Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27
6 7 8
18 19 21 22
23 27 29
30 3 4 5

 

 

Afganistano Goro provincijos sostinėje Čagčarane atidaryti nauji vaikų globos namai

2012.11.28
image

Afganistano Goro provincijos sostinėje Čagčarane lapkričio 27 dieną surengtas provincijos vaikų globos namų, kurių statybą rėmė Lietuva, atidarymas.

 

Ceremonijoje dalyvavo Afganistano darbo, socialinių reikalų, nukentėjusiųjų ir neįgaliųjų ministrė Amena Safi Afzali, Lietuvos specialiosios misijos Afganistane vadovas Gintaras Bagdonas, Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo 16-osios pamainos (PAG-16) vadas Linas Kubilius, aukšti Čagčarano miesto ir Goro provincijos pareigūnai.

 

 G. Bagdonas pabrėžė, kad net ir sudėtingomis ekonominėmis sąlygomis Lietuva laikėsi savo įsipareigojimų ir nemažino investicijų į Afganistano žmonių saugumą bei gerovės kūrimą.

 

 „Šis projektas inicijuotas tuo metu, kai Lietuvą užklupo sunki ekonominė krizė, bet net ir tuomet nemažinome paramos Goro provincijai“, – atidarymo ceremonijoje sakė G. Bagdonas.

 

 Goro provincijos gubernatorius ir ministrė A. S. Afzali padėkojo Lietuvos vadovaujamai Provincijos atkūrimo grupei ir specialiajai misijai už jų kasdienį darbą grąžinant Afganistaną į jo žmonių rankas.

 

 Pasak ministrės, tokio pobūdžio projektai ir socialinės aplinkos gerinimas Goro žmonėms suteikia vilties ir verčia dar kartą susimąstyti ketinančiuosius palikti provinciją ir geresnio gyvenimo ieškoti svetur.

 

 2008 metais inicijuotas Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos projektas įgyvendintas pagal trišalį Lietuvos užsienio reikalų, Afganistano finansų ir Darbo bei socialinių reikalų ministerijų susitarimą.

 

 Į visus būtiniausius patogumus turinčius naujuosius namus persikels per 200 iki šiol nuomojamame pastate besiglaudusių Goro provincijos vaikų.

 

Lietuvos vadovaujama tarptautinė Provincijos atkūrimo grupė Gore savo veiklą pradėjo 2005 metais.

 

Šiuo metu Afganistano Goro provincijoje misiją pradėjo priešpaskutinė šešioliktoji Lietuvos karių pamaina, sudaryta daugiausia iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės karių savanorių. Lietuva planuoja perduoti atsakomybę už saugumą Goro provincijoje Afganistano nacionalinėms saugumo pajėgoms ir baigti Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės veiklą iki 2013 metų pabaigos.

 

Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos, Čekijos, Ukrainos ir Kroatijos atstovai. PAG civilinis elementas sudarytas iš Lietuvos, Japonijos ir JAV biurų, atstovaujančių savo valstybių vyriausybėms ir vykdančių vystomojo bendradarbiavimo programas bei projektus. Lietuvos karių stovykloje veikia Europos sąjungos policijos misijos (EUPOL) padalinys, kuris moko teisėsaugos institucijas, joms pataria bei remia.

 

PAG-16 informacija Nuotraukos vyr. ltn. Indrės Sejonienės ir Agnės Gleveckaitės

2013-08-03 11:21

Bongiwe

Buy stocks onlnie for free grow to be so easy several thanks towards the technologies we have now, the surplus of information accessible and ease of get in touch with as well as the demand have created the buying and selling also of stocks something that everyone can partake in.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media