Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27
6 7 8
9 11 12 14 15
18 19 21 22
23 27 29
30 3 4 5

 

 

Žinių archyvas (2012 - 07)

Krašo apsaugos ministrė R. Juknevičienė su pasaulio lietuvių jaunimu diskutavo apie iššūkius nacionaliniam saugumui
2012.07.13
img

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė penktadienį Prienuose kartu su Premjeru Andriumi Kubiliumi dalyvavo Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime organizuotoje diskusijoje apie naujus iššūkius nacionaliniam saugumui. Ministrė pabrėžė, kad nors šiandien Lietuva susiduria su įvairiais saugumo iššūkiais - energetiniais, kibernetiniais ir informaciniais, tačiau valstybė niekada nebuvo tokia saugi kaip šiandien, kai priklauso NATO ir ES.

null
Rasa Juknevičienė: „Lietuvos pastangomis energetinio saugumo klausimas vis labiau įtraukiamas į NATO darbotvarkę“
2012.07.12
img

 

„Lietuva ne tik pasisako už didesnį NATO vaidmenį energetinio saugumo klausimais, bet ir yra pasiruošusi konkrečiais darbais prisidėti prie Aljanso pajėgumų plėtojimo“, – NATO Energetinio saugumo centro, veiksiančio  Lietuvoje, steigimo dokumentų pasirašymo proga sakė krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

 

null
Krašto apsaugos ministrė su Lenkijos nacionalinio saugumo biuro vadovu aptarė šalių santykius gynybos srityje
2012.07.11
img

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė liepos 11 d. Vilniuje susitikusi su Lenkijos nacionalinio saugumo biuro vadovu Stanislawu Koziejumi pasidžiaugė ne tik sėkmingai plėtojamais dvišaliais santykiais gynybos srityje, bet taip pat atkreipė dėmesį į poreikį tęsti ir stiprinti regioninius projektus, tokius kaip LITPOLURKBRIG, leidžiančius plėtoti abipusiai naudingus santykius su Ukraina.

null
Krašto apsaugos ministrė lankėsi Jaunųjų šaulių vasaros stovykloje
2012.07.11
img

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė trečiadienį lankėsi Lietuvos šaulių sąjungos Jaunųjų šaulių vasaros stovykloje, vykstančioje Lietuvos didžiojo etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko bazėje, Rukloje (Jonavos r.). Stovykloje ministrė susitiko su daugiau nei 90 jaunųjų šaulių iš Vilniaus ir Utenos apskričių. Visą vasarą vykstančiose Jaunųjų šaulių stovyklose Lietuvoje dalyvaus daugiau nei 1500 vaikų.

null
Lenkijos nacionalinio saugumo biuro vadovas lankėsi Aviacijos bazėje
2012.07.11
img

Liepos 11 d. Lenkijos nacionalinio saugumo biuro vadovas Stanislawas Koziejus lankėsi Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose, kur susitiko su krašto apsaugos viceministru Mykolu Juozapavičiumi, Karinių oro pajėgų vadu generolu majoru Edvardu Mažeikiu, KOP AB vadu pulkininku leitenantu Virginijumi Steponavičiumi ir NATO oro policijos misiją atliekančiais Lenkijos karinių oro pajėgų kariais.

null
Dėl Baltarusijos agentūros pranešimo apie sulaikytus asmenis
2012.07.11

"Karinė žvalgyba ir kontržvalgyba paprastai savo operacijų ar žvalgybinių ar kontržvalgybinių nekomentuoja. Antras dalykas - baltarusiai sulaikė savo pačios piliečius, tai irgi labai įdomus momentas. O trečias dalykas - visi darbuotojai dirba savo įprastus darbus ir nemanyčiau, kad kažkas ypatingo atsitiko. Pas mus nėra sulaikytų žmonių", - sakė Antrojo operatyvinių tyrimų departamento direktorius plk. J. Kačergius.

null
Reformuojant Karo medicinos tarnybą bus atsisakoma didžiosios dalies pirminės sveikatos priežiūros paslaugų
2012.07.10
img

Šiuo metu vykdoma Lietuvos kariuomenės Karo medicinos tarnybos (KMT) reforma, kurios esmė – perorientuoti karo medicinos tarnybos veiklą, stiprinant karinės medicininės paramos vienetus, kurie yra neatsiejama šalies gynybinių pajėgumų dalis. Tuo pačiu reformuojant tarnybą, siekiama atsisakyti didžiosios dalies iki šiol Karo medicinos tarnybos teiktų pirminės sveikatos priežiūros paslaugų, perduodant šias funkcijas civilėms sveikatos priežiūros įstaigoms.

 

null
Lietuvoje oficialiai steigiamas NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras
2012.07.10
img

NATO Transformacijos vadavietėje Norfolke (JAV) liepos 10 d. bus oficialiai įsteigtas Vilniuje veiksiantis NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras.

null
Pasirašyta Lietuvos ir Austrijos karo akademijų bendradarbiavimo sutartis
2012.07.10
img

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje liepos 9–11 d. lankosi Austrijos karo akademijos atstovai – pulkininkas dr. Harald Gell ir plk. Karl-Heinz Wiedner. Liepos 10 d. svečiai susitiko su Lietuvos karo akademijos viršininku plk. Eugenijumi Vosyliumi, pavaduotoju kariniam rengimui plk. ltn. Valerijumi Šereliu ir pasirašė Erasmus dvišalio bendradarbiavimo sutartį, taip pat aptarė tolesnes aukštųjų mokyklų bendradarbiavimo galimybes.

null
Į misiją Afganistane išlydėta nauja Lietuvos karių pamaina
2012.07.09
img

Liepos 9 d. į NATO vadovaujamą tarptautinių saugumo paramos pajėgų misiją Afganistane buvo išlydima aštuntoji Lietuvos nacionalinės paramos elemento pamaina (NPE-8), kuri rūpinis Afganistane dislokuotų Lietuvos karių logistiniu aprūpinimu.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media