Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 3
6 9
17
24
26 30

 

Kariuomenės įsigyti šarvuoti visureigiai „Toyota Land Cruiser“ padidins karių saugumą

2011.08.26
image

Rugpjūčio 26 d. Lietuvos kariuomenė iš Norvegijos kompanijos „Arctic Trucs Norge AS“ atstovų perėmė pirmuosius keturis iš dvylikos įsigytų šarvuotų visureigių „Toyota Land Cruiser 200“, skirtų  Lietuvos kariuomenei. Planuojama, kad nauji automobiliai jau rudenį bus pradėti eksploatuoti tarptautinėje operacijoje Afganistane. Dar keturi visureigiai Lietuvą turėtų pasiekti gruodį, likusieji – kitąmet.

 

Visureigių perdavimo ceremonijoje, vykusioje Gaižiūnų poligone, taip pat buvo įteikti pažymėjimai kariams, baigusiems naujųjų automobilių vairuotojų ir mechanikų mokymus. Trijų dienų mokymuose iš viso dalyvavo 21 Lietuvos karys.

 

„Nauji šarvuoti visureigiai – tai investicija, kuria pirmiausia siekiame padidinti tarptautinėse misijose tarnaujančių karių saugumą“, – komentuodamas Lietuvos kariuomenei skirtą įsigijimą, sakė kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas pulkininkas Vilmantas Tamošaitis. Jis pabrėžė, kad Afganistane minos ir savadarbiai sprogstamieji užtaisai yra pagrindinės grėsmės  tarptautinių pajėgų kariams ir taip pat priminė, kad maždaug prieš metus Goro provincijoje po karių visureigiu sprogus užtaisui, kariams gyvybę išgelbėti padėjo visureigio šarvai.

 

Šarvuoti visureigiai buvo įsigyti tarpininkaujant NATO techninio aprūpinimo ir teikimo agentūrai (angl. NATO Maintenance and Supply Agency, NAMSA). Šarvuotus ir specialiai pagal Lietuvos kariuomenės reikalavimus patobulintus „Toyota“ automobilius pagamino Norvegijos kompanija „Arctic Trucs Norge AS“ kartu su Čekijos kompanija SVOS.

 

„Atsižvelgiant į tarptautinių atsako į krizes operacijų, taip pat ir operacijos Afganistane specifiką ir į tai, kad tokiose operacijose kariai dažnai patruliuoja gyvenamose vietovėse, pagrindinis reikalavimas įsigyjamam transportui buvo, kad šis neatrodytų kaip karinis, bet kartu būtų pritaikytas karinėms užduotims“, – sakė Krašto apsaugos ministerijos Ginkluotės ir valdymo sistemų direktorius pulkininkas Valdas Šiaučiulis. Įsigyjant visureigius taip pat buvo reikalaujama, kad jie būtų apsaugoti nuo šaunamųjų ginklų, improvizuotų sprogstamųjų užtaisų ir būtų didelio pravažumo, nes kalnuotoje Goro provincijoje, kur dabar tarnauja dauguma Lietuvos karių, beveik nėra kelių arba blogomis oro sąlygomis šie yra neišvažiuojami.
 
Pasak plk. V. Šiaučiulio, įsigyjant visureigius Lietuvos kariams, buvo atsižvelgiama ir į partnerių patirtį. Panašius civilius visureigius naudojo ir Afganistano Goro provincijoje kartu su lietuviais tarnavę Islandijos atstovai, kurie sudarė provincijoje patruliavusias mobiliąsias ryšio ir stebėjimo grupes.

 

Be šarvuotos apsaugos, šie patobulinti visureigiai taip pat turi sustiprintą pakabą, padidinančią jų keliamąją galią ir specialiai šiems visureigiams sukonstruotą priekabą, leidžiančią transportuoti iki dvi tonas sveriančius krovinius. Visureigiai taip pat turi elektrines gerves, kurios gali būti sumontuotos automobilių priekyje ir gale. Dėl specialios ratų apsaugos automobiliai gali važiuoti pakankamai dideliu greičiu su peršautomis arba visiškai suplėšytomis padangomis. 

