Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Lankėsi Bundesvero akademijos klausytojai

2012.03.29
image

Kovo 29 d. Krašto apsaugos ministerijoje lankėsi Vokietijos Bundesvero generalinio štabo vadų ir štabo karininkų akademijos klausytojų delegacija.

 

Į ministeriją atvykusius svečius pasveikino krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas. Trumpoje kalboje viceministras apžvelgė pagrindines Lietuvos gynybos ir saugumo stiprinimo kryptis, dvišalio ir daugiašalio bendradarbiavimo iniciatyvas. Klausytojams iš Bundesvero akademijos buvo pristatyta NATO oro policijos misija Baltijos šalyse, jos užduotys, Lietuvos dalyvavimas bendrosios Europos užsienio ir gynybos politikos kontekste. Lietuvos kariuomenės atstovai svečius supažindino su Lietuvos karių dalyvavimu tarptautinėse operacijose, Lietuvos kariuomenės transformacija, struktūriniais pokyčiai, pajėgumų vystymu, kt. Didelio dėmesio susilaukė Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų vado pulkininko Gintaro Ažubalio (šios akademijos absolvento) pristatymas apie naujus karinio rengimo iššūkius ir pokyčius Lietuvos kariuomenėje.

 

Vokietijos Bundesvero generalinio štabo vadų ir štabo karininkų akademijos klausytojų kursas Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse lankėsi pirmą Bumdesvero vadų akademijos istorijoje.

 

Delegaciją lydėjo Vokietijos Federacinės Respublikos gynybos atašė Lietuvai pulkininkas leitenantas Achimas Neitzertas. Per dvi vizito dienas Bundesvero akademijos klausytojai lankėsi Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose, Oro erdvės kontrolės centre Karmėlavoje, Genocido aukų muziejuje Vilniuje.

 

Prieš atvykdamas į Lietuvą Bundesvero generalinio štabo vadų ir štabo karininkų akademijos kursas, kuriame be Vokietijos karininkų studijuoja ir kitų šalių atstovai, lankėsi Vokietijos atstovybėje prie NATO ir ES Briuselyje, NATO strateginėse vadavietėse (SHAPE) ir Jungtinių pajėgų vadavietėje Brunsume.

 

Vokietijos Bundesvero vadų akademiją yra baigę ir nemažai Lietuvos kariuomenės karininkų, šiuo metu einančių aukštas pareigas. Tarp jų – ir dabartinis kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius.

Alfredo Pliadžio nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media