Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27
6 7 8
18 19 21 22
23 27 29
30 3 4 5

 

 

Žinių archyvas (2011 - 06)

Kadenciją baigė Nyderlandų gynybos atašė, akredituotas naujasis
2011.06.27
img

Birželio 28 d. Krašto apsaugos ministerijos Juodojoje salėje krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas trejų metų kadenciją baigusiam Nyderlandų gynybos atašė komandorui Hansui de Brouwer (Hans de Brouwer) įteikė krašto apsaugos sistemos lygmens medalį „Už nuopelnus“.

 

Ceremonijos metu  ketveriems metams  akredituotas naujasis Nyderlandų gynybos atašė Karinių jūrų pajėgų komandoras Josas Rozenburgas (Jos Rozenburg).

null
Padedami lietuvių pusšimtis Goro provincijos pareigūnų tobulino kovinio šaudymo įgūdžius
2011.06.27
img

Birželio 26 -27 d. Čagčarane esančioje šaudykloje, Antrosios Policijos operacinės mokymo ir sąveikos grupės (POMSG-2) instruktoriai, kurių užduotis – rengti ir konsultuoti Afganistano nacionalinę policiją Goro provincijoje, pravedė kovinio šaudymo pratybas daugiau kaip pusšimčiui Afganistano nacionalinės policijos kursantų.

 

Afganistano policijos kursantai per dviejų dienų kovinio šaudymo pratybas įgūdžius tobulino, šaudydami į taikinius iš įvairių pozicijų bei atstumų iš automatinių šautuvų AMD-65 ir pistoletų „Smith & Wesson Sigma“.

null
Lietuvoje su oficialiu vizitu lankosi Danijos Karalystės kariuomenės vadas
2011.06.26
img

 

Vaizdo medžiaga

 

Birželio 27-28 d. Lietuvoje su oficialiu vizitu lankosi Danijos Karalystės kariuomenės vadas generolas Knudas Bartelsas (Knud Bartels) ir jį lydinti delegacija.

 

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė susitikime su Danijos kariuomenės vadu gen. K. Bartelsu pabrėžė, jog bendradarbiavimo su Šiaurės Europos šalimis dimensija Lietuvai ypatingai svarbi. Ministrė su gen. K. Bartelsu aptarė tarptautinę operaciją Afganistane, NATO oro policijos misijos tęstinumo klausimą, bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Danijos sausumos pajėgų.

 

null
R. Juknevičienė: naujasis Karo prievolės įstatymas leis efektyviau rengti kariuomenės rezervą
2011.06.24
img

Birželio 23 d. Seimas priėmė naująją Karo prievolės įstatymo redakciją, kuri numato naujus kariuomenės rezervo rengimo principus.

 

„Tai yra vienas svarbiausių projektų šioje kadencijoje, užpildantis socialdemokratų vadovavimo krašto apsaugos sistemai metu paliktą spragą  – sustabdytą jaunuolių šaukimą atlikti privalomąją pradinę karo tarnybą. Šis įstatymas iš esmės naujai nustato rezervo rengimo principus“, – sakė krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

null
Minimos Rainių tragedijos 70-osios metinės
2011.06.23
img

 

1941 m. birželio 22-27 d. sovietiniai okupantai pradėjo masines Lietuvos gyventojų žudynes. Birželio 23 d. prisimenant vienas garsiausių to meto politinių žudynių, Telšiuose rengiamas Rainių tragedijos 70-ųjų metinių minėjimas.

 

Minėjime dalyvavusi  krašto apsaugos viceministrė Indrė Pociūtė-Levickienė  atidarė Telšių Žemaičių „Alkos“ muziejuje surengtą istorinę konferenciją „Smurto kronika: Lietuva 1939-1941 metais“ bei parodą.  

 

null
Pratybose „Gintarinė viltis 2011“ lankėsi ESBO stabėtojai
2011.06.23
img

Birželio 21-22 dienomis tarptautinėse karinėse pratybose „Gintarinė viltis 2011“ Pabradės poligone lankėsi delegacija iš Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO). ESBO narių vizito į Lietuvą tikslas – stebėti, kaip Lietuva organizuoja tarptautines pratybas ir kokią įtaką jos turės organizacijos misijai.

null
Lietuvos kariai dalyvaus Prezidento A. Brazausko mirties metinių minėjime
2011.06.23
img

Birželio 26 d. Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai ir Lietuvos kariuomenės orkestras dalyvaus pirmojo atkurtos nepriklausomos Lietuvos Respublikos Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko pirmųjų mirties metinių minėjime ir paminklo atidengimo ceremonijoje Antakalnio kapinėse, Vilniuje.

null
Lietuvos kariuomenė: „patriotizmą mes suprantame kitaip nei jį pateikia projektas „Aš myliu Lietuvą“
2011.06.23
img

Projektas „Aš myliu Lietuvą“ visuomenėje ir kariuomenėje sulaukia vis daugiau prieštaringų vertinimų. Su kiekviena jo laida matome, kad taip plačiai reklamuotas patriotiškumo skatinimas ir meilės Lietuvai puoselėjimas krypsta neteisinga linkme.

 

Lietuvos kariuomenė prisidėjo prie projekto „Aš myliu Lietuvą“ atsižvelgdama į organizatorių prašymus: projekto išlydėtuvėms buvo skirti Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai Lietuvos Respublikos vėliavai įteikti, Lietuvos kariuomenės orkestras atliko išlydėtuvių maršus Vilniaus Katedros aikštėje, buvo sudarytos sąlygos projekto dalyviams įveikti karinių kliūčių ruožą Rukloje ir Marijampolėje taip pat laidoje dalyvavo vienas Lietuvos kariuomenės karininkų. Karininkas dalyvavo savo kasmetinių atostogų metu ir apie tai buvo informavęs savo vadovybę.

null
Pirmiesiems aviacijos studijas baigusiems Karo akademijos kariūnams įteikti diplomai
2011.06.23
img

Birželio 22 d. Vilniaus Gedimino technikos universitete Antano Gustaičio aviacijos institute diplomai įteikti pirmisiems keturiems Lietuvos karo akademijos kariūnams, baigusiems aviacijos studijas. Gytis Švėgžda įgijo bakalauro laipsnį pagal aviacinės mechanikos, Matas Bivainis ir Mindaugas Žilinskas – aviacinės elektronikos, Aleksandras Urniažas – automatikos ir valdymo – aviacinių elektros įrenginių programas.

null
Vaizdo reportažas apie didžiausias šių metų tarptautines pratybas „Gintarinė viltis 2011“
2011.06.23
img

Vaizdo reportaže (aut. L. Bratikas, S. Chomentauskas, L. Kalvaitis) – akimirkos iš  birželio 23 d. pasibaigusių dvi savaites trukusių pratybų „Gintarinė viltis 2011“.

 

„Gintarinė viltis 2011“ – didžiausios šiemet Lietuvoje vykusios tarptautinės pratybos. Jose dalyvavo daugiau kaip 2 tūkst. karių ir civilių iš devynių NATO narių ir NATO partnerių: Estijos, JAV, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Norvegijos, Gruzijos ir Suomijos. Pratybos vyko Pabradės poligone ir Baltijos jūroje.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media