Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Lietuvos atstovai Goro provincijoje įgyvendino vietos administracinių gebėjimų stiprinimo projektą

2011.11.29
image

Lapkričio 21–27 d. Afganistano Goro provincijoje atkūrimo grupės (PAG) stovykloje Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Egdūnas Račius ir Rytų Europos studijų centro Politikos analizės ir tyrimų skyriaus vedėjas Vytis Jurkonis vietos administracijos ir nevyriausybinių organizacijų atstovams surengė mokymus, kuriais siekiama suteikti projektų rengimo ir valdymo ir veiklos planavimo įgūdžių.

 

Mokymų metu prof. E. Račiaus pastebėjo, kad per šešerius Lietuvos vadovaujamos tarptautinės Goro provincijos atkūrimo grupės veiklos metus pavyko pritrakti nemažai tarptautinių donorų lėšų, už kurias įgyvendinami svarbūs infrastruktūros plėtros projektai: pastatyti Čagčarano oro uosto pastatai, išasfaltuotas oro uosto kilimo ir tūpimo takus, pradėtos asfaltuoti miestelio gatvės, rekonstruojama miesto ligoninė ir daug. kitų. Tačiau, pasak prof. E. Račiaus, ne mažiau svarbu yra investuoti ir į žmonių gebėjimų vystymą. „Vietos gyventojų švietimas ir administracijos gebėjimų stiprinimas yra esminės sąlygos siekiant efektyvesnio provincijos valdymo. Vyliuosi, jog šiais mokymais prisidėjome prie minėto tikslo“, – baigdamas savaitę trukusį paskaitų ciklą sakė prof. E. Račius.

 

Paskutinę mokymo dieną prof. E. Račius Afganistano atstovams surengė paskaitą „Šeši Islamo Lietuvoje šimtmečiai“, supažindinusią su Lietuvos musulmonų bendruomenės raida.

 

Lietuvos atstovų organizuotų mokymų Goro provincijoje projektas įgyvendintas Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo programos lėšomis.

 

Lietuvos vadovaujama PAG Gore – tai bendra civilių ir karių misija, NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Assistance Force, ISAF) dalis, kuri Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 metų vasarą. Pagrindinė misijos užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

 

Goro PAG stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos, Bulgarijos ir Ukrainos atstovai.

 

PAG -14 informacija. Nuotraukos vyr. ltn. T. Pakalniškio ir V. Jurkonio.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media