Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 4
7 11
13 16 17
22 24
26 27 28 29 30

 

Pasikeitė Jungtinio štabo vadovybė

2011.06.29
image

Birželio 29 d. Lietuvos kariuomenės Jungtiniame štabe vyko Jungtinio štabo viršininkų pasikeitimo ceremonija – nuo pat štabo įkūrimo 2008 metais vadovavusį brigados generolą Algį Vaičeliūną pakeitė pulkininkas Vilmantas Tamošaitis, kuris iki šiol ėjo Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vado pareigas.

 

Brg. gen. A. Vaičeliūnas nuo rugpjūčio 1 d. skiriamas į Lietuvos nacionalinio karinio atstovo biuro Vyriausiojoje jungtinių pajėgų Europoje vadavietėje Monse (Belgija) nacionalinio karinio atstovo pareigas.

 

 

Ceremonijoje dalyvavo krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, kariuomenės vadas Arvydas Pocius, Lietuvos kariuomenės pajėgų vadai, kiti aukšti svečiai.

 

Kreipdamasi į susirinkusius krašto apsaugos ministrė sakė, kad nepaisant to, kad Jungtinis štabas yra pakankamai jauna institucija, jos įdirbis ir reikšmė Lietuvai ir kariuomenei yra didžiulis, o generolui teko sunkus darbas sukurti šią instituciją ir integruoti ją į kariuomenę. „Turite būti pasiruošęs užimti tas pareigas, kurias eiti pakviečia Tėvynė,“ – linkėdama sėkmės tęsiant tarnybą užsienyje brg. gen. A. Vaičeliūnui sakė krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė.

 

Kariuomenės vadas gen. mjr. A. Pocius prisiminė, kad su brg. gen. A. Vaičeliūnu pažįstamas nuo pat Lietuvos kariuomenės ištakų devyniasdešimtųjų pradžioje ir pasidžiaugė, kad su juo buvo paprasta dirbti: „Darbų buvo daug, bet jie visi buvo padaryti“ .

 

Brg. gen. A. Vaičeliūnas, prisimindamas Jungtinio štabo veiklos pradžią sakė, kad dar devyniasdešimtųjų pradžioje į patalpas, kur dabar įsikūręs štabas, jis atvyko kaip pirmasis Lietuvos karys, kuris jas perėmė iš Sovietų kariuomenės, o dabar jas palieka kaip pirmasis Jungtinio štabo viršininkas. „Didžiuojuosi, kad buvau jūsų viršininku ir turėjau galimybę vadovauti profesionalams,“ – atsisveikindamas su Jungtinio štabo personalu sakė generolas A. Vaičeliūnas.

 

Naujajam Jungtinio štabo viršininkui plk. V. Tamošaičiui ministrė ir kariuomenės vadas palinkėjo sėkmingai tęsti generolo A. Vaičeliūno pradėtus darbus. „Pasirengimas valstybės gynybai – svarbiausias mūsų prioritetas, tuo pačiu vadovautis turės ir naujasis Jungtinio štabo viršininkas,“ – linkėdamas sėkmės naujajam Jungtinio štabo viršininkui apie ateities planus kalbėjo kariuomenės vadas.

 

Lietuvos kariuomenės Jungtiniam štabui vadovausiantis plk. V. Tamošaitis krašto apsaugos sistemoje – nuo 1992 metų. Yra tarnavęs įvairiose vadovaujančiose pareigose brigados „Geležinis Vilkas“ padaliniuose, Krašto apsaugos ministerijos Gynybos štabe. Brigadai „Geležinis Vilkas“ vadovavo nuo 2008 m. birželio. Plk. V. Tamošaitis yra baigęs Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją, JAV karinių oro pajėgų koledže įgijęs strateginių studijų magistro laipsnį. Taip pat yra mokęsis įvairiuose vadų ir štabo karininkų kursuose Šveicarijoje, Vokietijoje, Jungtinėje Karalystėje, kt. Karininkas už tarnybą skatintas krašto apsaugos sistemos vadovybės padėkomis, vardinėmis dovanomis, apdovanotas Lietuvos kariuomenės pajėgų medaliu „Už pasižymėjimą“, Lietuvos kariuomenės medaliu „Už nuopelnus“, kt.

 

Jungtinis štabas yra struktūrinis Lietuvos kariuomenės padalinys, kurio užuomazgos atsirado 2007 metų pabaigoje, kai brg. gen. A. Vaičeliūnas buvo paskirtas Jungtinio štabo projekto vadovu. Oficialus statusas šiam padaliniui suteiktas 2008 m. balandį.

 

Nuo 2009 metų pradžios Jungtinis štabas vykdo visų Lietuvos kariuomenės operacijų (Lietuvoje ir užsienyje) planavimo, vadovavimo ir palaikymo funkcijas, vadovauja jam pavestoms ir operacijai suformuotoms operacinėms pajėgom. Jis taip pat vadovauja Taikos meto užduočių operacijoms, kai kariuomenės vienetai teikia pagalbą civilinei valdžiai. Jungtinis štabas taip pat vadovauja jungtiniams Lietuvos kariuomenės ir tarptautiniams mokymams, koordinuoja Lietuvos kariuomenės kovinį rengimą, kt.

 

G. Maksimovicz nuotraukos

2011-07-02 16:05

Dėdė

Turtingai valstybei dar vienas generolas ne pro šalį. Saugumas,juk, svarbiausia.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media