Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Goro provincijoje apsilankė Europos Sąjungos delegacijos Afganistane ir Lietuvos Specialiosios misijos Afganistane vadovai

2011.12.27
image

 

 

Gruodžio 22 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) stovykloje Čagčarane apsilankė Europos Sąjungos delegacijos Afganistane vadovas ir specialusis atstovas ambasadorius Vygaudas Ušackas ir Lietuvos Respublikos Specialiosios misijos Afganistane vadovas Justinas Bakūnas, juos lydėjusi delegacija. Kartu su jais atvyko ir Afganistano Civilių tarnautojų instituto vadovas F. Osmani.

 

Vizito metu svečiai susipažino su Lietuvos vadovaujamos provincijos atkūrimo grupės veikla, saugumo situacija provincijoje. Svečiams pristatyti lietuvių, amerikiečių ir japonų vykdomi vystomieji projektai ir programos, nuošalyje nepalikta ir Europos Sąjungos veikla provincijoje.

 

Delegacija su provincijos gubernatoriumi dr. Abdula Haiwadu aptarė PAG ir Afganistano saugumo pajėgų (ANSF) bendradarbiavimą užtikrinant saugumą provincijoje. Gubernatorius itin akcentavo PAG indėlį rengiant provincijoje dislokuotą ANA kuopą, eilinius policininkus. Daug gerų žodžių išsakyta EUPOL delegacijai už teikiamą paramą provincijos teisėtvarkos ir teisėsaugos institucijoms. Pažymėtina, kad šiai tarptautinei delegacijai vadovauja lietuvis.

 

Vizito metu ES ambasadorius susitiko su PAG tarnaujančiais Lietuvos kariais ir pasveikino juos su artėjančiomis šventėmis ir palinkėjo kariams ir jų šeimos nariams stiprybės ir ištvermės vykdant šią kilnią misiją.

 

„Europos sąjunga suinteresuota, kad Afganistano šalis kuo greičiau atsistotų tvirtai ant kojų. Lietuva gali didžiuotis savo kariais, kurie kartu su užsienio partneriais padarė didžiulį indėlį atstatant Goro provinciją “, – kalbėjo Vygaudas Ušackas.

 

Karius taip pat sveikino Lietuvos Specialiosios misijos vadovas ir provincijos gubernatorius. Pasak gubernatoriaus, „tik PAG buvimo ir pastangų dėka į provincijoje saugiai dirba nevyriausybinės organizacijos, pritraukiamos donorų lėšos, gausėja didelių projektų“.

 

Šiuo metu Lietuvos vadovaujamoje Afganistano Gore provincijos atkūrimo grupėje tarnauja keturioliktoji Lietuvos karių pamaina, suformuota daugiausia iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės karių. Pamainai vadovauja šios rinktinės vadas pulkininkas Eligijus Senulis.

 

Lietuvos vadovaujama PAG Gore – bendra civilių ir karių misija, NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Assistance Force, ISAF) dalis, kuri Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 metų vasarą. Pagrindinė misijos užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti. Goro PAG stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos, Bulgarijos ir Ukrainos atstovai.

 

Informacija ir nuotraukos – PAG-14 visuomenės informavimo karininko vyr. ltn. Tomo Pakalniškio.

2012-01-03 20:25

Dėdė

Negaliu nesigėrėt,ponai cenzoriai,puikiu komentaru.Tai jums socialiai artimas elementas...
2011-12-28 17:19

jonas

kokie karei kada fizo eiliniu testu neislaiko kada nors patikrinkite rimciau visus o ne isrinktosius pavyzdis kasp 1oje-rinktineje kaip laikoma fizo su visais apkuneis ir metose kareis yra uzrasomi testai ir praleidziami taip skaitomi kareis sarmata cia as tik daviau kai pavizdi 1-rinktine o tai yra daroma visoje kariuomeneje tai atsizvelkyte i tai
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media