Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Lietuvoje apie 4 tūkst. sąjungininkų pajėgų karių jau treniruojasi tarptautinėse pratybose „Iron Sword 2016

2016.11.21
image

Vaizdo medžiaga (aut. vyr. srž. sp. Lukas Kalvaitis)

 

„Tarptautinės pratybos kariams yra geriausia galimybė parodyti savo sugebėjimus. Dalindamiesi savo žiniomis ir patirtimi tarpusavyje per šias pratybas, mes tapsime dar stipresni. Žinau, kad visi kariai, vykdami į šias pratybas, joms gerai pasiruošė,“ – per pratybų atidarymo ceremoniją, lapkričio 20 d., sakė „Iron Sword 2016“ (liet. „Geležinis kardas“) pratybų vadovas pulkininkas Dalius Polekauskas.

 

Apie 4 tūkst. sąjungininkų pajėgų karių iš 11 NATO šalių planuos ir vykdys gynybos ir puolimo operacijas, treniruosis atlikti žygio, susitelkimo rajono užėmimo, kovinės paramos ir kitas užduotis pratybose „Iron Sword 2016“ lapkričio 20-gruodžio 2 d. Lietuvoje.

 

Kartu šiose pratybose bus stiprinama bendrų veiksmų sąveika su NATO sąjungininkais, taip pat treniruojamasi vykdyti įvairias operacijas apgyvendintoje vietovėje.

 

„Ateityje kariuomenė susidurs su šiuo metu dar nežinomais iššūkiais, todėl gebėjimas greitai prisitaikyti prie naujos situacijos yra gyvybiškai svarbus ir tam reikia ruošti karius ir štabus. Greita ir efektyvi visų teritorijoje esančių padalinių reakcija į konvencinio karo grėsmes – yra vienas pagrindinių šių pratybų uždavinių“, – sako Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Valdemaras Rupšys.

 

Pratybos vyks lapkričio 20–gruodžio 2 d. vienu metu Gaižiūnų ir Generolo Silvestro Žukausko poligonuose. Jose dalyvaus kariai iš Estijos, Latvijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės, Kanados, Lenkijos, Liuksemburgo, Rumunijos, Slovėnijos, Vokietijos ir Lietuvos.

 

Pratybose „Iron Sword 2016“ kartu bus vertinamas šiais metais įsteigtos Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“, Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ ir joms priskirtų padalinių kovinis rengimas. Pratybose dalyvaus ir iš rezervo karių suformuotas pėstininkų batalionas.

 

Pratybos „Iron Sword“ yra NATO karinio rengimo ir pratybų organizavimo programos (angl. MTEP - Military Training and Exercise Program) dalis.

 

Generolo Silvestro Žukausko poligone (Švenčionių r.) treniruosis ir bus vertinamas Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ kovinis rengimas. Jos pagrindą sudarys dvi batalionų taktinės grupės ir priskirtas Artilerijos batalionas. Pirmosios – „Baltijos“ bataliono – taktinės grupės sudėtyje treniruosis Estijos, Latvijos ir Lietuvos kariai.

 

Jungtinių Amerikos Valstijų 173-osios desantinės brigados 2-ojo bataliono pagrindu suformuotoje taktinėje grupėje „Titanas“ treniruosis kariai iš JAV, Jungtinės Karalystės, Kanados, Lenkijos, Lietuvos, Liuksemburgo, Slovėnijos ir Vokietijos. Artilerijos bataliono sudėtyje – savaeigėmis haubicomis ginkluoti Vokietijos kariuomenės 131-ojo artilerijos bataliono ir Lietuvos kariai.

 

Šiame poligone Lietuvos karių kontingentą sudarys kariai iš Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“, Karaliaus Mindaugo husarų, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotųjų pėstininkų, Juozo Vitkaus inžinerijos, Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalionų ir kitų kariuomenės kovinių ir paramos vienetų.