 

Dvylikos šarvuotų visureigių įsigijimo projektas, kurio bendra vertė yra 15 mln. Lt, apima ne tik automobilių, bet ir vadinamojo logistinio paketo įsigijimą. Kartu su visureigiais perkama jų techninės priežiūros ir remonto įranga, taip pat techninės priežiūros mokymų paslaugos, automobilio atsarginės dalys, kurių gali prireikti automobilius eksploatuojant ekstremaliomis sąlygomis. Tai padės išvengti didesnių išlaidų ateityje, nes tiekėjai, su kuriais iš anksto nėra sutarta dėl paslaugų, vėliau gali nustatyti neproporcingai aukštas kainas už techninio aprūpinimo paslaugas ir atsargines dalis.

 

Gavus naujuosius automobilius, iš misijos Afganistane į Lietuvą bus grąžinta dalis visureigių, kurie nėra šarvuoti. Jie Lietuvoje bus naudojami karinio rengimo tikslais.

 

Šarvuotų visureigių „Toyota Land Cruiser“ įsigijimų projektą, kuris buvo pradėtas 2009 metais, planuojama baigti ir už visureigius galutinai atsiskaityti iki 2012 metų.

 

Didelę patirtį įsigijimų ir logistinio aprūpinimo srityje turinčios agentūros NAMSA, tarpininkavusios įsigyjant visureigius, pagrindinis uždavinys – teikti NATO valstybėms įvairiapusę logistinę paramą, ginklų sistemų ir karinės technikos priežiūros ir remonto paslaugas, organizuoti individualius ir bendrus įsigijimus ir atsarginių dalių tiekimą.

 

Alfredo Pliadžio, ktp. Mariaus Varnos nuotr.

 

2011-08-31 15:29

...

Neverkit, o straipsni dar karta perskaitykit ir suprasit viska :)
2011-08-29 17:10

apsimoka

ka jus suprantat civiliokai,tegu eina dyrbti ir nebus alkanu gyventoju
2011-08-29 14:58

r2d2

Kam kariniams auto nikeliuoti veidrodžiai ir grotelės? Ir spalva gera "bidonėlio" tikriausiai, kad turguje po to geriau kazachai pirktu... Panašu, kad mašinytės pirktos pagal mūsų karingųjų valdžios moteriškių skonį...
2011-08-29 09:12

hm....

12vnt Land'u... I Afganistana.. O Lietuvoj 12 tukstanciu alkanu gyventoju...
2011-08-29 00:56

įdomu

Toks standartinis šarvuotas (B6) visureigis Toyota Landcruiser 200 paprastai kainuoja iki 160000 Eurų (552000 Lt) yra ir pigesnių variantų. Mūsų pirkinio vienetukas kainavo 1250000, kažkaip jau labai brangiai....
2011-08-27 23:35

žmogus

labai keistas sprendimas ir dar keistesnis Šiaučiulio aiškinimas, tai gal kariai ir patruliuoja be uniformų. O bendrai paėmus, tai reikia mokytis iš estų, kurie šsigijo tikrus MRAP, o mes deje tik imitaciją...
2011-08-27 21:33

Apsimoka

Taip dabar Rusijos karinė technika labai patobulėjusi ГАЗ-2975 «Тигр»,ГАЗ-3937 "Водник",VPK-3927 Volk ,BTR-80,BTR-90,butu gerai kad Lietuvos kariuomenė tokių įsigytų
2011-08-27 18:24

VIDMAS

Atrodo ispudingai tikekimes vaziuokle daug daugiau sustiprinta nei senesniu toyotu ir matoriukas gal galingesnis.
2011-08-27 17:12

Hm

15 mln uz 12 tokius sarvuocius cia dar nieko. Sveikinu, mano manymu tai teisingas sprendimas pirkti butent tokius sarvuocius, man patiko. :) Del Rusijos... Be IVECO LMV rusai turi dar savo ГАЗ-2975 «Тигр» ir ГАЗ-3937 "Водник". Siulyciau visiems pasidometi del ГАЗ-3937 "Водник", mano manymu sis automobilis aplenkia visus anksciau minetus automobilius. Butu neblogai, jei ir musiskiai is rusu armijos ka nors nusipirktu, ir pigiau ir praktiskiau butu...
2011-08-27 15:11

2 klausimai

Amerikiečiai tokią dažymo schemą vadina- „bullet magnet“...
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media