Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Energetinio saugumo centras bendradarbiaus su JAV karinių pajėgų vadaviete Europoje

2011.11.25
image

Lapkričio 25 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos patalpose veikiančiame Energetinio saugumo centre (ESC) lankėsi JAV kongreso narių delegacija, vadovaujama Atstovų rūmų Procedūrų komiteto pirmininko Davido Dreierio.  Svečiams centro direktorius Audrius Brūzga pristatė šių metų lapkričio pradžioje pasirašytą ESC ir Vyriausiosios JAV karinių pajėgų vadavietės Europoje (angl. US EUCOM) bendradarbiavimo protokolą, supažindino su centro veikla ir jo siekiu tapti NATO energetinio saugumo kompetencijos centru. 

 

Renginyje taip pat dalyvavo JAV ambasadorė Lietuvoje Anne E. Derse, Krašto apsaugos ir Užsienio reikalų ministerijų, ESC atstovai.

 

ESC ir US EUCOM bendradarbiavimo protokolą lapkričio 7 d. Štutgarte pasirašė ESC direktorius A. Brūzga ir US EUCOM štabo viršininkas admirolas Charles Martoglio. Protokolas sudaro sąlygas plėsti bei gilinti ESC ir US EUCOM bendradarbiavimą energetinio saugumo srityje. Dokumente numatyta keistis vizitais, patyrimu, ekspertais, bus organizuojami bendri renginiai, padėsiantys geriau suprasti ir įvertinti karinių pajėgų aprūpinimo energetiniais resursais problemas.

 

ESC ir US EUCOM bendradarbiavimas prisidės įgyvendinant Lietuvos siekį, kad kitais metais ESC būtų suteiktas NATO kompetencijos centro statusas,  taip pat suteiks pagalbą jį steigiant ir sertifikuojant.

 

Tapęs NATO energetinio saugumo kompetencijos centru ESC prisidės prie NATO transformacijos proceso ir sąveikos tarp sąjungininkų ir partnerių gerinimo. Centras teiks pasiūlymus koncepcijų, doktrinų ir standartų energetinio saugumo srityje kūrimui, inicijuos pratybas ir mokymus, plėtos aktyvų bendradarbiavimą tarp Aljanso narių, kt. Šis centras taip pat telks mokslinius pajėgumus energetinio saugumo srityje, skatindamas inovatyvių technologijų plėtrą ir taikymą karyboje. Pirmas energetinėms inovacijoms skirtas renginys buvo surengtas šių metų lapkričio 10 d. LITEXPO parodų rūmuose.

 

Energetinio saugumo centras oficialiai buvo atidarytas šių metų sausio 14 d. Užsienio reikalų ministerijai pavaldaus centro veikloje aktyviai dalyvauja ir Krašto apsaugos ministerija – centro direktoriaus pavaduotojo pareigas eina krašto apsaugos sistemos atstovas pulkininkas Romualdas Petkevičius, dar keli ministerijos atstovai taip pat yra įtraukti į centro tarybą.

 

US EUCOM vadovauja visiems Europoje dislokuotiems JAV pajėgumams. JAV pajėgoms Europoje vadovauja admirolas James G. Stavridis, kuris tuo pačiu yra ir Vyriausiosios NATO pajėgų vadavietės Europoje (SHAPE) vadas. US EUCOM yra įsikūrusi Štutgarto mieste, Vokietijoje.

 

 

 

Kęstučio Dijoko nuotraukos

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media