Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Lietuvos kariuomenės dienos minėjimas Karo akademijoje

2016.11.22
image

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos bendruomenė lapkričio 21 d. ramovėje minėjo Lietuvos kariuomenės dieną ir kariuomenės 98-ąsas atkūrimo metines. Renginyje dalyvavo krašto apsaugos viceministras Antanas Valys, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, Lietuvos universitetų rektoriai ir atstovai, kiti svečiai.

 

Krašto apsaugos viceministras A. Valys, kalbėdamas apie Lietuvos kariuomenę, paminėjo, kad per atkurtos nepriklausomybės metus ji nuėjo ilgą kelią ir remdamasi istorine patirtimi deklaruoja svarbiausias vertybes – patriotizmą, ištikimybę valstybei, pasiaukojimą, sąžiningumą ir drąsą. „Karo akademijos misija yra labai svarbi, nes Lietuvos kariuomenei ji rengia karininkus – būsimus Lietuvos gynėjus ir išsilavinusius jaunuolius, kurie tautos vardu galėtų priimti visai šaliai svarbius sprendimus“, – sakė A. Valys.

 

„Sveikinu visus Lietuvos karo akademijos narius ir tikiu, kad jūs esate ir būsite tvirtas visos šalies kariuomenės žiedas. Jūs nešate visą garbę, naštą, atsakomybę bei džiaugsmą būti kariuomenės nariais taikos metu, ir būti smaigalyje grėsmės akivaizdoje. Vilniečių vardu noriu perduoti jums nuoširdžią padėką ir palinkėti sėkmės kuriant tvirtą ir nepalaužiamą visos kariuomenės žiedą“, – kalbėjo Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

 

Lietuvos karo akademijos viršininkas plk. Raimundas Matulis sveikindamas šventės dalyvius džiaugėsi visu Akademijos kolektyvu ir jo darbu rengiant Lietuvos karininkus, mokant valstybės tarnautojus, kitų universitetų studentus. „Suprantu, kad gyvename sudėtingu laikotarpiu, todėl kariuomenės poreikis yra didžiulis. Mes, Akademijos bendruomenė, augame ir stiprėjame nuolat – susiduriame su iššūkiais ir dedame visas pastangas, kad tuos iššūkius įveiktume, stengiamės tobulėti įvairiose srityse, nes mūsų šūkis visuomet išlieka „Vardan tos Lietuvos“. Visiems gražios šventės!“ – linkėjo plk. R. Matulis.

 

Šventiniame minėjime krašto apsaugos viceministras A. Valys ir Lietuvos karo akademijos viršininkas plk. R. Matulis kariams, kariūnams ir darbuotojams įteikė padėkas ir apdovanojimus. Koncertavo Akademijos choras „Kariūnas“.

 

Lietuvos karo akademijos bendruomenė, kariai ir kariūnai dalyvaus ir kituose Lietuvos kariuomenės dienai skirtuose renginiuose, vyksiančiuose Vilniaus mieste. Lapkričio 23 d. Lietuvos kariuomenės Ordinariato Šv. Ignoto bažnyčioje už Lietuvos kariuomenę bus aukojamos šv. Mišios, kuriose giedos Akademijos choras „Kariūnas“. Katedros aikštėje vyks iškilminga karių rikiuotė ir karių paradas Gedimino prospektu iki Nepriklausomybės aikštės. Visi norintieji galės stebėti eiseną ir kartu džiaugtis šventinėmis akimirkomis. Vilniaus įgulos karininkų ramovėje lapkričio 24 d. „Lietuvos karžygio“ statulėlėmis bus apdovanoti išskirtiniais poelgiais ar darbais Lietuvą ir šalies kariuomenę garsinę kariai ir civiliai.

 

K. Dijoko nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media