Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Ministras J. Olekas: „Lietuvos žmonės gali didžiuotis, kad turi profesionalią, motyvuotą ir patikimą Lietuvos kariuomenę

2016.11.23
image

Vaizdo medziaga (aut. vyr. srž. sp. Lukas Kalvaitis ir Valentinas Voitovas)

 

Krašto apsaugos ministro sveikinimo kalba

 

Kariuomenės vado sveikinimo kalba

 

Lapkričio 23 d. Lietuvos kariuomenės diena ir kariuomenės atkūrimo 98-osios metinės Vilniuje pažymėtos karių rikiuote Katedros aikštėje ir paradu Gedimino prospektu, kuriame dalyvavo Lietuvos kariuomenės pajėgų ir dalinių kariai, taip pat JAV, Lenkijos, Prancūzijos ir Ukrainos kariai, Lietuvos Šaulių Sąjungos nariai.

 

Šiandien Lietuvos žmonės gali didžiuotis, kad turi profesionalią, motyvuotą ir patikimą Lietuvos kariuomenę, kuri pati ir kartu su NATO sąjungininkais yra pasiruošusi ginti savo šalį bet kokiomis aplinkybėmis. Kariuomenė perėjo į kitą kokybės lygį, nes per pastaruosius metus ne tik žodžiais, bet ir darbais pavyko ją sustiprinti - modernizuoti, sukomplektuoti, pagerinti karių tarnybos sąlygas", - sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

 

Pasak Lietuvos kariuomenės vado generolo leitenanto Jono Vytauto Žuko, iššūkiai Lietuvos saugumui niekur nesitraukia, prognozuoti tolimesnį jų vystymąsi yra labai sunku, todėl ir kariuomenei keliami vis aukštesni reikalavimai.

 

Keičiasi laikai, saugumo iššūkiai, karinė taktika ir priemonės, tačiau kariuomenės pareiga išlieka ta pati – saugoti ir, esant reikalui, ginklu ginti savo šalį. Labai svarbu, kad grąžinus šalies piliečių šaukimą į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą didėja kariuomenės parengtasis rezervas, formuojama antroji Sausumos pajėgų brigada, daliniuose daugėja profesinės karo tarnybos karių ir karių savanorių", - sakė Lietuvos kariuomenės vadas.

 

Karius Katedros aikštėje pasveikino Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, karių rikiuotę ir paradą stebėjo užsienio šalių ambasadoriai, gynybos atašė, vilniečiai ir miesto svečiai.

 

Lapkričio 23 d. Lietuvos kariuomenės diena buvo minima ir kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

 

Nuotraukų autorius – Alfredas Pliadis (KAM)

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media