Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Šiluvoje už Lietuvos kariuomenę buvo laikomos mišios

2013.09.10
image

Rugsėjo 10 d. Šiluvoje vykusiuose Švč. Mergelės Marijos Gimimo atlaiduose (Šilinių) buvo Lietuvos kariuomenei skirta diena. Šios dienos mišiose, aukojamose už Lietuvos karius ir partizanus dalyvavo krašto apsaugos viceministras Antanas Valys, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius, Lietuvos kariuomenės ordinaras Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas, kiti krašto apsaugos sistemos atstovai.

 

Renginių metu buvo aukojamos mišios ir meldžiamasi už taiką ir ramybę pasaulyje, už karius, dalyvaujančius taikos misijose, karius ir savanorius, paaukojusius savo gyvybę ginant Tėvynės laisvę, partizanus, šaulius, prisimenami tarnyboje sužeidimus patyrę kariai, žuvusiųjų karių artimieji, prašoma Dievo globos Tėvynei.

 

Krašto apsaugos viceministras Antanas Valys paminėjo, kad šie metai yra kupini reikšmingų valstybei sukakčių, kurios primena dvasingumą ir nepalaužiamą tikėjimą, per amžius leidusį išsaugoti valstybę: „Šiais metais minime 1863 metų sukilimo 150-ąsias metines, okupacinės kariuomenės išvedimo 20-osios metines ir Šventojo Tėvo Jono Pauliaus II vizito Lietuvoje 20-metį. Visos šios sukaktys primena mums mūsų tautos nepalaužiamą tikėjimą nepriklausomos Lietuvos ateitimi, tikėjimą, kuris išsaugojo svarbiausius Lietuvos valstybingumo pamatus“ – kreipdamasis į tikinčiuosius sakė viceministras.

 

„Kilniems tikslams įgyvendinti yra būtina bendra vizija, supratimas ir palaikymas. O šią vienijančią galią turi būtent tikėjimas. Šimtametė mūsų istorija rodo, kad būtent tikėjime ir maldoje mūsų kariai ieškojo atsparos kovoje už tautos laisvę ir visų žmonių troškimą gyventi laisviems. Tikėjimas ir malda padėjo mūsų žmonėms išlikti stipriems net ypatingai sunkiais istoriniais periodais“, – sakė Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. A. Pocius.

 

Šiluva – nedidelis Žemaitijos miestelis Raseinių rajone, kur, kaip pasakojama, 1608 m. pasirodė Švenčiausioji Mergelė Marija, ir tai buvęs pirmasis žinomas Dievo Motinos apsireiškimas Europoje. Nuo to laiko Šilinės – Mergelės Marijos gimtadienis – ir stebuklingu laikomas jos paveikslas kasmet sutraukia minias maldininkų. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, savaitę trunkančiuose Šiluvos atlaiduose viena diena skiriama Lietuvos kariuomenei.

 

Nuotr. aut. – vyr. eil. Andrius Juozulevičius

2013-09-13 08:02

karys ateistas

O kas už mane ką laikys? Kodėl išskirtinai sureikšminama viena religija kariuomenėje ir nėra renginių kitų pažiūrų kariams? Kvepia katalikišku monopoliu.
2013-09-11 14:16

to Per daug

O ar žinai, kad vienas esminių kariavimo principų yra kario moralė. Tikėjimas jos palaikymui yra lebai svarbus
2013-09-11 08:28

Per daug

Karo atveju dievas neisgelbes zmogaus nuo mirties: reikalingas mokslas, igudziai tarnyboje.
2013-09-11 08:26

Per daug

Musu salies visuomene per daug sureiksmino baznycia: kur reikia ir nereikia demesys nukreipiamas i baznycios tarnus. Paprasciausiai buvo pamineta Lietuvos kariu diena. Nereikia sieti tikinciuju gyvenimo peripetijas su realijomis!
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media