Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 4
7 11
13 16 17
22 24
26 27 28 29 30

 

Žinių archyvas (2011 - 06)

R. Juknevičienė: „1831 metų įvykiai primena, kaip svarbu vienytis atpažįstant ir įveikiant bendras grėsmes
2011.06.20
img

Birželio 20 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė dalyvavo Aukštuosiuose Paneriuose vykusiame minėjime, skirtame 1831 m. sukilimo 180-osios metinėms, ir teigė, kad tolimi 1831-ieji yra artimi mūsų dienų gyvenimui dviem svarbiais aspektais.

null
In Memoriam Jelenai Bonner
2011.06.20

Vaizdo įrašas, kuriame įamžinta J. Bonner kalba 1991 m. kovo 16 d. Vilniaus A. Sacharovo aikštėje. Aut. Domantas Vildžiūnas.

 

Pareikšdama užuojautą dėl žymios Rusijos disidentės Jelenos Bonner mirties, krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė sakė, kad „Jelenos Bonner gyvenimas buvo susijęs su siekiu išsilaisvinti iš Sovietų Sąjungos, su Lietuvos siekiu iškovoti nepriklausomybę, ji kaip ir jos vyras Andrejus Sacharovas tikrai daug nuveikė šioje srityje – ir už tai ačiū velionei“.

null
Prasidėjo antrasis tarptautinių pratybų „Gintarinė viltis 2011” etapas
2011.06.19
img

Nuotraukų galerija

 

Birželio 19 d. prasidėjo antrasis – svarbiausias didžiausių šiais metais tarptautinių pratybų Lietuvoje „Gintarinė viltis 2011” etapas. Šio etapo metu pagal iš anksto sukurtą pratybų scenarijų, paremtą šių dienų Lietuvos ir užsienio šalių karių patirtimi tarptautinėse operacijose Afganistane, Irake ir prie Somalio krantų, veikia pratybų štabas ir visi kiti treniruojami padaliniai.

null
Krepšininkas Linas Kleiza ir galiūnas Žydrūnas Savickas išreiškė savo solidarumą su kariais
2011.06.18
img

Vaizdo reportažas

Daugiau nuotraukų

 

Pabradės poligone vykstančiose tarptautinėse pratybose „Gintarinė viltis 2011“ apsilankė ir savo solidarumą su pratybose dalyvaujančiais kariais išreiškė vienas garsiausių Lietuvos krepšininkų Linas Kleiza ir stipriausiu pasaulio žmogumi laikomas galiūnas Žydrūnas Savickas. Žymūs Lietuvos sportininkai birželio 18 d. stebėjo pratybose surengtos Sporto dienos renginius – karinio kliūčių ruožo ir virvės traukimo, mažojo futbolo ir gatvės krepšinio rungtis, kuriose varžėsi Lietuvos ir užsienio kariai. Svečiai taip pat teisėjavo varžyboms ir apdovanojo varžybų nugalėtojus. Vėliau jie apžiūrėjo pratybose naudojamą karinę techniką ir ginkluotę, bendravo su kariais.

null
Lietuvos karo akademijoje netoleruojami nestatutiniai santykiai
2011.06.18

Lietuvos karo akademijos vadovybė paneigė, kad Karo akademijoje gali būti nestatutiniai santykiai. Akademijos atstovų teigimu, buvusiai kariūnei Neringai Grinytei pateikus skundą dėl galimų nestatutinių santykių Karo akademijoje, Krašto apsaugos ministerijos Generalinė inspekcija atliko tyrimą. Tyrimas nenustatė sistemingų etikos pažeidimų. Vadovaujantis šiais tyrimo rezultatais penkiems kariūnams pareikšti žodiniai įspėjimai.

null
Krašto apsaugos ministrė: „Jei turėsime valios kurti, tuomet bus valia ir apginti“ (PAPILDYTA)
2011.06.17
img

Fotogalerija

Pranešimų vaizdo medžiaga

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, atidarydama birželio 14–15 dienomis Lietuvos karo akademijoje vykusią dviejų dienų konferenciją „Valia priešintis“, priminė renginio dalyviams svarbias lietuvių tautos istorijos atkarpas – 1941 m. birželio mėnesio sukilimą, Plechavičiaus žygdarbį ir Mėnaičių kaime 1949 metais partizanų vadų pasirašytą laisvės deklaraciją – įvykius, kuriais parodėme valią priešintis.

