Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27
6 7 8
18 19 21 22
23 27 29
30 3 4 5

 

 

Ministras J.Olekas pasveikino Europos lyderių sutarimą stiprinti Europos saugumą ir gynybą

2013.12.20
image

 

logo

 

„Šiomis dienomis Briuselyje posėdžiaujančios Europos Vadovų Tarybos (EVT) išvadose atsispindėjo principinis sutarimas, kad Europos šalys turi imtis didesnės atsakomybės stiprindamos Europos saugumą ir gynybą, – sakė Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas apie EVT, kurioje buvo svarstomi Europos gynybos ateities klausimai, rezultatus. – Viliuosi, kad ši valstybių lyderių nuomonė padės ir mūsų žmonėms suprasti, kad reikia daugiau dėmesio skirti gynybai“.

 

Kartu ministras J. Olekas akcentavo Europos Vadovų Tarybos nurodytus svarbiausius iššūkius ES Bendrajai saugumo ir gynybos politikai: būtinybę reaguoti į kintančią saugumo aplinką, fragmentuotą Europos gynybos rinką ir mažėjančias gynybos išlaidas, taip pat Europos vadovų raginimą labiau investuoti į gynybą, jei Europa siekia didesnio tarptautinio saugumo vaidmens kartu su NATO ir JTO partneriais.

 

Lietuvos krašto apsaugos ministras taip pat pasidžiaugė, kad EVT išvadose dėl priemonių Europos gynybai stiprinti atsispindėjo ir Lietuvos pirmininkavimo prioritetai Bendrosios saugumo ir gynybos politikoje.

 

„Džiaugiuosi, kad Europos lyderiai pabrėžė transatlantinių ryšių ir bendradarbiavimo su tarptautiniais ir regiono partneriais svarbą saugumui Europoje ir už jos ribų kurti. Ypač svarbus paskelbtas siekis glaudinti Europos Sąjungos ir NATO bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityje ir didesnės sąveikos tarp šių organizacijų stiprinant jų strateginę partnerystę“, – sakė ministras.

 

Kaip reikšmingą Lietuvos pirmininkavimo laikotarpį užbaigusios Europos Vadovų Tarybos rezultatą, ministras išskyrė sprendimą remti ES šalis partneres teikiant joms konsultacijas, rengiant mokymus ir kt. būdais stiprinant partnerių krizių valdymo pajėgumus.

 

„Tikiuosi, kad aukščiausiu lygmeniu išreikšta politinis sutarimas atvers kelią glaudesniam bendradarbiavimui saugumo ir gynybos srityje su Rytų partnerystės šalimis ir parneriais kituose regionuose“, – sakė Lietuvos krašto apsaugos ministras.

 

J. Oleko pažymėjo ir EVT dėmesį kintančiai saugumo aplinkai ir naujiems saugumo iššūkiams ir tai, kad Europos vadovai inicijavo strateginių dokumentų kibernetinės gynybos ir jūrinio saugumo srityje parengimą bei paraginimą stiprinti bendradarbiavimą energetinio saugumo srityje.

 

„Kibernetinės grėsmės, priklausomybė nuo energijos išteklių – tai kasdieniai iššūkiai, keliantys realų pavojų europiečių saugumui ir gerovei. Manau, kad jų įtraukimas į ES politinę darbotvarkę atvers galimybes labiau bendradarbiauti karinio energetinio saugumo srityje, tuo tarpu didesnis energetinis efektyvumas ir nepriklausomybė nuo išorinių energijos šaltinių operacijose ne tik padėtų taupyti pinigus, bet ir sumažinti riziką karių gyvybėms“, – sakė ministras.

 

„Džiaugiuosi, kad Europos Vadovų Tarybos išvadose atsispindėjo ir siekis stiprinti ES reagavimo į krizes priemones numatant lankstesnes ES kovinių grupių panaudojimo galimybes“, – sakė ministras J. Olekas.

 

„Visi šie iššūkiai reikalauja ir didesnės šalių tarpusavio koordinacijos, naujų bendradarbiavimo formų, didesnės standartizacijos, bendrų iniciatyvų sutelkiant resursus, bendrai kuriant ir dalijantis pajėgumais“, – sakė ministras J. Olekas.

 

Gruodžio 19–20 d. Briuselyje susirinkusi Europos Vadovų Taryba buvo pirmoji vėl svarsčiusi Europos gynybos klausimus po 2008 metų, kai buvo pasirašyta Lisabonos sutarties. Tuomet ES Tarybai pirmininkavo Prancūzija.

 

Nuotr. aut. – Alfredas Pliadis (KAM archyvas).

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media