Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Tęsiami bendri Afganistano nacionalinės armijos ir Lietuvos karių patruliai

2012.03.27
image

Kovo 24 d. Goro provincijoje dislokuotos Afganistano Nacionalinės armijos (ANA) kariai kartu su Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) ANA mokymo grupe vyko į patrulį į šalia Bajano kalnyno įsikūrusį kaimą.

ANA kariai vietos gyventojams perdavė humanitarinę labdarą, rūbų, avalynės. Susitikime su kaimo atstovais PAG ir ANA vadai susipažino su vietos gyventojų problemomis ir poreikiais.

ANA Mokymo grupę sudaro įvairių sričių Lietuvos kariuomenės karinio rengimo instruktoriai, kurie mokymo metu perteikia savo patirtį ir žinias vietos saugumo pajėgoms. Mokymo grupė pagal patvirtiną programą rengia Afganistano ANA karius, siekdami ne tik perteikti patirtį, paruošti instruktorius, bet kad ir patys ANA kariai be NATO pajėgų pagalbos galėtų savarankiškai vykdyti operacijas.

Afganistano karių kuopa Goro provincijoje buvo dislokuota 2011 metų sausio mėnesį. Ją sudaro manevriniai padaliniai, paramos elementas ir išminavimo grupė, iš viso apie 100 karių. Kuopa Goro provincijoje buvo dislokuota siekiant kartu su Afganistano nacionalinės policijos padaliniais užtikrinti stabilią saugumo situaciją provincijoje.

Šiuo metu Afganistano Goro provincijoje tarnauja keturioliktoji Lietuvos karių pamaina, kuri suformuota KASP Vyčio apygardos 5-osios rinktinės pagrindu. Pamainai ir visam Goro provincijos atkūrimo grupės kariniam kontingentui vadovauja Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės vadas pulkininkas Eligijus Senulis.

Parengė: PAG-14 visuomenės informavimo karininkas – vyr. ltn. Tomas Pakalniškis

Nuotraukos: vyr. ltn. Tomo Pakalniškio

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media