 

Lietuvos karo akademijoje vykusioje tarptautinėje konferencijoje mokslininkai iš Lietuvos, Čekijos ir Suomijos aptarė valstybės gynimo idėją, prielaidas, kodėl nebuvo valios priešintis okupacijai, Lietuvos ir tarptautinę priešinimosi okupacijai patirtį.

null
Tarptautinės pratybos „Gintarinė viltis 2011“ valdomos pažangiomis kompiuterinėmis sistemomis
2011.06.17
img

Birželio 13–23 d. Lietuvoje vykstančios tarptautinės pratybos „Gintarinė viltis 2011“, kuriose dalyvauja kariai iš devynių NATO ir partnerių šalių, – puiki proga tarptautinėje aplinkoje išbandyti Lietuvos kariuomenėje naudojamas informacines technologijas. Šių metų pratybos yra pirmosios iš „Gintarinės vilties“ serijos pratybų, kuriose naudojamos kompiuterinės operacijų valdymo sistemos: konfliktų ir taktikos imitavimo sistema (angl. Joint Conflict and Tactical Simulation, JCATS) ir universalus pratybų valdymo modulis (angl. Joint Exercise Management Module, JEMM).

null
Pratybose „Gintarinė viltis 2011“ susižeidęs karys iš ligoninės turėtų būti išrašytas pirmadienį
2011.06.17

Birželio 15 d. tarptautinių pratybų „Gintarinė viltis 2011“ Baltijos jūroje metu susižeidęs Lietuvos karys iš Klaipėdos universitetinės ligoninės turėtų būti išrašytas pirmadienį.

 

Karys susižeidė pratybų metu paslydęs ir nuo laivo denio nukritęs į valtį. Kariniu sraigtasparniu karys buvo nugabentas į ligoninę Klaipėdoje, kur jam buvo susiūta plėštinė pažasties žaizda.

  

Kariuomenė norėtų paneigti žiniasklaidoje išplatintą klaidingą informaciją, kad šio nelaimingo atsitikimo metu kariui lūžo šonkauliai ir buvo pradurtas plautis. Tokį pirminį vertinimą uostamiesčio medikams pateikė paramedikas, sužeistajam suteikęs pirmąją medicinos pagalbą, tačiau po nuodugnios apžiūros ligoninėje ir atlikus rentgenogramą šie spėjimai nepasitvirtino.

null
Lietuvos karo medikai pratybose „Gintarinė viltis 2011“ mokosi gelbėti mūšyje nukentėjusius karius
2011.06.17
img

Birželio 14–17 d. Pabradės poligone JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos kariai Lietuvos kariuomenės medikams vedė kursą kaip gelbėti sužeistuosius mūšio lauke (angl. Tactical Combat Casualty Care Course). Šis kursas vyksta tarptautinių pratybų „Gintarinė viltis 2011“ metu.

 

null
Aukštuosiuose Paneriuose bus minimos 1831 m. sukilimo metinės
2011.06.17
img

 

Pirmadienį, birželio 20 d., krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas dalyvaus Aukštuosiuose Paneriuose vyksiančiame minėjime, skirtame 1831 m. sukilimo 180-osios metinėms.

 

Renginyje kartu dalyvaus Lenkijos ambasadorius Januszas Skolimowskis (Janusz Skolimowski), lenkų bendrijos Lietuvoje atstovai, taip pat Emilijos Pliaterytės draugijos, Emilijos Pliaterytės mokyklos, Lietuvos šaulių sąjungos ir kitų visuomeninių organizacijų nariai.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media