Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 3 4 5
9
14 18 19
21 26
27 29 31 1 2

 

 

Klaipėdoje susitiko trijų valstybių gelbėjimo koordinatoriai

2015.10.21
image

Spalio 21 d. Karinių jūrų pajėgų štabe, Klaipėdoje, vyko trišalis Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos Jūrų gelbėjimo koordinavimo centrų atstovų susitikimas.

 

Susitikimo metu buvo aptartos šiais metais liepos mėn. Baltijos jūroje Rusijos Federacijos (Kaliningrado sritis) išskirtinėje ekonominėje zonoje vykusios bendros taršos jūroje likvidavimo pratybos „Spill 2015“. Buvo aptariami 2016 m. liepos mėn. Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje Baltijos jūroje vyksiančių paieškos ir gelbėjimo pratybų SAREX 2016 planai. Susitikime taip pat buvo pristatyti šalių turimi paieškos ir gelbėjimo bei taršos likvidavimo pajėgumai, bei jų vystymo planai, diskutuota dėl šalių jūrų gelbėjimo koordinavimo centrų sąveikos tobulinimo, operatyvios informacijos pasikeitimo klausimais, aptariamas tolimesnis bendradarbiavimas ir kiti aktualūs klausimai.

 

Baltijos jūra Helsinkio komisijos (HELCOM) iniciatyva yra suskirstyta į taršos likvidavimo jūroje atsakomybės subregionus. Pietryčių Baltijos jūros subregioną sudaro Lietuva, Rusija ir Lenkija, kurios gali pasitelkti viena kitos taršos likvidavimo pajėgumus, jei dėl įvykio mąsto savų pajėgumų nepakanka. Papildomai tarp subregiono valstybių vyksta bendradarbiavimas paieškos ir gelbėjimo jūroje klausimais.

 

Siekiant sklandaus veiksmų koordinavimo nelaimės atveju, Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos Jūrų gelbėjimo ir koordinavimo centrų atstovai kasmet rengia darbo susitikimus vykstančius vis kitoje šalyje, taip pat rotacijos pagrindu organizuoja trišales praktines paieškos ir gelbėjimo, bei taršos likvidavimo pratybas Baltijos jūroje.

 

HELCOM (angl. Helsinki Commission - Helsinkio komisija, Baltijos jūros aplinkos apsaugos komisija) yra institucija, valdanti Jūros aplinkos apsaugos konvenciją, dažniau žinomą kaip Helsinkio konvencija, priimtą 1974 metais.

 

Kontaktinis asmuo Karinių jūrų pajėgų atstovas kapitonas leitenantas Antanas Brencius, tel.: +370 698 18196.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media