Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27
6 7 8
18 19 21 22
23 27 29
30 3 4 5

 

 

Žinių archyvas (2016 - 02)

Pirmą kartą rengiamos Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados štabo pratybos
2016.02.04
img

 

Vasario 3 d. Liubline, Lenkijoje, prasidėjo bendrojo Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos karinio junginio – brigados LITPULUKRBRIG – štabo pratybos „Brave Band“.

 

Pratybose dalyvaujantys brigados štabo atstovai iš Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos treniruojasi atsako į krizes operacijų planavimo, karinių sprendimų priėmimo tokių operacijų metu, informacijos keitimosi tarp padalinių ir kitų štabo veiklos procedūrų.

null
Skelbiama moksleivių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ pradžia
2016.02.03
img

Prasideda 21-asis vyresniųjų (9-12) klasių moksleivių konkursas „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“. Konkursas, kaip ir kasmet, vyks trimis etapais. Pirmasis bus rengiamas mokyklose, antrasis – internetu, o trečiasis, finalinis, vyks Klaipėdoje, Lietuvos kariuomenės Karinėse jūrų pajėgose.

 

Pirmajame etape moksleiviai dalyvaus atrankiniame ture savo mokykloje (dėl dalyvavimo moksleiviai turi kreiptis į savo mokytojus). Mokytojai nuo 2016 m. vasario 15 d. iki kovo 10 d. privalės užregistruoti atrankinio turo mokykloje nugalėtojus (daugiausiai tris iš vienos mokyklos) interneto puslapyje, kurio nuorodą pateiksime prasidėjus registracijai šio konkurso skiltyje www.kam.lt.

null
Baltijos gynybos koledžas Tartu kviečia į konferenciją Rusijos klausimais
2016.02.03
img

Tartu (Estija) veikiantis Baltijos gynybos koledžas kviečia į kasmetinę koferenciją „Countering Russian Revisionism“, kuri vyks Tartu, Dorpat konferencijų centre vasario 18-19 dienomis.

null
Krašto apsaugos ministras domėjosi šauktinių karių tarnyba ir sąlygomis Inžinerijos batalione
2016.02.03
img

Vasario 2 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas aplankė nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karius Juozo Vitkaus inžinerijos batalione, dislokuotame Kaune. Ministras susipažino karių tarnybos sąlygomis ir vykdomu koviniu rengimu batalione.

 

Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono vadas pulkininkas leitenantas Arūnas Dzidzevičius pristatė šauktinių karių pasiekimus tarnyboje. Kartu buvo aptarti iššūkiai, su kuriais susiduria jaunieji karo inžinieriai. Daug dėmesio buvo skirta kolektyvinio rengimo planui aptarti.

null
Ministras J. Olekas dalyvaus Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime
2016.02.03
img

Vasario 4-5 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Amsterdame (Nyderlandų Karalystė) dalyvaus Europos Sąjungos (ES) gynybos ministrų susitikime.  Ministrai aptars rengiamą Europos gynybos veiksmų planą, skirtą padidinti ES strateginę autonomiją ir paskatinti bendradarbiavimą gynybos srityje. Didelis dėmesys bus skirtas šiuo metu ES vykdomoms misijoms ir operacijoms bei naujai planuojamoms misijoms Afrikoje, siekiant didinti ES įsitraukimą kovoje su migracijos ir terorizmo iššūkiais.

null
Lietuvoje įsteigto NATO štabo atstovai lankėsi Marijampolėje
2016.02.03
img

Vasario 2 d. NATO pajėgų integravimo vieneto vadas pulkininkas Jakobas Sogardas Larsenas (Jakob Søgård Larsen) su delegacija lankėsi Marijampolės savivaldybėje ir susitiko su jos atstovais. Taip pat susitiko su Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos bataliono, dislokuoto Marijampolėje, vadovybe ir akcinių bei biudžetinių įstaigų ir įmonių vadovais.

 

„Mes esame čia tam, kad užtikrintume taiką ir saugumą Lietuvoje. Tik saugioje ir stabilioje aplinkoje auga žmonių gerovė, ateina užsienio investicijos, vystosi mokslas ir, kas svarbiausia, žmonės jaučiasi saugūs“, – sakė NATO pajėgų integravimo vieneto vadas plk. J. S. Larsenas.

 

Daugiau apie NATO pajėgų integravimo vienetą

 

null
NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras perduoda Hibridinę energijos generavimo sistemą Lietuvos kariuomenei
2016.02.02
img

Vasario 4 d. NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras pristatys ir oficialiai perduos Lietuvos kariuomenei Hibridinę energijos generavimo sistemą. Tai nauja ir unikali sistema tarp Aljanso šalių, naudojanti atsinaujinančius energijos šaltinius ir tradicinį kurą.

 

Hibridinis generatorius bus perduotas Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionui. Ši sistema bus naudojama įvairių tarptautinių pratybų metu.

null
Krašto apsaugos ministras J. Olekas: „Sveikiname JAV sprendimą stiprinti atgrasymą Europoje ir dar kartą pabrėžiame pasirengimą priimti didesnes Aljanso pajėgas ir ginkluotę“
2016.02.02
img

„Jungtinių Amerikos Valstijų buvimas Europoje yra labai svarbus mūsų saugumui užtikrinti. Noriu padėkoti JAV Administracijai už siūlymą stipriai padidinti Europos saugumo užtikrinimo iniciatyvos finansavimą ir planus dislokuoti papildomas ginkluotės atsargas. JAV tik dar kartą patvirtino esančios solidarios ir tvirtai įsipareigojusios kolektyvinei gynybai ir Aljanso gynybinių įsipareigojimų vykdymui, “ – pabrėžia krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, vasario 2 d. komentuodamas šį JAV Vyriausybės sprendimą.

null
Reagavimo į orlaivius ir laivus prie Baltijos valstybių sienų duomenys. 2016 01 25 -2016 01 31
2016.02.01
img

Per laikotarpį nuo š. m. sausio 25 d. iki sausio 31 d. Baltijos valstybėse budintys NATO naikintuvai nekilo atpažinti ir lydėti Rusijos ar kitų šalių orlaivių.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media