 

Gaižiūnų poligone (Jonavos r.) treniruosis ir bus vertinamas Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ kovinis rengimas, kurios sudėtyje – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalionas ir tokio lygmens pratyboms pirmą kartą suformuotas rezervo karių batalionas, taip pat priskirti paramos vienetai. Šiame poligone kartu su lietuviais treniruosis kariai iš JAV ir Rumunijos.

 

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione tarnaujantiems nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariams šios pratybos yra vertinamosios. Į atsargą šauktiniai kariai bus išleisti gruodžio pabaigoje.

 

Lapkričio 20–26 d. į pratybas „Iron Sword 2016“ bus integruotos Sausumos pajėgų Nekinetinių operacijų pratybos „Pasitikėjimas“. Jose bus stiprinami civilių ir karių tarpusavio ryšiai, atnaujinamos žinios apie šalies gynybą. Kariai supažindins gyventojus ir mokys atpažinti informacinės aplinkos keliamas grėsmes, supažindins visuomenę su karių vykdoma veikla, pratybomis ir Lietuvoje besitreniruojančių NATO sąjungininkų galimybėmis.

 

Lapkričio 24-27 d. pratybų „Geležinis kardas“ dalimi taps Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės vertinamosios pratybos „Tvirtas skydas“. Jose bus vertinamas karių savanorių gebėjimas vykdyti jiems paskirtas gynybines operacijas.

 

Daugiau informacijos apie pratybas – http://bit.ly/2fjTssI

 

Žiniasklaidos dėmesiui:

 

Kontaktiniai asmenys žiniasklaidos atstovams:

 

Generolo Silvestro Žukausko poligone (Pabradėje) – kpt. Paulius Babilas, tel. 8 618 40469, el. paštas: [email protected]

 

Gaižiūnų poligone (Rukloje) – vrš. Gintautas Mauricas, tel. 8 665 19398, el. paštas [email protected]

 

Nuotraukos Alfredo Pliadžio, KAM

2016-11-21 22:55

Pratesimas

O tie kurie negali pasiekti parduotuvės, garsiai svajoja apie paprastas pieniškas dešreles su virtomis bulvėmis ir šviežiais pomidorais. Va tokia yra vienų didžiausių pratybų Lietuvoje realybė.
2016-11-21 22:53

Pratesimas

Vaisiai, natūralios bulvės, sultys, kepsniai ir kiti skanėstai. Visą tai mato iš lauko valgyklos grįždami kariai. Jų moralė tikrai kyla nuo matomų vaizdų. Pabradės parduotuvės skaičiuoja pelną, nes tie, kurie turi galimybę nuvažiuoti iki parduotuvės, veža maistą maišais ir ne po vieną.
2016-11-21 22:52

Pratesimas

Toks jausmas, kad valgai neaiškios kilmės masę iš krakmolo. Tam kad kariai nekeltų bangų, visą tai kartais pagardinama maišeliu riešutų su džiovintais vaisiais. Maistinių atliekų konteineris lūžta nuo nesuvalgyto maisto. Išmetamas tikrai ne vienas šimtas kilogramų. Tuo tarpų už didelių langų valgykloje, sočiai ir skaniai valgo užsienio kariuomenių kariai.
2016-11-21 22:50

Pratiesimas

Pratiesimas..... lietuviai valgo kaip šunys…. Ir tai kažin ar sūva valgytų tokį maistą. Esu karys jau 23 metus, bet dar tokio gėrio nebuvau ragavęs. Trys kart per dieną gaunam konservus su įvairių rūšių kruopomis, marinuotais agurkais ir bandele su cinamonu. Asortimentas nesikeičia. Porą dienų dar buvo bulvių miltelių, visiškai beskonė košė.
2016-11-21 12:15

Kose

Dekoju uz nuostabia ir ta pacia kose sajungininkai valgo kaip restorane lietuviai kaip-patylesiu.....
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media