Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29
7 9
11 13
22
30
3 5 7

 

Krašto apsaugos ministras J. Olekas: „Bendradarbiavimas su Rytų partneriais svarbus kuriant saugią ES aplinką“

2013.02.13
image

EU zenklas

 

Vasario 13 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, dalyvaudamas Dubline, Airijoje, vykstančiame neformaliame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, pabrėžė Europos Sąjungos vaidmenį užtikrinant tarptautinį saugumą ir būtinybę plėtoti ES pajėgumus, leisiančius atremti naujus saugumo iššūkius.

 

Pasak ministro, Europa turi stiprinti pajėgumus, reikalingus reaguoti į galimas plataus spektro krizes, ir kaip tokių pajėgumų pavyzdį pateikė ES plėtojamas ES kovines grupes.

 

Taip pat ministras J. Olekas pabrėžė būtinybę aktyviau bendradarbiauti su ES Rytų kaimyninėmis valstybėmis. „Mums svarbus partnerių indėlis dalyvaujant tarptautinėse operacijose, tačiau bendradarbiavimas su kaimyninėmis valstybėmis yra dar svarbesnis saugiai ES aplinkai kurti, – sakė J. Olekas. – Todėl toks bendradarbiavimas turėtų būti naudojamas ir kaip priemonė saugumo reformoms šiose valstybėse skatinti“.

 

Susitikime J. Olekas taip pat pasiūlė į diskusijas dėl ES saugumo vaidmens ir Bendrosios saugumo ir gynybos politikos įtraukti energetinio saugumo ir kibernetinės gynybos klausimus.

 

Vasario 12–13 d. Dubline vykstantis neformalus ES gynybos ministrų susitikimas – tai vienas iš susitikimų, kuriuo siekiama pasiruošti gynybos politikos klausimų svarstymui Europos Vadovų Taryboje, kuri susirinks šių metų gruodį, Lietuvai pirmininkaujant Europos Sąjungoje.

 

ES Tarybos Prezidento Hermano Van Rompuy siūlymu į 2013 metų Europos Vadovų Tarybos darbotvarkę buvo įtraukti gynybos klausimai, akcentuojant, kad kintanti tarptautinė saugumo aplinka reikalauja strateginio lygmens diskusijos dėl tolesnio ES šalių bendradarbiavimo gynybos srityje.

 

Ruošdamiesi valstybių lyderių susitikimui, savo atstovaujamų šalių pozicijas pirmiausia aptaria valstybių gynybos ir užsienio reikalų ministrai. Diskusijas sudaro trys pagrindiniai klausimai: Bendrosios saugumo politikos efektyvumo ir poveikio didinimo, ES karinių pajėgumų stiprinimo ir ES gynybos pramonės stiprinimo.

 

Šiuo metu ES Tarybai pirmininkaujančią Airiją liepą pakeis Lietuva. Tarp Lietuvos pirmininkavimo prioritetų stiprinant ES Bendrąją saugumo ir gynybos politiką – aktyvinti bendradarbiavimą su Rytų partnerėmis saugumo ir gynybos srityje, plėtoti energetinio saugumo karinį matmenį, siekiant kad šie klausimai taptų Bendrosios saugumo ir gynybos politikos dalimi. Taip pat prisidėti prie didesnio ES vaidmens užtikrinant tarptautinė saugumą, plėtojant ES kovines grupes, remiant ES dalyvavimą tarptautinėse operacijose, skatinant ES ir NATO organizacijų glaudesnį ir labiau suderintą bendradarbiavimą tarptautinio saugumo srityje.

 

KAM nuotraukoje: krašto apsaugos ministras J. Olekas su kolega Airijos gynybos ministru Alanu Shatteriu (Alan Shatter).  

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media