Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 4
7 11
13 16 17
22 24
26 27 28 29 30

 

25-erius metus gyvuojanti šeima – Savanorių pajėgų bigbendas!

2016.04.28
image

Balandžio 27 d. į įkūrimo 25-mečiui skirtą jubiliejinį Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) bigbendo koncertą susirinko gausus būrys muzikos mylėtojų, kolektyvo draugų, buvusių narių, artimųjų, svečių. Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabe su pirmuoju Lietuvoje kariniu pučiamųjų instrumentų kolektyvu kartu koncertavo akordeonistas Andrius Balachovičius, trombonininkas Donatas Bukauskas, garsūs atlikėjai: Egidijus Sipavičius, Česlovas Gabalis, Žilvinas Žvagulis ir Irena Starošaitė.

 

Krašto apsaugos ministro ir kariuomenės vado vardu bigbendą pasveikino viceministras Antanas Valys: „Nuoširdžiai sveikiname jus kūrybinės veiklos 25-ųjų metinių proga, dėkojame už jūsų meilę muzikai, už Lietuvos kariuomenės vardo garsinimą originalia ir nuotaikinga savanorių bigbendo muzikine kalba, už jūsų talentą ir entuziazmą. Linkime neblėstančio kūrybos džiaugsmo, naujų iškilių meninių sumanymų ir nuotaikingo jaunatviško skambesio. Juk jums tik 25-eri!“

 

Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas yra pirmasis karinis pučiamųjų instrumentų kolektyvas, susikūręs 1991 metais, atkūrus Nepriklausomybę Lietuvoje. Šiame bigbende groja trisdešimt profesionalių muzikantų. Dauguma – Lietuvos muzikos akademijos, Vilniaus konservatorijos absolventai. Bigbendo kapelmeisteris – kapitonas Ričardas Čiupkovas.

 

Šventinio koncerto metu bigbendą Sausumos pajėgų vardu taip pat pasveikino plk. ltn. Eugenijus Lastauskas, o karių savanorių padėką išreiškė KASP vadas plk. Arturas Jasinskas. Už kūrybiškumą, aukštą meistriškumą, vykdant savo pareigas, bigbendo tradicijų puoselėjimą, ir Lietuvos kariuomenės vardo garsinimą bigbendo nariams buvo įteikti kariuomenės pajėgų medaliai ir padėkos.

 

Į sceną taip pat buvo pakviesti ir prisiminimais dalinosi prie tuometinio orkestro įkūrimo svariai prisidėję asmenys: tuometinis savanorių pajėgų vadas ats. plk. Jonas Gečas, tuometinis SKAT mokymo skyriaus viršininkas ats. mjr. Antanas Burokas ir pirmasis kolektyvo vadovas Egidijus Dulkė.

 

***

Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas koncertuoja įvairioms auditorijoms tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje. Jie yra koncertavę Airijoje, Prancūzijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Italijoje, Estijoje, Latvijoje, Suomijoje, Rusijoje, Belgijoje ir Afganistane.

 

Kolektyvas atneša muzikos skambesį į karinius, visuomeninius renginius, taip pat mokyklas, aikštes, koncertų sales, muzikos festivalius. Bigbendo koncertinėje muzikos programoje atsispindi įvairus Europos ir Amerikos muzikos stilistinis paveldas. Daugiausia kolektyvo koncertinėje muzikos programoje yra bigbendo džiazo kūrinių. Puikūs vokaliniai ir instrumentiniai solistai sukuria nuostabią pramoginę programą.

 

Kai to reikalauja koncertų specifika, pasirodo mažesnės KASP bigbendo muzikantų grupės – Diksilendo bei Rokenrolo grupės. KASP bigbendas ne tik koncertuoja gyvai – galima pasiklausyti jo įrašų bei jų transliacijų per radiją ir televiziją. KASP bigbendas yra išleidęs 3 kompaktines plokšteles.

 

Kad ir kur koncertuotų Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas, jis kalba tarptautine muzikos kalba, puoselėdamas kultūrines vertybes ir keldamas Lietuvos kariuomenės prestižą.

 

Lietuvos kariuomenė nebeįsivaizduojama be jas reprezentuojančio Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendo.

 

Nuotraukos Giedrės Maksimovicz ir KASP

 

Daugiau nuotraukų KASP facebook paskyroje

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media