Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Lietuvos ir Portugalijos gynybos ministrai: šalių bendradarbiavimo gynybos srityje svarba ateityje tik augs

2018.07.30
image

„Labai vertiname Portugalijos indėlį ir paramą stiprinant rytines NATO sienas, Baltijos regiono ir Lietuvos saugumą išaugus įtampai po Rusijos agresijos prieš Ukrainą“, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, liepos 30 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose susitikęs su Portugalijos gynybos ministru José Azeredo Lopes. Susitikime abu ministrai pasidžiaugė stiprėjančiais Lietuvos ir Portugalijos kariuomenių bendradarbiavimo santykiais ir sutiko, kad Lietuvos ir Portugalijos bendradarbiavimo gynybos srityje svarba ateityje tik augs.

 

Anot krašto apsaugos ministro R. Karoblio, šis vizitas – neatsitiktinis, jis susijęs su kaip niekad tampriais dvišaliais ryšiais tarp Lietuvos ir Portugalijos karinių pajėgų. Portugalijos sprendimas atsiųsti į Lietuvą savo rotacines pajėgas yra istoriškai ryškiausias šalių karinio bendradarbiavimo pavyzdys. Portugalijos kariai čia treniruodamiesi kartu su Lietuvos kariais demonstruoja NATO šalių vienybę ir pasirengimą kartu spręsti aljansui kylančius saugumo iššūkius bei kartu kovoti su išorės grėsmėmis.

 

Portugalijos ministras J. Azeredo Lopes pasidžiaugė Lietuvos ir Portugalijos karių bendradarbiavimu bei už puikias Portugalijos kariams sudarytas sąlygas treniruotis.

 

Ministras R. Karoblis padėkojo Portugalijai už indėlį į Baltijos oro policijos misiją – Portugalijos karinės oro pajėgos šiuo metu jau ketvirtą kartą vykdo Baltijos šalių oro policijos misiją. Į Lietuvą Portugalija taip pat atsiuntė ir jūrų patruliavimo ir kovos su povandeniniais laivais lėktuvą P-3C. Šiauliuose dislokuotas lėktuvas vykdo patruliavimą ir stebėjimą Baltijos jūroje.

 

Susitikime ministrai apsikeitė nuomonėmis apie nesenai įvykusio NATO viršūnių susitikimo rezultatus. „Šiame susitikime buvo priimti svarbūs mūsų regionui sprendimai – jų įgyvendinimui bus reikalingas visų Aljanso šalių solidarumas bei pasirengimas dalytis naštą , – sakė krašto apsaugos ministras R. Karoblis. – Su Portugalijos gynybos ministru labai panašiai matome iššūkius NATO Aljansui, JAV reikšmę Europos saugumui, sutarėme dėl būtinybės aktyviai dirbti drauge stiprinant transatlantinį bendradarbiavimą, tam pasitelkiant Jūrų, Oro ir Sausumos karines pajėgas“.

 

Taip pat ministrai aptarė Europos Sąjungos karinių pajėgumų vystymą, Europos Sąjungos nuolatinį struktūrizuotą bendradarbiavimą (angl. PESCO). Šiuo metu vyksta reikšmingi pokyčiai stiprinant karinį bendradarbiavimą tarp ES šalių. Naudodamasis proga, krašto apsaugos ministras R. Karoblis pakvietė Portugaliją prisijungti prie Lietuvos vadovaujamo PESCO „Greito reagavimo kibernetinių komandų“ projekto.

 

Krašto apsaugos ministras R. Karoblis, kaip tolesnio dvišalio karinio bendradarbiavimo plėtros galimybę, pasiūlė Portugalijai apsvarstyti galimybes prisijungti ir prie Vilniuje veikiančio NATO energetinio saugumo kompetencijos centro.

 

Lietuvoje Portugalijos gynybos ministras J. A. Lopes ir jį lydinti delegacija, kurios sudėtyje ir Portugalijos kariuomenės vadas admirolas Antonio Silva Ribeiro, lankėsi liepos 29–30 dienomis. Prieš susitikimą Šiauliuose liepos 29 d. svečiai apsilankė LDK Butigeidžio dragūnų batalione Klaipėdoje, kur susitiko čia dislokuotais Portugalijos rotacinių pajėgų kariais.

 

Nuotraukų aut. Antanas Gedrimas

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media