Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Lietuvoje su oficialiu vizitu lankosi Ukrainos kariuomenės vadas generolas Viktoras Muženko

2016.11.22
image

Lapkričio 22-23 d. Ukrainos kariuomenės vadas (Generalinio štabo viršininkas) generolas Viktoras Muženko (Viktor Muzhenko) ir jį lydinti delegacija Lietuvoje aptars dvišalį ir daugiašalį karinį bendradarbiavimą, saugumo situaciją, aktualius Ukrainos kariuomenės reformų klausimus.

 

Lapkričio 22 d. gen. V. Muženko susitiks su laikinuoju Lietuvos krašto apsaugos ministru Juozo Oleku, Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Jonu Vytautu Žuku ir Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų vadovybe. Taip pat Ukrainos delegacija lankysis į Generolo Silvestro Žukausko poligoną (Švenčionių r.), apžiūrės šiemet pradėjusį veikti modernų karių treniruočių kompleksą „Mūšis mieste“.

 

Lapkričio 23 d. Ukrainos kariuomenės vadas ir jį lydinti delegacija Krašto apsaugos ministerijoje susitiks su ministerijos Pajėgumų ir ginkluotės generaliniu direktoriumi pulkininku Dariumi Užkuraičiu ir kitais ministerijos atstovais. Taip pat delegacijos nariai susitiks ir su Lietuvoje reabilituojamais Ukrainos kariais, lankysis Ukrainos ambasadoje, susitiks su Ukrainos ambasadoriumi Lietuvoje Volodymyru Yatsenkivskiu.

 

Svečiai taip pat dalyvaus iškilmingoje rikiuotėje, skirtoje Lietuvos kariuomenės dienai ir kariuomenės atkūrimo 98-ųjų metinių minėjimui, Katedros aikštėje.

 

Kartu su gen. V. Muženko į Lietuvą atvyko Ukrainos Generalinio štabo Karinio bendradarbiavimo ir taikos palaikymo operacijų generalinio direktorato viršininkas generolas leitenantas Leonidas Holopatiukas, Ukrainos Specialiųjų operacijų pajėgų atstovai.

 

Ukrainos kariuomenės vadą vizito metu Lietuvoje lydės Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Volodymyras Yatsenkivskis.

 

Nuo pat Rusijos karinės agresijos Ukrainoje Lietuva aktyviai palaiko Ukrainos nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą, remia Ukrainą visomis įmanomomis ir teisiškai leidžiamomis formomis, įskaitant karinę paramą.

 

2016 m. rugsėjo mėn. Lietuva perdavė Ukrainos kariuomenei 150 tonų nebenaudojamos amunicijos.

 

Lietuvos kariai kartu su sąjungininkais dalyvauja Ukrainos reguliarios kariuomenės padalinių rengimo programoje. Taip pat Lietuva toliau remia Ukrainos karininkų ir puskarininkių mokslus Lietuvos kariuomenės mokymo įstaigose ir Baltijos gynybos koledže.

 

2016 m. balandžio 18 d. Kijeve oficialaus vizito metu Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas su Ukrainos gynybos ministru armijos generolu Stepanu Poltoraku (Stepan Poltorak) pasirašė Lietuvos ir Ukrainos gynybos ministerijų susitarimą dėl mokymų ir patariamųjų programų vystymo ir įgyvendinimo.

 

Žiniasklaidos dėmesiui:

 

Kviečiame stebėti iškilmingą Ukrainos kariuomenės vado sutikimo ceremoniją aikštėje prie Krašto apsaugos ministerijos (Totorių g. 25) lapkričio 22 d. 10.20 val. (galimybė filmuoti ir fotografuoti).

 

Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai kpt. Mindaugas Neimontas

Tel. (8 5) 278 5091, mob. 8 682 25359, el. paštas: [email protected]

 

Gen. Viktoro Muženko biografija: http://bit.ly/2gcNwmC

 

Nuotaukos šaltinis: www.mil.gov.ua

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media