Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 4
7 11
13 16 17
22 24
26 27 28 29 30

 

Žinių archyvas (2011 - 08)

Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ kariai varžysis dėl geriausio skyriaus vardo
2011.08.09
img

Rugpjūčio 11 d. Lietuvos kariuomenė kviečia žiniasklaidos atstovus stebėti baigiamąjį Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas” geriausio skyriaus varžybų „Karaliaus takas“ etapą.

 

Varžybų metu brigados padalinių skyrių pagrindu sudarytos karių komandos varžysis dėl pereinamosios taurės – daugiau nei 20 kg sveriančios, kalvio Algirdo Čėsnos, sukurtos taurės – bei galimybės metus vadintis geriausiu brigados skyriumi.

null
Vyko Lietuvos buvusių tremtinių, politinių kalinių ir laisvės kovų dalyvių šventė
2011.08.08
img

Rugpjūčio 6 d. Ariogaloje (Raseinių r.) vyko Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir laisvės kovų dalyvių sąskrydis „Su Lietuva širdy“.

 

Renginyje taip pat dalyvavo krašto apsaugos viceministrė Indrė Pociūtė-Levickienė ir krašto apsaugos ministrės patarėjas dimisijos generolas majoras Jonas Kronkaitis.

null
Rezervo kariai susirinko į kartotines pratybas
2011.08.08
img

ATNAUJINTA

 

Rugpjūčio 8 d. į kartotines pratybas Rukloje, kaip ir planuota, atvyko 96 rezervo kariai, 2005–2008 m. atlikę privalomąją pradinę karo tarnybą Lietuvos kariuomenės Motorizuotoje pėstininkų brigadoje „Geležinis Vilkas“. Dviejų savaičių trukmės pratybų tikslas – atnaujinti rezervo karių individualius ir veikimo karinio vieneto sudėtyje įgūdžius. Tokios kartotinės pratybos asmenims, anksčiau atlikusiems privalomąją pradinę karo tarnybą ir įrašytiems į rezervą, nebuvo organizuojamos beveik dešimtmetį.

null
Kaune prasidėjo 22-asis NATO šalių šachmatų čempionatas
2011.08.08
img

Rugpjūčio 8 d. Vytauto Didžiojo karo muziejuje Kaune oficialia ceremonija atidarytas 22-asis NATO šachmatų čempionatas, į kurį atvyko atstovai iš 14 valstybių: Belgijos, Danijos, Didžiosios Britanijos, Italijos, JAV, Kanados, Lenkijos, Lietuvos, Olandijos, Prancūzijos, Slovėnijos, Turkijos, Vengrijos ir Vokietijos.

null
Krašto apsaugos ministerija apgailestauja dėl šarvuočio BTR 60PB panaudojimo politinei reklamai
2011.08.05

Krašto apsaugos ministerija apgailestauja, kad Karo muziejaus šarvuotis BTR 60PB buvo panaudotas politinei reklamai. Pagal susitarimą su UAB „Baltijos filmų paslaugos“ ir VšĮ „Jono Meko fondas“, šarvuotis turėjo būti panaudotas Švedijos televizijos TV6 laidos epizodui apie netradicinę kovą su neleistinose vietose statomais automobiliais Vilniaus mieste sukurti. Apie politiko dalyvavimą reportažo kūrime Krašto apsaugos ministerija nebuvo informuota.

 

Šarvuotis BTR 60PB yra Vytauto Didžiojo karo muziejaus eksponatas. Jis yra eksponuojamas Karo muziejaus Karo technikos ir transporto skyriuje Vilniuje. Ratinių šarvuočių BTR 60PB Lietuvos kariuomenė nebenaudoja.

null
Dėl kariuomenės „turto“
2011.08.03
img

Atsižvelgdami į dienraščio „Respublika“ straipsniuose „Kariuomenė susikūrė komunizmą“ ir „Karinė nekilnojamojo turto agentūra išsinuomotų apkasus“ tendencingai ir vienpusiškai pateiktą informaciją apie krašto apsaugos sistemos valdomą turtą, taip pat į viešojoje erdvėje pasirodžiusius pareiškimus, kad valstybės turto perdavimo srityje „niekas nedaroma“, tiksliname informaciją šia tema.

null
Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje prasidėjo nauji mokslo metai
2011.08.03
img

Rugpjūčio 1 d. naujus mokslo metus Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje pradėję 67 jaunuoliai pirmąją mokslo dieną išvyko į bazinį kario kursą Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje (Jonavos r.).

 

Septynias savaites truksiančio kurso metu kariūnai įgis teorinių žinių ir praktinių įgūdžių, reikalingų tarnaujant Lietuvos kariuomenėje. Didžiąją kurso dalį sudarys praktinės pratybos auditorijoje ir lauko sąlygomis.

null
Afganistano Goro provincijoje veikianti Lietuvos vadovaujama policijos mokymo misija įvertinta kaip pavyzdinė
2011.08.03
img

Afganistano Goro provincijoje veikianti Lietuvos vadovaujama Policijos operacinė mokymo ir sąveikos grupė (POMSG) įvertinta kaip pavyzdinė kuriant naujas grupes Afganistano nacionalinėms saugumo pajėgoms mokyti. Taip NATO vadovaujamų Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. sutr. ISAF) Afganistane atstovai apibendrino POMSG veiklos vertinimo rezultatus.

null
Jaunųjų šaulių stovyklos Alytuje viešnia – krašto apsaugos viceministrė I. Pociūtė-Levickienė
2011.08.03
img

Rugpjūčio 4 d. krašto apsaugos viceministrė Indrė Pociūtė-Levickienė lankėsi Alytuje, kur Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono teritorijoje vyksta Alytaus apskrities A. Juozapavičiaus šaulių rinktinės jaunųjų šaulių vasaros stovykla.

null
PAG kariai lydi į Goro provinciją atvykusius geologus iš Lietuvos
2011.08.01
img

Nuo liepos 26 d. Afganistano Goro provincijos sostinėje Čagčarane įsikūrusios Lietuvos vadovaujamoje Provincijos atkūrimo grupės (PAG) stovykloje lankosi geologijos ekspertai iš Vilniaus Universiteto Gamtos mokslų fakulteto Geologijos ir mineralogijos katedros.

 

Profesoriai Gediminas Motuza ir Sauliaus Šliaupa vizito metu įgyvendina Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis finansuojamą projektą „Goro geologinė raida ir naudingų iškasenų paieška“.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media