Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Žinių archyvas (2011 - 11)

Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė Švedijoje dalyvaus Šiaurės-Baltijos šalių gynybos ministrų susitikime
2011.11.14
img

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ir jos vadovaujama delegacija antradienį išvyksta į Örebro (Švedija), kur dalyvaus dvi dienas truksiančiame Šiaurės-Baltijos šalių gynybos ministrų susitikime.

null
Lietuvoje buvo įvertintas NATO greitojo reagavimo pajėgų pasirengimas
2011.11.14
img

Lapkričio 1–12 d. Lietuvoje vykusiose pratybose „Tvirta Jungtis 2011“ buvo įvertintas NATO sąjungininkų jungtinių pajėgų vadavietės Brunsume (Olandija) pasirengimas 2012 metais vadovauti aljanso greitojo reagavimo pajėgoms. Pratybose dalyvavo kelių NATO vadaviečių ir padalinių kariai ir civiliai, kurie 2012 metais budės NATO greitojo reagavimo pajėgose.

null
Dėl kariūnų atleidimo iš Karo akademijos bus sprendžiama pabaigus tarnybinį patikrinimą
2011.11.14
img

Komentuodamas dingusių kariūnų sugrįžimą į Lietuvos karo akademiją, jos viršininkas pulkininkas Gintaras Bagdonas žurnalistams sakė, kad dėl kariūnų atleidimo bus sprendžiama tik baigus tarnybinį tyrimą. Abu kariūnai yra žodžiu išreiškę norą atleisti juos iš akademijos.

null
Į Lietuvą grįžo antrasis dingusiu laikytas kariūnas
2011.11.13
img

 

Lakričio 13 d. į Lietuvą grįžo ir antrasis dingusiu laikytas Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnas – Darius Šaduikis.

 

Karo policija sekmadienį jį apklausė.

 

Dieną prieš tai atsirado ir kariūnas Antanas Gasparavičius, jis po karo policijos apklausos buvo nuvežtas į Lietuvos karo akademiją, iš ten jį išleido iki pirmadienio ryto namo.  

 

null
Atsirado vienas kariūnas
2011.11.12
img

Lapkričio 12 d. atsirado kariūnas Antanas Gasparavičius. Kariūnas yra gyvas ir sveikas, šeštadienį buvo apklaustas.

 

Kaip sakė karo policijos tyrėjas kapitonas Arnoldas Ruginis, kol kas dar anksti kalbėti apie A. Gasparavičiaus dingimo detales ir priežastis, kol neatsirado ir nebuvo apklaustas kariūnas Darius Šaduikis, o taip pat ir kiti proceso dalyviai.

 

Kariūnas Antanas Gasparavičius teigia nenorintis bendrauti su žiniasklaida. Tą jis šiandien perdavė per kpt. A. Ruginį.

null
Akredituotas naujasis Rumunijos gynybos atašė Lietuvai
2011.11.11
img

Lapkričio 11 d. Krašto apsaugos ministerijoje akredituotas naujasis Rumunijos gynybos atašė Lietuvai pulkininkas Dumitru Ion Popa.  Su naująja tarnyba plk. D. I. Popą pasveikino krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas.

 

Plk. D. I. Popa – penktasis Lietuvai akredituotas Rumunijos gynybos atašė.

null
Misijoje Afganistane su Lietuvos specialiųjų operacijų kariais dalyvaus latviai
2011.11.11
img

Nuo lapkričio vidurio NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų misijoje (angl. ISAF) Afganistano pietuose kartu su Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų eskadrono kariais dalyvaus Latvijos specialiųjų operacijų pajėgų kariai.

 

Tai bus pirmas kartas, kai Lietuvos kariuomenės Specialiųjų pajėgų operacijų eskadronas „Aitvaras“ suformuojamas su kitos šalies kariais. Jungtiniam eskadronui vadovaus Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų karininkas.

null
Pagerbti I ir II pasauliniuose karuose žuvę kariai
2011.11.11
img

Lapkričio 13 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas dalyvavo I ir II pasauliniuose karuose žuvusių karių pagerbimo renginiuose, kurie vyko Vilniaus evangelikų liuteronų bažnyčioje, Vilniaus vokiečių karių kapinėse Vingio parke ir Antakalnio kapinėse.

 

Ceremonijose taip pat dalyvavo LR Seimo atstovai, užsienio ambasadų Lietuvoje vadovai, Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai, Lietuvos kariuomenės orkestro grupė.

null
Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė lankėsi Radviliškyje dislokuotuose kariuomenės daliniuose
2011.11.11
img

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė penktadienį lankėsi Radviliškyje dislokuotose Lietuvos kariuomenės daliniuose – Depų tarnybos Arsenale ir Oro gynybos batalione, taip pat skaitė paskaitas Radviliškio Lizdeikos ir Šeduvos gimnazijų moksleiviams.

 

 

LK Depų tarnybos Arsenalo vadas kpt. I. Jučas ministrę supažindino su dalinio istorija, užduotimis, vykdomais projektais, užduotimis bei iššūkiais.

null
Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė: „Lietuvos ekspertizė energetinio saugumo srityje – naudinga NATO“
2011.11.10
img

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė trečiadienį susitikusi su NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoju kylantiems saugumo iššūkiams Gabor Iklody, teigė, kad Lietuvoje įsteigto Energetinio saugumo centro ekspertizė, konsultacijos energetinio saugumo srityje galėtų būti naudingi Aljansui.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media