Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30
9
24 26
30 2 3 4 5 6

 

Patvirtinta atnaujinta Krašto apsaugos sistemos kovos su korupcija programa

2017.04.21
image

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis balandžio 7 d. patvirtino atnaujintą Krašto apsaugos sistemos kovos su korupcija programą ir jos įgyvendinimo priemonių planą.

 

„Krašto gynybos finansavimas didėja, tad skaidrumo užtikrinimas yra būtinas, siekiant efektyvaus lėšų panaudojimo, taip pat didinant visuomenės pasitikėjimą kariuomene ir visa krašto apsaugos sistema“, – sako krašto apsaugos ministras R. Karoblis.

 

Naujoji kovos su korupcija krašto apsaugos sistemoje programa numato naujus tikslus ir jų įgyvendinimo uždavinius, atsižvelgiant į besikeičiančią situaciją ir visuomenėje susiformavusią nuomonę apie krašto apsaugą.

 

Atnaujintos kovos su korupcija programos įgyvendinimo priemonių plano priemonės apima išsamesnį visuomenės informavimą apie KAS vykstančius procesus, visuomenės įtraukimą į diskusijas krašto gynybos klausimais, joje numatyta krašto apsaugos sistemos įsigijimų struktūros pertvarka.

 

Programos uždaviniai ir priemonių plane numatytos jų įgyvendinimo priemonės numato nuolatinę ir kryptingą korupcijos prevencijos politiką, kuri užtikrins veiksmingą numatytų kovos su korupcija KAS priemonių įgyvendinimą ir KAS dirbančių asmenų antikorupcinio sąmoningumo ir principingumo didinimą. Suplanuotos priemonės, leisiančios gerinti viešųjų pirkimų priežiūrą, įsteigus KAS įsigijimų ir aprūpinimo agentūrą, bus sukurta skaidresnė ir efektyvesnė KAS įsigijimų proceso reglamentavimo, kontrolės ir sprendimų priėmimo sistema. Didelis dėmesys bus skiriamas visuomenės informavimui apie KAS veiklą, skatinamas nepakantumas korupcijos apraiškoms, planuojama įtraukti visuomenę į korupcijos prevencijos veiklą. Taip pat bus didinamas sprendimų ir procedūrų skaidrumas, viešumas, numatytos priemonėms, keliančios pasitikėjimą KAS institucijomis.

 

Generalinės inspekcijos inspektoriai lankėsi Lietuvos kariuomenės daliniuose, atliko Lietuvos kariuomenės vienetų patikrinimus dėl pasirengimo vykdyti valstybės ginkluotos gynybos užduotis, taip pat karinės vadovybės nustatytas priemones ir direktyvas. Buvo atliekami budrumo lygių patikrinimai. Jų metu buvo vertinta Lietuvos kariuomenės vienetų vykdoma veikla ir pasirengimas veikti, paskelbus aukštesnį budrumo lygį.

 

Taip pat buvo organizuojami Generalinės inspekcijos pareigūnų susitikimai su profesinės karo ir nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariais, atliekami tarnybiniai patikrinimai ir nagrinėjami karių skundai.

 

KAM Generalinė inspekcija programos ir jos įgyvendinimo priemonių plano projektus parengė atsižvelgdama į LR Specialiųjų tyrimų tarnybos pateiktas rekomendacijas ir atlikto tyrimo „Lietuvos korupcijos žemėlapis“ duomenis ir vykdydama krašto apsaugos ministro pavedimą. Projektai buvo suderinti su visomis krašto apsaugos sistemos institucijomis ir jų padaliniais.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media