Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27
6 7 8
18 19 21 22
23 27 29
30 3 4 5

 

 

Lietuvos ir Norvegijos gynybos ministerijų specialistai aptarė vidutinio nuotolio oro gynybos sistemos NASAMS įsigijimą

2016.06.30

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos darbo grupė su Norvegijos gynybos ministerijos atstovais aptarė vidutinio nuotolio oro gynybos sistemų NASAMS įsigijimo techninio susitarimo detales. Susitarimas apibrėžtų kokiomis sąlygomis ir kokius oro gynybos sistemos komponentus galėtų įsigyti Lietuva.

 

Sprendimą pradėti derybas tarp Lietuvos ir Norvegijos vyriausybių dėl galimo NASAMS sistemų įsigijimo gegužės 27 d. priėmė Krašto apsaugos ministerijos Gynybos resursų taryba. Iš Norvegijos būtų įsigyjami pertekliniai oro gynybos sistemos komponentai. Savo ruožtu, Norvegijos vyriausybė yra anksčiau pareiškusi, kad yra pasiruošusi padėti Lietuvai kuriant vidutinio nuotolio oro gynybos pajėgumą ir vystant NASAMS projektą.

 

Planuojama, kad įsigijimo procedūros būtų vykdomos keliais etapais, įtraukiant skirtingus dalyvius: tiek valstybines organizacijas, tiek ir komercines kompanijas.

 

Vidutinio nuotolio oro gynybos sistemą sudarytų šie pagrindiniai komponentai: taikinio aptikimo ir identifikavimo įranga (radarai), vadovavimo ir ugnies valdymo centras, kuriame apdorojami iš radarų ir kitų šaltinių gauti duomenys bei duodamos komandos atidengti ugnį, taip pat raketų transportavimo ir paleidimo konteineriai.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media