Liepos 11-12 d. Briuselyje susitikę NATO valstybių ir vyriausybių vadovai aptarė Aljanso pasirengimą atsakui į saugumo grėsmes ir iššūkius, atgrasymo ir kolektyvinės gynybos stiprinimą bei stabilumo projektavimą, ypač atsakant į iššūkius iš Pietų. NATO šalių vadovai taip pat aptarė saugumo situaciją ir Aljanso misiją Afganistane, taip pat santykius su Ukraina bei Gruzija.

null
Prie NATO priešakinių pajėgų Lietuvoje jungiasi Čekijos kariai
2018.07.12
img

Nuo liepos 17 d. prie atgrasymo ir gynybos tikslais Lietuvoje dislokuotos NATO tarptautinės priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės jungiasi Čekijos kariai. Rukloje dislokuotame NATO vienete tarnaus apie 240 Čekijos karių.

 

„Čekijos pajėgų atvykimas į Lietuvą demonstruoja tvirtą šalies paramą ir NATO solidarumą užtikrinant Lietuvos ir viso regiono saugumą. Aktyvus sąjungininkų dalyvavimas NATO priešakinėse pajėgose Baltijos šalyse ir Lenkijoje siunčia aiškią žinią, kad Aljansas yra stiprus, vieningas ir pasirengęs duoti tvirtą atkirtį bet kokiai grėsmei“, – sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media