Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Žinių archyvas (2015 - 09)

Prasideda nacionalinis mokinių konkursas „Praeities stiprybė – dabarčiai“
2015.09.16
img

Konkurso svetainė

Konkurso Facebook puslapis

 

Rugsėjo 18 d. visoje Lietuvoje prasideda naujas nacionalinis konkursas mokiniams „Praeities stiprybė – dabarčiai“, skirtas ugdyti jaunų žmonių pilietiškumą ir istorijos pažinimą.

 

Konkurso metu vyresniųjų klasių moksleiviai kviečiami netradiciškai, kūrybiškai pažinti ir pristatyti visuomenei sudėtingus ir kartu nepaprastai įdomius bei įkvepiančius Lietuvos Laisvės kovų įvykius ir asmenybes.

 

Konkursas vyks keturiais etapais nuo rugsėjo 18 d. iki 2016 m. gegužės su šūkiu „Pažink laisvę“. Kūrybinės – tiriamosios užduoties įgyvendinimo principai remiasi „formule“: surask – pažink – atskleisk – papasakok. Atsižvelgdami į konkurso raiškos priemones ir galimybes, konkursą organizatoriai simboliškai vadina 4D (keturių dimensijų) konkursu.

null
Ministras J. Olekas susitiko su Japonijos ambasadoriumi
2015.09.16
img

Rugsėjo 16 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas susitikęs su naujai paskirtu Japonijos ambasadoriumi Toyoei Shigeeda pabrėžė Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimo stiprinimą gynybos srityje.

 

Susitikimo metu ministras J.Olekas teigė, kad nuolatinės konsultacijos regioninio saugumo klausimais, Lietuvos ir Japonijos akademiniai mainai, apsikeitimas nuomonėmis susiduriant su kibernetinio ir energetinio saugumo iššūkiais, yra tik keletas sričių, kur Lietuva ir Japonija gali gilinti bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityje.

null
Lietuvos Karinės jūrų pajėgos fiksavo Rusijos karinių laivų veiksmus Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje
2015.09.15
img

Rugsėjo 15 d. ryte Karinių jūrų pajėgų valdymo centras, vykdantis nuolatinį Lietuvos Respublikos teritorinės jūros ir išskirtinės ekonominės zonos stebėjimą, fiksavo, kad Rusijos Federacijos karinis laivas dėl Rusijos Federacijos išskirtinėje ekonominėje zonoje vykdomų raketinių šaudymų, nurodė keisti kursą Lietuvos Respublikos išskirtinėje ekonominėje zonoje esančiam civiliniam laivui „Lavinia“.

null
Lietuvos kariai tęsia Ukrainos nacionalinės gvardijos karių rengimą
2015.09.15
img

Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kariai kartu su Jungtinių Amerikos Valstijų kariais tęsia Ukrainos kariuomenės Nacionalinės gvardijos karių rengimą. Nuo rugsėjo 14 d. Birutės bataliono kariai pakeitė ten nuo šių metų liepos Ukrainos Nacionalinės gvardijos pajėgų karius treniravusius Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono karius.

null
Sulaikytas karys, įtariamas neteisėtu sprogmenų ir ginklų laikymu
2015.09.15

Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas informavo Lietuvos kariuomenę apie tai, kad 48 val. sulaikytas Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų teritorinės rinktinės profesinės karo tarnybos grandinis, transporto remonto specialistas.

null
Akredituotas naujasis Rumunijos gynybos atašė Lietuvai
2015.09.14
img

Rugsėjo 14 d. Krašto apsaugos ministerijoje akredituotas naujasis Rumunijos gynybos atašė Lietuvai pulkininkas Romeo-Mihail Tabirca. Su naujosiomis pareigomis pullkininką pasveikino Krašto apsaugos ministerijos Tarptautinių ryšių ir operacijų departamento direktorius Robertas Šapronas.

 

Ceremonjoje taip pat dalyvavo Rumunijos ambasadorius Lietuvoje Dan Adrian Balanescu, Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės atstovai.

null
Lietuvos krašto apsaugos ministras pareiškė tvirtą Lietuvos paramą Gruzijos siekiui tapti NATO nare
2015.09.14
img

„Remiame ir toliau politinėmis ir praktinėmis priemonėmis remsime Gruzijos siekį tapti NATO nare, dėsime visas pastangas, kad būtų užtikrintas Gruzijos pasirengimas narystei NATO. Tęsime dvišalę paramą karinio rengimo srityje, dalysimės integracijos ir reformų patirtimi“, – rugsėjo 14 d. susitikime su Lietuvoje viešinčia Gruzijos gynybos ministre Tinatin Khidašeli pabrėžė Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

null
Reagavimo į orlaivius ir laivus prie Baltijos valstybių sienų duomenys. 2015 09 07-14
2015.09.14
img

Rugsėjo 7–14 d. Baltijos valstybėse patruliuojantys NATO oro policijos naikintuvai kilo vieną kartą atpažinti ir palydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos karinių orlaivių.

 

 

null
Laive prie Somalio krantų tarnaujantys Lietuvos kariai pasiryžę padaryti viską, ko tikimasi iš profesionalaus kario
2015.09.13
img

Nuo šių metų rugpjūčio pradžios grupė Lietuvos karių tarnauja Europos Sąjungos (ES) vadovaujamoje kovos su piratavimu ir ginkluotais plėšimais jūroje operacijoje ATALANTA prie Somalio krantų. Lietuvos kariai saugo Jungtinių Tautų pasaulio maisto programos laivą, kuris Indijos vandenynu gabena humanitarinės pagalbos siuntas Somalio gyventojams.

 

Dalyvaudama šioje operacijoje Lietuva prisideda prie ES kovos su piratavimu, taip siekiant mažinti piratų daromus nuostolius ES valstybių ir kitų valstybių laivams.

null
Bėgdamas maratoną mirė Husarų bataliono štabo viršininkas mjr. V. Burokas
2015.09.13
img

Atnaujinta

 

Su giliu liūdesiu pranešame, kad šiandien, rugsėjo 13 d., Vilniuje vykusio maratono metu trasoje bėgdamas sąmonės neteko ir mirė Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Karaliaus Mindaugo husarų bataliono štabo viršininkas majoras Vytautas Burokas. Į nelaimės vietą buvo iškviesti renginyje budėję medikai. Jie intensyviai gaivino karį, tačiau jo gyvybės išgelbėti nepavyko.

 

Krašto apsaugos sistemos vadovybė mirusio kario artimiesiems ir tarnybos draugams reiškia nuoširdžią užuojautą.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media