Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
5
7
18 19
21 25 26
27 28 30 2

 

Žinių archyvas (2017-01)

Ministras R. Karoblis: „Lietuva ir toliau rems Ukrainos gynybos reformas“
2017.01.31
img

„Lietuva ir toliau aktyviai dalyvaus Ukrainos gynybos reformų procese, o mūsų prioritetais išlieka parama Specialiųjų operacijų pajėgų vystymui ir puskarininkių korpuso reformai“, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, sausio 31 d. Kijeve susitikęs su Ukrainos gynybos ministru armijos generolu Stepanu Poltoraku.

null
Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys 2017 01 23-29
2017.01.30
img

Sausio 23-29 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai keturis kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių.

null
Krašto apsaugos ministras Ukrainoje susitiko su Lietuvos kariais
2017.01.30
img

Sausio 30 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, lankydamasis Ukrainoje, Javorivo poligone, susitiko su Lietuvos kariais. 16-os Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono karių grupė kartu su NATO sąjungininkais čia rengia Ukrainos karius.

 

„Lietuva ne kartą deklaravo visokeriopą pagalbą Ukrainai, taip pat ir pagalbą rengiant karius. Perduodami savo patirtį ukrainiečiams, Lietuvos instruktoriai ne tik įtvirtina savo išmoktas pamokas, bet ir mokosi iš ukrainiečių,“ – sakė krašto apsaugos ministras R. Karoblis.

null
Krašto apsaugos ministras R. Karoblis vyksta su vizitu į Ukrainą
2017.01.29
img

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis sausio 30 d. išskrenda dviejų dienų vizito į Ukrainą. Jo metu ministras susitiks su Ukrainos gynybos ministru armijos generolu Stepanu Poltoraku, vicepremjere europinei ir euroatlantinei integracijai Ivanna Klympush-Tsintsandze, Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos pirmininku Oleksandru Turčynovu, Ukrainos kariuomenės Generalinio štabo viršininku armijos generolu Viktor Muženko. Susitikimuose ketinama aptarti saugumo situaciją Ukrainoje, kitus aktualius dvišalio ir daugiašalio bendradarbiavimo klausimus.

null
Krašto apsaugos vadovybė reiškia užuojautą mirusio šauktinio artimiesiems
2017.01.29

Su giliu liūdesiu pranešame, kad sausio 29 dieną Vilniaus infekcinėje ligoninėje, kaip įtariama, nuo ūminio meningokoko infekcijos mirė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karys, jaunesnysis eilinis A. M. (g. 1997 m.). Karys savaitgaliui buvo išleistas į namus, pasijutęs blogai paguldytas į ligoninę.

null
Trišalis karinis vienetas LITPOLUKRBRIG pasiekė kovinę parengtį
2017.01.29
img

2017 m. sausio mėn. pabaigoje patvirtintas trišalės Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados LITPOLUKRBRIG pilnas operacinis pajėgumas (angl. Full Operational Capabilities). Tai konstatuota įvertinus 2016 m. gruodžio mėn. vykusių brigados vertinamųjų pratybų „Common Challenge 16“ rekomendacijų įgyvendinimą.

null
Į Ruklą atvyko NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės logistiką užtikrinsiantys Belgijos kariai kartu su technika
2017.01.28
img

Vėlyvą sausio 27 d. vakarą į Ruklą atvyko Belgijos karinė technika ir kariai, užtikrinsiantys NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės logistiką. Koloną į Ruklą, Jonavos r. lydėjo ir eismo saugumą užtikrino Lietuvos kariuomenės Karo policija.

null
Dešimtajame Europos ir Ukrainos forume bus diskutuojama Ukrainos vykdomų reformų temomis
2017.01.27
img

Sausio 27-28 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas dalyvaus 10-ajame Europos ir Ukrainos forume Žešuve, Lenkijoje. Kartu numatomas susitikimas su Lenkijos gynybos viceministru Tomasz Szatkowski sausio 27 dieną.

 

„Matome, kad NATO narius ir partnerius vienija bendri iššūkiai, kylantys iš rytų, todėl turime stiprinti bendradarbiavimą, gebėjimus apsiginti, taip pat stiprinti komunikaciją ir kovą su propaganda bei kovą su hibridinėmis grėsmėmis“, – sako išvykdamas dalyvauti forumo panelyje, skirtame aptarti NATO rytinių narių vaidmeniui plėtojant regionines partnerystes su Juodosios jūros ir Pietų Kaukazo valstybėmis, krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas.

null
Lietuvos keliais šiandien judės Belgijos karinės technikos kolonos
2017.01.27
img

Šiandien, sausio 27 d., Lietuvos keliais maršrutu Klaipėda–Rukla judės Belgijos karinės technikos kolonos. NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės logistiką užtikrinsiantys ir Rukloje tarnausiantys Belgijos kariai kartu su technika į Lietuvą keltu atvyko antradienį

null
Lietuvos gyventojai ypač palankiai vertina narystę NATO ir sąjungininkų pajėgų dislokavimą šalyje
2017.01.27
img

Absoliuti dauguma Lietuvos gyventojų labai palankiai vertina šalies narystę NATO ir stipriai remia sąjungininkų pajėgų dislokavimą šalyje. Tokias nuostatas rodo Krašto apsaugos ministerijos užsakymu 2016 m. gruodžio mėn. visuomenės nuomonės tyrimų bendrovės RAIT atlikta apklausa.

 

null
 
Sprendimas: Fresh Media