Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Iš Lietuvos išvyko mokymuose su lietuviais dalyvavę Portugalijos kariai

2015.07.29
image

Liepos 29 d. iš Lietuvos išvyko paskutinieji Portugalijos kariuomenės Žvalgybos kuopos kariai. Stiprindami bendras NATO sutartas atgrasymo priemones, daugiau nei 150 Portugalijos karių nuo balandžio 1 d. iki liepos pabaigos dalyvavo bendruose mokymuose ir pratybose su Lietuvos ir kitų NATO sąjungininkų kariais. Portugalijos žvalgybos kuopa rotacijos periodu kovinį rengimą vykdė kartu su Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Žvalgybos kuopa, dalyvavo tarptautinėse pratybose „Ugninis griausmas“ ir „Kardo kirtis“.

 

Už visą logistinę karių ir technikos išvykimo operaciją iš Lietuvos į Portugaliją buvo atsakingi Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos padaliniai, kurie glaudžiai bendradarbiaudami su MPB Geležinis Vilkas ir kitais LK padaliniais bei civilinėmis institucijomis užtikrino sėkmingą išvykimo operaciją. Iš viso operacijos metu buvo perdislokuota apie 50 karinės technikos vienetų ir 13 jūrinių konteinerių su kroviniu.

 

,,Ši logistinė karių išvykimo operacija, nors ir skyrėsi nuo kitų tokio tipo operacijų, buvo sėkminga. Pagrindinė sėkmės priežastis – atsakingas operacijos planavimas ir visų Lietuvos kariuomenės padalinių indėlis siekiant bendro tikslo. Pagrindiniai karybos principai – paprastumas, lankstumas ir bendradarbiavimas – privalo būti išlaikyti ir logistikoje. Tai raktas į sėkmę, vykdant ne tik puolimą ar gynybą, bet ir užtikrinant logistinę paramą“, – teigė operacijos koordinatorius kapitonas Tomas Matulevičius.

 

Kadangi perdislokavimo iš Lietuvos į Portugaliją tarpiniu ir pagrindiniu punktu buvo pasirinktas Klaipėdos konteinerių terminalas, Portugalijos kariuomenė, vadovaudamasi savo nacionaliniais reikalavimais, nusprendė dezinfekuoti visą karinę techniką prieš kraunant ją į laivą. Tai įprasta tvarka, siekiant išvengti galimo ligų ar bakterijų parvežimo.

 

Visa valymo ir dezinfekavimo operacija buvo atlikta civilinėje įmonėje UAB „Vlantana“, kuri jau yra teikusi tokią pačią paslaugą Danijos kariniam kontingentui, Lietuvoje pratybose dalyvavusiam 2014 metais. Taikydama pačius aukščiausius kokybės standartus ši kompanija nuolat bendradarbiauja su Lietuvos kariuomene ir NATO sąjungininkais. Portugalijos logistinės komandos vadovas majoras Abel Pedro Carvalho džiaugėsi logistine Lietuvos kariuomenės parama išvykstančiam Portugalijos kontingentui. Didžiausią įspūdį svečiui paliko Lietuvos kariuomenės turimi SISU PLS sunkvežimiai, kurie vykdė krovinių transportavimą, jų mobilumas, funkcionalumas ir gebėjimas greitai nukrauti ir pakrauti krovinį. Visa technika ir krovinys po dezinfekavimo operacijos buvo sutelkti Klaipėdos konteinerių terminale, o vėliau pakrauti į keltą, operacijos metu medicininę paramą užtikrino Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos budintis medikų ekipažas.

 

Perdislokavimo operacijoje kartu su kolegomis iš JAV krovinio transportavimą iš Ruklos į Klaipėdą vykdė kariai iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono, dislokuoto Marijampolėje. Tai buvo pirmas kartas, kai Lietuvos kariuomenės logistai vykdė bendrą krovinio transportavimą kartu su JAV kariais, siekdami ne tik sustiprinti tarpusavio bendradarbiavimą, bet ir patikrinti įrangos suderinamumą ir tarpusavio sąveiką vykdant bendras logistines operacijas. Judėjimo kontrolės centras užtikrino sklandų sienos kirtimo ir muitinės procedūrų vykdymą, taip pat koordinavo technikos ir personalo judėjimo veiksmus tiek Klaipėdoje, tiek ir Karmėlavos oro uoste.

 

Karinė technika ir krovinys jūriniuose konteineriuose iš Klaipėdos buvo išgabenti liepos 28 d., o pagrindinė grupė Portugalijos karių išvyko per Kauno oro uostą šiandien, liepos 29 dieną.

 

Lietuvos kariuomenė glaudžiai bendradarbiauja su kitomis valstybinėmis institucijomis, siekdama užtikrinti operatyvų ir tinkamą NATO sąjungininkų karinių komponentų, skirtų dalyvauti karinio bendradarbiavimo renginiuose, perdislokavimą ir priimančiosios šalies paramos koordinavimą.

 

Nuo 2014 metų pavasario stiprinant NATO sutartas atgrasymo priemones Baltijos regione Lietuvoje buvo dislokuotos Vokietijos, JAV, Vengrijos, Danijos ir Portugalijos rotacinės pajėgos.

 

Nuotr. aut. – kpt. Tomas Matulevičius

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media