Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Aptartas karinis bendradarbiavimas su Italijos kariuomene

2015.09.29
image

Rugsėjo 28-29 d. Lietuvos kariuomenės vado generolo leitenanto Jono Vytauto Žuko kvietimu Lietuvoje su oficialiu vizitu lankėsi Italijos kariuomenės vadas generolas Claudio Graziano. Šiandien svečias susitiko su krašto apsaugos ministru Juozu Oleku, Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Jonu Vytautu Žuku, LR Krašto apsaugos ir Užsienio reikalų ministerijų, Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo atstovais.

 

„Esame dėkingi Italijai už dalyvavimą NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse, už skirtą karininką į Lietuvoje veikiantį NATO štabą, už paramą Lietuvoje veikiančiam NATO Energetinio saugumo kompetencijos centrui“, - susitikimo metu už mūsų regionui Italijos skirtas saugumo užtikrinimo priemones dėkojo J. Olekas.

 

Kalbėdamas apie artėjantį NATO viršūnių susitikimą Varšuvoje, ministras J. Olekas pabrėžė, kad svarbu ne tik tęsti saugumo užtikrinimo priemonių įgyvendinimą Baltijos jūros regione, bet taip pat ir spręsti pietinių NATO valstybių problemas, tokias kaip kova su ISIL teroristais ar migrantų sukeliamos problemos.

 

Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. J. V Žukas susitikimo su gen. C. Graziano metu pasiūlė apsvarstyti galimybę jau kitąmet keletui mėnesių dislokuoti Lietuvoje Italijos sausumos pajėgų karinį vienetą ir tokiu būdu dalyvauti Lietuvoje organizuojamose tarptautinėse NATO pratybose. Savo ruožtu jis patikino svečią, kad stengtųsi italų kariams sudaryti kuo geresnes sąlygas treniruotis Lietuvoje.

 

Susitikimų metu Italijos kariuomenės vadas buvo supažindintas su saugumo situacija mūsų regione, informacinėmis grėsmėmis, Lietuvos kariuomenės pajėgumais ir pasirengimu, dalyvavimu tarptautinėse operacijose ir pratybose, gynybinių pajėgumų vystymo perspektyvomis.

 

Daug dėmesio buvo skirta dvišaliam kariniam bendradarbiavimui ir NATO Pasirengimo veiksmų plano įgyvendinimui: mūsų šalyje vykstančioms NATO pratyboms, rotuojamiems NATO šalių sausumos pajėgų vienetams Lietuvoje, NATO pajėgų integravimo vieneto veiklai ir dalyvavimui NATO itin greito reagavimo pajėgose.

***

Nepaisant to, kad tarp Lietuvos ir Italijos yra nemažas geografinis atstumas, šalių kariuomenės labai skiriasi savo dydžiu, naudojama ginkluote ir karine technika, susiduria su kiek skirtingais saugumo iššūkiais, bendradarbiavimas tarp kariuomenių vyksta įvairiomis formomis ir apimtimis jau daugiau nei penkiolika metų.

 

Iki šiol didžiausias Lietuvos ir Italijos bendradarbiavimo gynybos srityje pasiekimas yra 2006-2009 m. vykęs trijų taktinių transporto lėktuvų „C-27J Spartan“ įsigijimas iš Italijos įmonės „Alenia Aeronautica S.p.A.“. Italijos kariuomenė iki šiol prisideda prie šių lėktuvų įgulų ir aptarnaujančio personalo kvalifikacijos kėlimo bei žinių gilinimo, talkina Lietuvos kariuomenei rengiant naikintuvų valdymo karininkus.

 

Italijos karių kontingentas su keturiais naikintuvais „Eurofighter Typhoon“ šiemet net aštuonis mėnesius (dvi rotacijas iš eilės) saugojo Baltijos šalių oro erdvę. Italai aktyviai dalyvauja ir Vilniuje veikiančio NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro veikloje. Po vieną Italijos karininką tarnauja tiek šiame centre, tiek neseniai Vilniuje atidarytame NATO pajėgų integravimo vienete.

 

Nuo šių metų gegužės 28 d. Lietuva yra skyrusi vieną karininką į naujausios Europos Sąjungos (ES) karinės jūrinės operacijos Viduržemio jūroje „EUNAVFOR MED“ operacinę vadavietę Romoje (Italija). Šios operacijos tikslas – užkardyti nelegalių migrantų gabentojų ir kontrabandininkų veiklą Viduržemio jūroje, apriboti nelegalią imigraciją į Europą.

 

Italijos Specialiųjų operacijų pajėgų vadavietės elementas 2013 m. yra dalyvavęs Lietuvoje vykusiuose štabų mokymuose „Tvirtas džiazas 2013“ (angl. Steadfast Jazz). 1999-2001 m. Lietuvoje vyko dvišalės Italijos ir Lietuvos karių pratybos, kuriose kasmet dalyvavo apie 600-800 Italijos alpių šaulių.

 

Vaizdo medžiaga: https://youtu.be/ENKT8_vWZsM

 

Italijos kariuomenės vado biografija (anglų k.): http://www.difesa.it/EN/SMD/CaSMD/Pagine/biografia.aspx

 

Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai kpt. Mindaugas Neimontas

Tel. (8 5) 278 5091, mob. 8 682 25359, el. paštas: [email protected]

 

Nuotraukos Alfredo Pliadžio

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media