Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29
7 9
11 13
22
30
3 5 7

 

Tarptautinio seminaro dalyviai pabrėžė ES Rytų partnerystės svarbą Europos ir tarptautiniam saugumui

2013.07.03
image

logo

 

Liepos 23 dienomis Vilniuje vykusio tarptautinio seminaro, skirto ES Rytų partnerystės temai, dalyviai pabrėžė didėjantį poreikį Europos Sąjungai imtis aktyvesnio vaidmens užtikrinant tarptautinį saugumą ir aptarė ES bendradarbiavimo su Rytų partneriais svarbą šiam vaidmeniui įgyvendinti.

 

Seminaro rezultatus apibendrinęs Europos išorinių veiksmų tarnybos generalinio sekretoriaus pavaduotojas Maciejus Popowskis (Maciej Popowski) pabrėžė, kad saugumas nėra garantija savaime, bet reikalauja visų – ES ir partnerių – suderintų pastangų, taip pat ir bendro saugumo iššūkių suvokimo.

 

Kalbėdami apie Rytų partnerystės šalių dalyvavimo ES bendroje saugumo ir gynybos politikoje (BSGP) reikšmę ir perspektyvas, ES atstovai pabrėžė politinę tokio dalyvavimo svarbą tiek ES, tiek ir partneriams. Taip pat pažymėtas praktinis Rytų partnerių indėlis skiriant pajėgumus ES operacijoms ir galimas dalyvavimo BSGP veikloje indėlis, pavyzdžiui, dalijantis specifinėmis žiniomis ir dalyvavimo tarptautinėse operacijose patirtimi.

 

Savo ruožtu Ukrainos – vienos iš Rytų partnerystės šalių – atstovai semiare pabrėžė šalies dalyvavimo BSGP kaip solidarumo su vakarietiškomis vertybėmis reikšmę, ir tai, kad toks dalyvavimas padeda įgyti naudingos patirties ir prisideda prie pajėgų modernizavimo.

 

M. Popowski taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad tarpusavio solidarumu pagrįstas ES ir šalių partnerių bendradarbiavimas saugumo ir gynybos srityje neprieštarauja savarankiškiems šios srities šalių nacionaliniams interesams.

 

Aukšto lygio tarptautinis seminaras ES Rytų partnerysčių tema Vilniuje organizuotas siekiant aptarti ES šalių ir Rytų partnerių bendrus saugumo interesus ir partnerių pasirengimą praktiškai dalyvauti ES BSGP iniciatyvose.

 

Renginyje dalyvavo aukšto rango politikos formuotojai iš 27 ES ir šešių Rytų partnerystės šalių (Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos), atstovai iš Europos išorinių veiksmų tarnybos ir ES karinio komiteto ir nevyriausybinių organizacijų ekspertai.

 

Pirmininkaudama ES Tarybai, Lietuva sieks, kad bendradarbiavimas su Rytų partnerėmis ES Bendrosios saugumo ir gynybos politikos srityje būtų aktyvesnis ir kad šis bendradarbiavimas kartu su kitais Bendrosios saugumo ir gynybos politikos klausimais būtų svarstomas per šių metų pabaigoje vyksiantį ES valstybių vadovų susitikimą.

 

Kaip pirmininkaujanti šalis Lietuva taip pat siekia įvertinti priemones, kurios sudarytų sąlygas šalims partnerėms glaudžiau bendradarbiauti su ES saugumo ir gynybos srityje. Taip siekiama skatinti gynybos sektoriaus reformas šiose šalyse ir padėti kurti saugesnę aplinką rytinėje ES kaimynystėje.

 

Nuotraukose (aut. Alfredas Pliadis):

- Seminaro dalyviai

- Seminaro pranešėjai: (iš kairės): Švedijos užsienio reikalų ministerijos Saugumo politikos direktorius Peter Ericson, Armėnijos gynybos ministerijos Saugumo politikos departamento vedėjas Davit Edgar Tonoyan , ES Išorinių veiksmų tarnybos Krizių valdymo ir planavimo direktorato BSGP skyriaus vedėjo pavaduotoja Helena Boguslawska, Moldovos užsienio reikalų ir Europos integracijos ministro pavaduotojas Iulian Groza

- Lenkijos gynybos ministerijos politikos direktorius Marcin Kažmierski

– Seminaro pranešėjai: ( iš kairės) Ukrainos užsienio reikalų ministerijos politikos direktoriaus pavaduotojas Oleksii Makeiev, ES Išorinių veiksmų tarnybos Krizių valdymo ir planavimo direktorato laikinai einantis vadovo pareigas Didier Lenoir, Jungtinės Karalystės Gynybos ministerijos Tarptautinės saugumo politikos direktorius Steve McCarthy, Lietuvos užsienio reikalų viceministras Andrius Krivas ir ES Išorinių veiksmų tarnybos Rytų partnerystės, regioninio bendradarbiavimo ir BSGP skyriaus vadovas Richard Tibbels.

- Seminaro pranešėjai: (iš kairės) ES Išorinių veiksmų tarnybos Krizių valdymo ir planavimo direktorato laikinai einantis vadovo pareigas Didier Lenoir; Jungtinės Karalystės Gynybos ministerijos Tarptautinės saugumo politikos direktorius Steve McCarthy ir Lietuvos užsienio reikalų viceministras Andrius Krivas.

- ES Išorinių veiksmų tarnybos vadovo pavduotojas Maciej Popowski.

- Bendbra  susitikimo nuotrauka

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media