Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas dalyvaus ES gynybos ministrų susitikime

2011.11.29
image

Lapkričio 30 – gruodžio 1 dienomis Lietuvos krašto apsaugos viceministras gynybos politikai ir tarptautiniams ryšiams Vytautas Umbrasas dalyvaus Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime Briuselyje (Belgijoje).

 

Susitikimo metu gynybos ministrai kalbės apie daugiašales pajėgumų vystymo iniciatyvas, aptars ES operacijų ir partnerysčių klausimus, ES vykdomų karinių operacijų Bosnijoje ir Hercegovinoje bei prie Somalio krantų eigą, pasikeis nuomonėmis dėl kitų bendrosios saugumo ir gynybos politikos (BSGP) srities iniciatyvų, susitikime taip pat  bus tvirtinamos Tarybos išvados dėl BSGP.

 

Tikimasi, kad susitikime Briuselyje daug dėmesio bus skiriama tolesniam bendrų ES pajėgumų sutelkimo ir pasidalijimo iniciatyvos įgyvendinimui. Lietuva nuosekliai remia glaudesnį ES šalių bendradarbiavimą pajėgumų vystymo srityje, kas leistų efektyviau panaudoti valstybių narių gynybai skiriamas lėšas ir sušvelninti neigiamas mažėjančių gynybos biudžetų padarinius Europos saugumui. Lietuva jau dalyvauja trišaliuose Baltijos valstybių bendradarbiavimo projektuose (pvz., Baltijos valstybių oro erdvės stebėjimo sistema BALTNET, Baltijos gynybos koledžas BALTDEFCOL, karinė jūrų eskadra BALTRON), kuriuos galima laikyti glaudesnio kooperavimosi gynybos srityje pavydžiais, taip pat yra prisijungusi prie dviejų Europos gynybos agentūros projektų (Europos oro transporto flotilės programos EATF ir Jūrų stebėjimo tinklo MARSUR).

 

A. Pliadžio nuotr.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media